dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

4 netradiční typy cvičení, které vás budou opravdu bavit

Přidat na Seznam.cz
Když se chcete cítit dobře a dlouhodobě si udržet hezkou a zdravě vypadající postavu, bez cvičení to nepůjde. Všichni ale víme, jak moc je těžké donutit se začít. 

Mnohem těžší ovšem je neztratit zapálení a vůli hned po prvních trénincích a setrvat ve fázi, kdy vás cvičení opravdu baví. A právě proto vám přinášíme tipy na 4 netradiční druhy cvičení, které vás okamžitě chytnou a nepustí.

Drum fit

Jestliže vám klasický aerobik připadá nudný, pak zkuste jeho vylepšenou a mnohem zábavnější verzi – tzv. drum fit. Drum fit je skupinová lekce, na které se cvičí se speciálními fitness paličkami, takže se jedná v podstatě o propojení cvičení s hraním na hudební nástroj. Tento netradiční způsob cvičení vás nabije pozitivní energií, ať už jednotlivými pohyby či zvukovým doprovodem, a jako bonus vám pomůže zpevnit hýžďové a stehenní svaly. Lekce drum fitu probíhají v Praze i v Brně.

Trampolínky

Kdo neskáče není Čech! Tak přesně tohle motto se dokonale hodí pro další, dnes už velice populární druh cvičení. Skákání na trampolínách a trampolínkách milují jak děti, tak i dospělí, a právě proto vzniká čím dál více jump parků a jump arén, které vám umožní se vyřádit, a ještě ke všemu spálit stovky kalorií. Skákání navíc přináší spoustu zdravotních benefitů: Pohybem lymfy pročistíte celý organismus, zlepšíte stav svých kostí, uvolníte si záda, snížíte svůj krevní tlak a posílíte flexibilitu i rovnováhu. A jestliže vás nelákají veřejné trampolíny, pořiďte si domů svou vlastní trampolínu na Hawaj.cz.

Acro jóga

Jógu už dnes cvičí kde kdo. Proč tedy nezkusit něco netradičnějšího, třeba párovou jógu? Acro jóga patří mezi ty obdivuhodné styly jógy, u jejichž pozic se vám zatajuje dech, jelikož je tvoří dva či více lidí. To nejzajímavější však je, že v Acro józe kombinujete klasické jógové ásany a akrobacii spolu s prvky thajské masáže, v jejichž rámci uvědoměle pracujete s tělem svého partnera. Kromě toho, že posílíte hluboké stabilizační svaly a svůj balanc, si také otestujete svou sehranost s partnerem. Tento poměrně mladý druh jógy probíhá většinou ve skupinových lekcích s uvolněnou atmosférou, takže se na nich snadno seznámíte s novými lidmi, a ještě si užijete spoustu zábavy.

Beer yoga

Pivo dnes také pije kde kdo. Ale kdo u pití piva stíhá ještě cvičit jógu? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na velmi přátelskou a pohodovou lekci pivní jógy, která se stala hitem zejména v Berlíně, ale nyní už i u nás. Beer jógu berte spíš jako kolektivní zpestření, kde není vaším hlavním cílem tvarování postavy, ale spíše vyzkoušení si něčeho nového. Čeká vás zde třeba pozdrav slunci s láhví vychlazeného piva v ruce nebo balancování na jedné noze s láhví na hlavě. A samozřejmě průběžné usrkávání lahodného moku proložené navazováním nových kontaktů. Lekce beer jógy probíhají například v pražském jóga studiu Solo Bueno.

Zdroj:hawaj.cz

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA CVIČENÍ ACRO JÓGA JÓGA TRAMPOLÍNKY BEER JOGA DRUM FIT JAK SE HAWAJ.CZ

Související články

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Eco-Friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte konopnou kosmetiku české značky Cannor

Milujete přírodní kosmetiku stejně jako my? Pak jste na správné adrese! Značka CANNOR přináší snoubení čisté přírody s léčivými účinky v blahodárných výrobcích. Vyhrajte jeden ze tří balíčků právě teď.

Celý článek
Líčení

Zeptaly jsme se: Jaké líčení se mužům na ženách (ne)líbí?

Výrazné oči, svůdné rty, dokonalá pleť nebo přirozený vzhled? Co se líbí mužům na ženském líčení nejvíce a co je naopak odpuzuje?

Celý článek

Zářivé laky na nehty a dokonalá pedikúra

Přípravy na dovolenou si žádají krásné nehty do sandálků či žabek na pláž, na letní party či festival. OliOla Organic Beauty studio tak přišlo speciálně před létem s kosmetickou pedikúrou. 

Celý článek

Nově otevřený Myskino Butik v Praze snoubí svět luxusní přírodní kosmetiky a parfémů

První butik v České republice značky Myskino je zaměřený na francouzské niche parfémy a luxusní přírodní kosmetiku. Sídlí v centru Prahy na Vinohradské třídě.

Celý článek

Jak si správně vybrat líčení na svatbu? Čemu se vyhnout a co naopak vyzkoušet?

Každá nevěsta chce být ve svůj velký den tou nejkrásnější. Výběr vhodného líčení ale může být mnohdy složitější, než se zdá. Jak být sama sebou, cítit se ve slavnostním make-upu dobře a ještě vyniknout, vám poradí tento článek.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

BiOrganica otevřela showroom exkluzivní BIO kosmetiky v sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily

V sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily, rodinném domě sochaře Bohumila Kafky a jeho ženy Berty v Praze na Ořechovce, byl slavnostně otevřen ateliér biOrganica – showroom exkluzivní BIO kosmetiky.

Celý článek