dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Přidat na Seznam.cz
Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

MET v New Yorku bude za pár dnů zahajovat letošní výstavu na téma Camp: Notes on Fashion. Camp styl módy znamená nadsázku se záměrně špatným vkusem a ironickou hodnotou. Celkový vzhled pak připomíná žongléry z cirkusu, baviče v kabaretu nebo kolotočovou módu. Nejznámějším příkladem je Elton John. Je však nutné poznamenat, že ve výsledku tento styl působí pozitivně. A také dokáže pobavit. Přehnané detaily a doplňky v sobě nesou humor a právě zmíněnou nadsázku.

Jen ti nejlepší návrháři budou vystavovat své ikonické kousky korespondující s tématem pro rok 2019 a těmi jsou Moschino, Balenciaga, Christopher Kane, Jeremy Scott, Jean Paul Gaultier, Erdem a Thierry Mugler. Hlavním sponzorem je Gucci. I tento rok dostanou příležitost ukázat světu své práce mezinárodní designéři. Po pečlivém výběru jimi budou mladí návrháři, kteří mají tvorbu přesně pasující zadanému tématu. Nelehké zadání splňují ve svých kolekcích na jedničku.

Blindness

Současný problém třetího pohlaví se odráží v kolekcích návrhářů JiSun Parka a KyuYong Shina. Androgenní modely se skládají především z ženských střihů ušitých z transparentních materiálů a zdobené jsou perlovými doplňky, které předvádějí muži.

 

Tomo Koizumi

Japonský návrhář se stal slavným po své první přehlídce na newyorském týdnu módy. Jeho rozměrné šaty jsou ušité z nařaseného tylu a organzy. Poté materiál formuje do rozmanitých siluet a střihů. Výrazné barvy propůjčují šatům další zajímavý efekt.

 

Midnight 00

Milánský stylista Ada Kokosar tajně navrhl a představil kolekci obuvi minulý rok. Neoznámil to médiím, ale ony si ho stejně našly. Nešlo totiž o materiál typický pro obuv. Stylistův nápad pramenil z obalů potravin a jeho nadměrného používání. Lodičky obalené celofánem nebo z igelitu ozdobené krystaly jsou vrcholem ironické módy.

 

Palomo Spain

Španělský návrhář z Madridu měl minulý rok to štěstí, že si jeho šaty oblékla Beyonce. Po miliónech zhlédnutí na Instagramu se strhla mediální bouře a každý chtěl vědět, kdo šaty navrhl. Směs kýče, historických vlivů a teatrálnosti je v kolekcích nepřehlédnutelná.

 

Eda Gimnes

Designérka si udělala jméno především ve Skandinávii. Celosvětově na sebe upozornila, když minulý rok osočila značku Moschino, že napodobuje nebo dokonce krade její nápady na vzory. Surrealistické motivy a 2D motivy na návrhářčiných oděvech jsou unikátní tím, že matou svou rafinovaností.

 

 

Zdroj: pinterest.com, metmuseum.org, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁBRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI MET GALA MET THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART METROPOLITNÍ MUSEUM UMĚNÍ NEW YORK NEW YORK VÝSTAVA

Související články

Značka Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek