dnes je 19.04.2019 a svátek má Rostislav

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Přidat na Seznam.cz
Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Alberta Ferretti přináší již několik let na přehlídková mola nádherné kolekce, kterými si drží vysokou laťku, dostáváme naservírované modely plné jistoty, ženskosti, ovšem bez velkých překvapení.

Nejnovější kolekce pro podzim / zimu 2019 ovšem přináší hned několik zajímavých prvků a je mnohými kritiky považována za přelomovou. Návrhářka se netají tvrzením, že jsou pro ni jednotlivé modely naprostým vystoupením z komfortní zóny. „Časy se mění, stejně tak se ale mění i potřeby žen," uvedla ke kolekci, která se pyšní desítkami kousků vhodných k nošení během celého dne, stejně tak ale nechybí večerní skvosty.

Alberta zvolila na úvod své přehlídky celobílé outfity, modelky oblékla do sněhobílé od hlavy až k patě. Širší kalhoty, doplněné o košile zdobené zlatými knoflíky, doprovází kabáty či saka.

O několik minut a desítek kroků později, tak jak den přecházel v noc, bílou vystřídaly odstíny šedé, světle růžové a přidala se také elegantní nestárnoucí černá. K vidění byla minimalistická saka, mohérové svetry, zdobená ramena i efektní transparentní detaily.

Kožené kalhoty či sportovní bundy doplňovaly klobouky i kovbojské boty. Vysoký pas inspirovaný 80. léty či kovové odlesky doladily okázalou atmosféru jedinečnosti.

Návrhářka tvrdí, že móda je o tom, abychom dostali možnost k vyjádření svého skutečného já, své jedinečné osobnosti s dostačně velkou kuráží a excentričností. Nikdo přeci nechce zůstat neviditelný.

Večerní modely byly a zůstávají i nadále silnou stránkou tvorby této návrhářky - ovšem nyní přeladila z romantických jemných šatů na blůzky a široké kalhoty ve stříbrných i zlatých odstínech. Už nyní se nemůžeme dočkat, až některý z jejích závěrečných kousků spatříme na červeném koberci.

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ALBERTA FERRETTI PODZIM 2019 MILAN FASHION WEEK

Související články

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek