dnes je 27.06.2019 a svátek má Ladislav

Alexander McQueen Savage Beauty: Unikátní výstava vrací talentovaného designéra zpět domů

Přidat na Seznam.cz
V průběhu příštího roku bude v londýnském muzeu V&A probíhat výstava modelů legendárního módního tvůrce Alexandra McQueena. Od 14. března do 19. července 2015 si budou moci všichni módní nadšenci prohlédnout to nejlepší z jeho tvorby od jeho debutu v roce 1992 až po kolekci podzim/zima 2010, kterou už nestihl dokončit.

Z New Yorku, kde se výstava setkala s obrovským úspěchem, se tak proslulý návrhář alespoň prostřednictvím svojí práce vrací do rodné Británie.

Poprvé byla Savage Beauty představena v newyorském Metropolitním muzeu, kde se záhy stala osmou nejpopulárnější a dokonce byla vzhledem k neutuchajícímu zájmu prodloužena o celý jeden týden. Pořadatelé v čele s kurátorkou Claire Wilcox věří, že i v Evropě bude o tuto ojedinělou akci veliký zájem.

„Nadšeně oznamuji, že V&A Museum přinese tuto úžasnou výstavu do Londýna a my budeme jejím prostřednictvím moci oslavit mimořádný talent a kreativitu jednoho z nejtalentovanějších designérů současnosti,“ prohlásil ředitel V&A Martin Roth.

"Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že můžeme prostřednictvím této výstavy ukázat to nejlepší z práce módního génia, jakým byl Lee Alexander McQueen a předat jeho odkaz budoucím generacím", dodává výkonný obchodní ředitel módního domu Jonathan Akeroyd.

Koncept celé výstavy, který připravuje Claire Wilcox spolu s Andrewem Boltonem, bude vycházet z předcházející newyorské verze. Návštěvníci z řad široké veřejnosti zaplatí za vstup 16 liber, pro členy V&A bude zdarma.

Více informací na Vam.ac.uk/savagebeauty.

Zdroje obrázků: vogue.co.uk, blog.metmuseum.org

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ALEXANDR MCQUEEN VÝSTAVA MUZEUM SAVAGE BEAUTY DESIGNER

Související články

Jak proběhlo oficiální rozloučení s legendárním návrhářem Karlem Lagerfeldem? Většina přítomných plakala dojetím.

Oficiální rozloučení s geniálním designérem Karlem Lagerfeldem proběhlo v uměleckém duchu se spoustou jeho zaměstnanců, přátel a slavných tváří. Paříž se v jeden den proměnila v město, které patřilo zesnulému návrháři.

Celý článek

Zákulisí pánských přehlídek v Londýně pro jaro 2020 bylo plné překvapení

Pozadí přehlídek na týdnech módy bývá často lepším vodítkem do duše návrháře, než je samotná módní show. Londýnský týden toho nejlepšího z pánské módy kypěl nápady, nepřestával překvapovat a získal si veřejnost svou promyšleností.

Celý článek

Jeremy Scott vytvořil hororovou kolekci pro módní dům Moschino

Hororové téma si vybral sám návrhář Jeremy Scott, na pomoc si přizval známého fotografa Huntera Abrams, který zvěčnil momenty ze zákulisí pánské a resort přehlídky. Modelky a modelové si vzali příklad z ikonických hororů. Nejdivočejší momenty si prohlédněte v tomto článku.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Designové vychytávky na červen

Měsíc červen nám přináší první horké dny a příroda rozkvétá v sadech i zahradách. Počasí nám konečně dovoluje vyrazit do ulic v letních šatech a prodyšné obuvi. Co nabízejí čeští designéři?

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek