dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Alexander McQueen Savage Beauty: Unikátní výstava vrací talentovaného designéra zpět domů

Přidat na Seznam.cz
V průběhu příštího roku bude v londýnském muzeu V&A probíhat výstava modelů legendárního módního tvůrce Alexandra McQueena. Od 14. března do 19. července 2015 si budou moci všichni módní nadšenci prohlédnout to nejlepší z jeho tvorby od jeho debutu v roce 1992 až po kolekci podzim/zima 2010, kterou už nestihl dokončit.

Z New Yorku, kde se výstava setkala s obrovským úspěchem, se tak proslulý návrhář alespoň prostřednictvím svojí práce vrací do rodné Británie.

Poprvé byla Savage Beauty představena v newyorském Metropolitním muzeu, kde se záhy stala osmou nejpopulárnější a dokonce byla vzhledem k neutuchajícímu zájmu prodloužena o celý jeden týden. Pořadatelé v čele s kurátorkou Claire Wilcox věří, že i v Evropě bude o tuto ojedinělou akci veliký zájem.

„Nadšeně oznamuji, že V&A Museum přinese tuto úžasnou výstavu do Londýna a my budeme jejím prostřednictvím moci oslavit mimořádný talent a kreativitu jednoho z nejtalentovanějších designérů současnosti,“ prohlásil ředitel V&A Martin Roth.

"Jsme neuvěřitelně hrdí na to, že můžeme prostřednictvím této výstavy ukázat to nejlepší z práce módního génia, jakým byl Lee Alexander McQueen a předat jeho odkaz budoucím generacím", dodává výkonný obchodní ředitel módního domu Jonathan Akeroyd.

Koncept celé výstavy, který připravuje Claire Wilcox spolu s Andrewem Boltonem, bude vycházet z předcházející newyorské verze. Návštěvníci z řad široké veřejnosti zaplatí za vstup 16 liber, pro členy V&A bude zdarma.

Více informací na Vam.ac.uk/savagebeauty.

Zdroje obrázků: vogue.co.uk, blog.metmuseum.org

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ALEXANDR MCQUEEN VÝSTAVA MUZEUM SAVAGE BEAUTY DESIGNER

Související články

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechalo ujít spoustu známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Tommy Hilfiger a Zendaya proměnili harlemské divadlo v sedmdesátkovou párty

New York Fashion Week má za sebou žhavou novinku. Na vytvoření úžasné přehlídky v harlemském divadle došlo k unikátnímu spojení dvou designérů - Tommyho Hilfigera a Zendaya. Výsledek? Jedna velká párty, na které nechyběly ani sestry Hadid.

Celý článek

Florální motivy na jaro? V nové kolekci návrháře Jasona Wu nechyběly

Mladý módní návrhář Jason Wu představil novou jarní a letní kolekci v prostorách newyorské budovy Pier 17. Romantická kolekce s florálními motivy a ženskými siluetami oživila newyorský týden módy.

Celý článek