dnes je 27.05.2017 a svátek má Valdemar

Alexander Wang kolekci Fall 2016 přinesl v punkovém stylu

Kolekce Alexandera Wanga nejspíš nikoho nepřekvapila. Rádoby neupravený vzhled modelek v punkovém vzhledu přinesly to, co všichni očekávali.

Nápisy provázely tuto kolekci ve velkém. Nejčastěji byly k vidění protichůdné výrazy jako „strict“ či „tender“. Ať už přísný nebo něžný, Alexander pojal svou další podzimní kolekci absolutně po svém.

Uchopení společenských kostýmků po svém vlastním stylu získává za naši redakci v této kolekci asi největší ohlas. V kombinaci s kůží, výraznými pruhy a především stylingu modelek totiž celkový dojem není tak velkolepý.

V kolekci nechyběly designérovy oblíbené průsvitné materiály, vyzývavé košilky i šaty, které si odváže obléknout jen málo která žena. Zamračené obličeje modelek a lehce depresivní hudba tomu všemu jen přizvukovaly.

V ženské části kolekce se Wang zaměřil v základu na bílo černou kombinaci, nejčastěji v podobě pruhů. K nim ladily barevné, plyšové kabelky, kulichy a tílka.

Sem tam se v kolekci objevily šaty z lesklejších materiálů, které tam jakoby vůbec nepatřily. Detaily zaměřil Wang na různé řetězy na krku modelek, výrazné náušnice i celou kolekci proplétající decentní odstín růžové.

Svetry větších velikostí, kalhoty vyhlížející jako tepláky, volné mikiny s nápisy či se siluetou dívky svíjející se u tyče, působily hodně pohodlně. Osobně si umím představit, že bych se do nich zachumlala v sychravém podzimním dnu doma u televize.

Průstřihy na džínách, vzor marihuany na šatech a lesklé drobnosti jsou rovněž tím, co se vám na kolekci může líbit. Chce to však hodně osobitý nadhled a schopnost vidět kolekci z pohledu samotného návrháře.

vogue.com/fashion-shows

ALEXANDER WANG FALL 2016 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Aktuálně ze světa módy: NY Fashion week bude kratší a jarní kolekce Guess

Aktuální zpráva z módního světa hlásí, že newyorský Fashion week bude už od podzimu o něco kratší a přidáváme ještě jarní kampaň Guess. 

Celý článek

Alexander Wang ve spolupráci s Adidas Originals

Minisérie čtrnácti kousků z kolekce, ve které se spojili designér Alexander Wang a Adidas Original, přichází ve dvou částech.

Celý článek