dnes je 25.08.2016 a svátek má Radim

Alexander Wang kolekci Fall 2016 přinesl v punkovém stylu

Kolekce Alexandera Wanga nejspíš nikoho nepřekvapila. Rádoby neupravený vzhled modelek v punkovém vzhledu přinesly to, co všichni očekávali.

Nápisy provázely tuto kolekci ve velkém. Nejčastěji byly k vidění protichůdné výrazy jako „strict“ či „tender“. Ať už přísný nebo něžný, Alexander pojal svou další podzimní kolekci absolutně po svém.

Uchopení společenských kostýmků po svém vlastním stylu získává za naši redakci v této kolekci asi největší ohlas. V kombinaci s kůží, výraznými pruhy a především stylingu modelek totiž celkový dojem není tak velkolepý.

V kolekci nechyběly designérovy oblíbené průsvitné materiály, vyzývavé košilky i šaty, které si odváže obléknout jen málo která žena. Zamračené obličeje modelek a lehce depresivní hudba tomu všemu jen přizvukovaly.

V ženské části kolekce se Wang zaměřil v základu na bílo černou kombinaci, nejčastěji v podobě pruhů. K nim ladily barevné, plyšové kabelky, kulichy a tílka.

Sem tam se v kolekci objevily šaty z lesklejších materiálů, které tam jakoby vůbec nepatřily. Detaily zaměřil Wang na různé řetězy na krku modelek, výrazné náušnice i celou kolekci proplétající decentní odstín růžové.

Svetry větších velikostí, kalhoty vyhlížející jako tepláky, volné mikiny s nápisy či se siluetou dívky svíjející se u tyče, působily hodně pohodlně. Osobně si umím představit, že bych se do nich zachumlala v sychravém podzimním dnu doma u televize.

Průstřihy na džínách, vzor marihuany na šatech a lesklé drobnosti jsou rovněž tím, co se vám na kolekci může líbit. Chce to však hodně osobitý nadhled a schopnost vidět kolekci z pohledu samotného návrháře.

vogue.com/fashion-shows

ALEXANDER WANG FALL 2016 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Aktuálně ze světa módy: Alexander Wang převzal roli CEO a adidas spolupracuje s Kate Moss

ALexander Wang převzal hlavní vedení ve své společnosti a adidas použije starou fotografii Kate Moss pro svou novou kampaň. 

Celý článek
Health Goth

Styl si každý musí určit sám

Žijeme v hektické a přesycené době. Trendy a styly vznikají tak rychle jako zanikají a vytváří se tak podivná směsice, kterou mnohdy nelze ani přesně pojmenovat. Nové generace a subkultury skrze módu reflektují své názory a postoje, reagují na současné dění ve světě, odlišují se a jsou jedinečné. 

Celý článek