dnes je 21.07.2017 a svátek má Vítězslav

Alfonso Dolce zproštěn daňových poplatků - Dolce & Gabbana případ uzavírají

Strastiplné období módního domu Dolce & Gabbana je u konce. Ve čtvrtek minulého týdne byl Alfonso Dolce zcela zproštěn viny z daňových úniků. Rozhodl tak milánský soud v odvolání.

Ještě před pár měsíci se světově proslulí návrháři Domenico Dolce a Stefan Gabanna pěkně zapotili. Přeci jen jim bylo stanoveno 18 měsíců odnětí svobody. Dnes je vše jinak. „Konečně,“  oddechl si právník Massimo Dinoia, zastupující Alfonsa Dolce, bratra Domenica, nad výsledkem soudu, který očekávali dlouhou dobu. „Případ je definitivně uzavřen s nepochybným verdiktem, který nedovoluje jakékoliv nejistoty.“

Italský nejvyšší soud nakonec zrušil obvinění návrhářů Domenica Dolce a Stefana Gabbana, stejně jako několika finančních a účetních zaměstnanců firmy, mezi nimi i Cristiana Ruella, Giuseppe Minoni a Luciano Patelli. Jediný, kdo dále bojoval za svá práva byl právě Alfonso.

Návrháři byli obviněni z daňových úniků ve výši 416 milionů eur v souvislosti s jejich módní značkou. Pro prodej a zisk módních kousků totiž používali mimo jiné i lucemburskou holdingovou společnost. Itálie tak přišla o vysoké daňové poplatky právnických osob.

Případ je nakonec uzavřen v neprospěch Itálie a Dolce & Gabbana mohou dále vzkvétat.

 

en.pambianconews.com, zimbio.com

DOLCE & GABBANA DOMENICO DOLCE STEFANO GABBANA ALFONSO DOLCE

Související články

Obal od špaget, nebo nová kolekce Dolce&Gabbana 2017?

Ještě Dolce&Gabbana nám chybí, abychom mohli pro letošní podzim uzavřít milánský Fashion Week. A upřímně? Na závěr nemohlo přijít nic italštějšího... 

Celý článek

Květinové sluneční brýle Dolce&Gabbana potřebují selfie!

Dolce&Gabbana se nám snaží podprahově vnuknout myšlenku, že jejich nová kolekce slunečních i dioptrických brýlí je tak úžasná, že nutně potřebuje selfie. A ne jen jednu. 

Celý článek