dnes je 05.12.2019 a svátek má Jitka

Americká herečka Jane Fonda byla zatčena za protest na ochranu klimatu

Přidat na Seznam.cz
Držitelka dvou Oscarů i cen Emmy je celoživotní aktivistkou. V pátek byla spolu s dalšími 15 lidmi ve Washington D.C. před kapitolem zatčena za pořádání protestu bez povolení.

Policie několikrát jednaosmdesátiletou herečku i další pořádající protest vyzvala, aby opustili místo před kapitolem, jelikož se tak nestalo, přišlo neodkladné zatčení. To natočilo několik kamer a video se teď šíří prostřednictvím sociálních sítí.

K protestu se nechala herečka „strhnout“ hnutím mladých lidí s názvem Fridays for Future, které založila Greta Thunberg, a které podle ní tvoří pevná základna lidí. Herečka se nechala slyšet, že krize ohledně klimatické změny je největší hrozbou. „Je to jako tikající bomba. Nemáme moc času,“ dodala o důležitosti situace Jane Fonda. „Tohle je kolektivní krize, která nyní vyžaduje kolektivní akci,“ uvedla herečka ve videu, které se šíří světem.

V rámci protestu držela americká herečka nápisy, jako „Hlasujte, mluvte, jednejte“, nebo také „Žádná další fosilní paliva“, kterými chtějí popostrčit americké politiky k větší činnosti kolem celé problematiky. Ostatně přestěhování se do Washingtonu bylo ze strany Jane Fondy pouze dočasný akt, aby mohla být poblíž organizaci, se kterou chtěla vystoupit na demonstraci.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KLIMATICKÉ ZMĚNY PROTEST JANE FONDA GRETA THUNBERG FRIDAYS FOR FUTURE

Související články

Martin Dejdar a Anna Polívková si v Tatrách užili premiéru filmu Ženská na vrcholu

Herec Martin Dejdar se netají tím, že zimu a zimní sporty miluje. Stejně tak celá jeho rodina, se kterou si zimu bez lyžování nedokážou představit. Tentokrát se v Tatrách objevil po boku hereckých kolegů Anny a Bolka Polívkových.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek

Sedm nejvlivnějších módních ikon roku 2019

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci, a tak vznikají nejrůznější žebříčky. Tentokrát se zaměříme na celebrity, které svými outfity ovlivňovaly módní průmysl. 

Celý článek

Pozvánka na vánoční trhy a rozsvícení stromečku

Snad v každém městě a městečku se v adventním čase na náměstí ozdobí krásný strom. V těch větších městech bývá jeho rozsvícení událostí, na které se schází obyvatelé a návštěvníci, vypijí spolu svařené víno a započne tak trhová sezóna.

Celý článek
Tanečnice Lucia Molčányiová

Talentovaná tanečnice Lucia Molčányiová učí ženy smyslnosti pomocí tance

Tanec je silná láska. Člověk je závislý na potlesku, uznání a slávě,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. O tanci, ženské sexualitě a sebevědomí žen se dozvíte v následujícím rozhovoru.  

Celý článek

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Celý článek

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek