dnes je 27.04.2017 a svátek má Jaroslav

CAPSULE WARDROBE jako nový trend minimalismu

V čem spočívá koncept capsule wardrobe a na čem svůj šatník stavět, aby vám opravdu vydržel?

Capsule wardrobe vlastně vyjadřuje šatník, který je striktně omezen na daný počet kousků. Byť si každý může dané číslo nastavit individuálně, aby měl capsule wardrobe smysl, počet věcí ve vaší skříni by neměl přesáhnout 50. Do této padesátky se započítává úplně vše včetně bot, kabelek a doplňků. Ne pro každého capsule wardrobe je, protože milovníky módy a změny by pravděpodobně toto číslo limitovalo až příliš a necítili by se ve svém oblečení spokojeně. A to rozhodně účelem není. Capsule wardrobe se zakládá na nadčasových a barevně neutrálních kouscích, které lze kombinovat napříč celým šatníkem. Pokud nevíte, zda byste to dokázali, zkuste si určit deset kousků a nosit následujících deset dní jen ty. 

Capsule wardrobe vás ale může jen inspirovat k tomu, abyste důrazně protřídili své oblečení včetně doplňků a bot - na ty se často zapomíná. Následně vyřadili vše, co vás netěší, je ze špatného materiálu nebo si to schováváte jen ze sentimentu. Nic z výše vyjmenovaného totiž nepatří do funkčního a využívaného oblečení ve vašem životě a akorát vám zabírá místo. Díky velkému třídění si budete moci více ujasnit, co vlastně v reálném životě nosíte a co od svého šatníku potřebujete. Někdo ho potřebuje vysoce profesionální, jiný volnočasový. Tak či onak, jarní refresh není vůbec scestný. A pusťte se do něj co nejdřív.  

whowhatwear.co.uk ; pinterest.com

DÁMSKÁ MÓDA CAPSULE WARDROBE MINIMALISMUS ŠATNÍK ZÁKLADY ŠATNÍKU ORGANIZACE ŠATNÍKU #moda

Související články

Gigi Hadid pózuje v obuvi Stuart Weitzman

Symaptická topmodelka Gigi Hadid přijala nabídku obuvnické značky Stuart Weitzman a stala se tváří jarní kampaně 2017!

Celý článek

Aktuálně ze světa módy: J.Crew snižuje počet zaměstnanců, LVMH koupil Couture Dior

Někdy píšeme o módních kampaních a změnách návrhářů, aktuálně přinášíme témata z té části módního průmyslu, které na první ani druhý pohled nevidíte.

Celý článek