dnes je 15.09.2019 a svátek má Jolana

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Přidat na Seznam.cz
Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.
Čarbičková bijoux

Co jsou to vlastně doplňky? Proč je nosíme? Dotváří naši osobnost. Nositeli doplňků značky Čarbičková Bijoux jsou zdravě sebevědomí lidé, čisté, krásné duše, které nesoudí ostatní. A co vy? Bojíte se nosit extravagantní doplňky a obáváte se reakce okolí, či právě naopak? Tak či onak, pojďte se inspirovat původem slovenskou umělkyní, která svůj domov našla v Liberci.

Aničko, vyrábíte velmi extravagantní šperky a čelenky, které nelze přehlédnout. Kdo je nosí, jaká je vaše klientela? Jsou to celebrity, sebevědomí lidé nebo jsou mohutné čelenky určené spíše na speciální události typu festivalu, focení apod.?

Jelikož se nespecializujeme na jeden druh čelenek, korunek, tak je naše klientela opravdu velmi široká a prodáváme produkty v podstatě do celého světa. Mezi naše zákazníky nepatří jen muži a ženy, ale také děti. Čelenky najdou své využití na festivale, párty, svatbě, doplní halloweenský kostým nebo poslouží jako rekvizita šikovnému fotografovi k umělecké fotografii. Máme v nabídce i střídmější modely, které jsou vhodné na běžné denní nošení, ale s přítelem Vladimírem nás baví především ty speciální čelenky. Často naše výrobky můžete vidět v hudebních videoklipech umělců jako je Mydy Rabycad, Sharlota, Paulie Garand apod.

Z jakých materiálů čelenky vyrábíte a kde je sháníte?

Úplně všude. Objednáváme hodně přes internet, ale také za nimi cestujeme. Třeba když jsme u moře, tak vylovíme několik mušlí, sbíráme vše, co se nám hodí k naší tvorbě. Nebojíme se experimentovat, zašpinit si ruce, používat netradiční materiály jako vánoční řetězy, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Nikdy jsem nebyla jako moje sestry nebo kamarádky, nebyla jsem ta něžná žena. Tatínek se na mě vždycky zlobil, když jsem se zavřela u něho v dílně a neuklidila jsem po sobě piliny a nepořádek od řezání a broušení.

Když bych za vámi přišla, že bych chtěla svatební věneček, vyrobila byste mi ho z živých květin? Vyrábíte zakázky i tohoto typu?

To bych vás moc nepotěšila. Z živých květin čelenky nevyrábíme. Není to tím, že nejsem právě to křehké stvoření, ale souvisí to s trvanlivostí. Pro mě bude na prvním místě vždy funkčnost a praktičnost výrobku. Chci, aby na hlavě padl jako ulitý, měl super lehkou a zároveň krásnou konstrukci, aby ho mohl zákazník využít více než jen jednou.

Konečně se příroda opět vrací k životu a jaro je tu v plné své kráse. Co bude žhavým trendem na jaro/léto v oblasti doplňků a šperků?

I když denně sleduji módní trendy, tak si tohle nedovolím odhadnout. Obecně si všímám, že několik roků po sobě vedou květinové doplňky a mořské korunky. Myslím, že letošní festivalové looky se nebudou příliš odlišovat od předchozího ročníku a uvidíme opět různé kamínky, metalické barvy, třpytky, ale přeci jen bude na obzoru více neonové barvy a latexového materiálu. U svateb jsem si všimla, že nějaká ta léta je tahounem „boho styl“ a už se mi ozývají nevěsty ohledně korunek z peří a mušlí, což mě opravdu těší.  Jsem ráda, že se opět navracíme k přírodě.

Když byste se měla, Aničko, zamyslet a vybrat jen jednu zakázku, která by byla pro vás obzvlášť výjimečná a proč?

Tak tohle je pro mě těžká otázka. Nemám žádné hranice, co se týká výroby a doufám, že mi tento život bude stačit na to, abych stihla vyrobit vše, co si vymyslím (smích). Ale můj tajný, teď už tedy tak tajný není (smích) je vyrobit nejvíc šílenou, extravagantní a divnou korunku pro Lady Gaga, protože je pro mě velkou inspirací. Možná se to časem změní, možná ne... ale teď to tak cítím.

 Máte v České republice silnou konkurenci? Jak hodnotíte ryze české umělce, českou scénu?

Nedávno jsem si dala předsevzetí, že nebudu hodnotit druhé lidi. To byste nevěřili, jak je to pro ženu těžké (smích). Nemyslím si, že bychom měli na česko-slovenské scéně velkou konkurenci. Pokud bychom vyráběli ryze květinové věnečky, čelenky, tak by to bylo horší. To už dnes vyrábí téměř každý. Ale tím, že naše tvorba zahrnuje široké spektrum výrobků, tak se domnívám, že nemáme obdobu. Alespoň prozatím.

Jak na vás působí česká populace? Bojíme se nosit výrazné, extravagantní, originální šperky a dáváme přednost té komerční stránce v obchodech před umělci, nebo právě naopak?

Já bych neházela flintu do žita. Naše krajiny nejsou sice tak bohaté, ale už nám chodí extravagantnější objednávky na doplňky, především ohledně kolekce Šamanka, Srnka či Mořská panna a to je super! Moje rodné Slovensko je v tomto směru ještě poněkud zaostalejší než Česká republika. Jsem na Češky hrdá! Jsou odvážné a nebojí se být jedinečné!

Teď trochu zpět do minulosti …. Byl to vždycky váš sen, cíl, vyrábět a tvořit kreativní doplňky a šperky?

Vždycky jsem byla citlivá a to si myslím, že způsobilo to, že jsem začala vyrábět různé ozdoby ze skleněných perel, které jsem věsila do oken a na stěny. Tenkrát to pro mě byla jakási art terapie, lék na zranění na dušičce. Vyráběla jsem bižuterii, šila, kreslila. Byl to přirozený talent, který jsem trénovala a zušlechťovala, až jsem se dostala na profesionální úroveň.

Jaké je vaše poslání? Co sdělujete lidem svou tvorbou?

Cítím, že mám významné poslání v osobním životě, než ve tvorbě jako takové. Tvorba je totiž více o nás samotných, o umělcích, než o zákazníkovi, ať to zní sebehůř. Komunikujeme skrze naše emoce, to, jak se cítíme. Krásně to vyzdvihla moje velmi dobrá kamarádka tatérka a šamanka Mafis, která s oblibou nosí naše čelenky. Podle ní naše doplňky dotvoří osobnost člověka. Vezme si na sebe čelenku  z peří a jde do města. Nevnímá lidi kolem, co si myslí, když na ni ukazují prstem. Takové lidi jsou odvážní, mají otevřenou mysl a neodsuzují druhé. Nesmírně si takových lidí vážím a obdivuji je. Jsou mentálně zdraví a mají svůj hluboký kořen, krásnou, čistou duši. Pokud by bylo mým posláním podporovat tyhle krásné lidi a přitom být šťastná z procesu tvorby, mít vedle sebe Vladimíra a střechu nad hlavou, tak to bude ideální kombinace na celý můj život a vše bude mít smysl.

Zdroj: Anna Čurlejová, Čarbičková bijoux

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY VLASOVÉ DOPLŇKY DOPLŇKY ROZHOVOR ZE SPOLEČNOSTI ANNA ČURLEJOVÁ ČARBIČKOVÁ BIJOUX ČELENKY

Související články

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek