dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Couture kolekce Fendi 2019 je inspirována českým malířem

Přidat na Seznam.cz
Modní dům Fendi představil novou Haute Couture kolekci v čele s geniálním Karlem Lagerfeldem, kterému byl inspirací český malíř František Kupka.
Fendi Haute Couture 2019

V Paříži se dne 4.července 2018 všichni přítomní na přehlídce Fendi zajímali, kdo je čech František Kupka. Český malíř z období kubismu byl hlavní inspirací kreativního ředitele Karla Lagerfelda. 

Překvapivě poetický vzhled celé kolekce se zaměřuje na zdůraznění  klasické ženské krásy jako je útlý pas a výrazná ramena a boky. Decentní střihy sahající většinou do půlky lýtek odkazují na počátek 20.století, kde se kladl důraz, stejně jako u Fendi, na propracování materiálů. Karl Lagerfeld se při tvoření obrátil na obrazy kubistického malíře Kupky a vybral si velmi barevné motivy, které proplouvají celou kolekcí.  Každý model je unikátním uměleckým dílem a to zejména v případě duhových šatů a kožešin. Kolekce se po té odebírá k pastelovým odstínům, ale i temně černé. 

  

Český malíř František Kupka byl jedním z hlavních průkopníku abstraktního umění a ve své době byl kontroverzním grafikem. Do historie se zapsal svou abstraktní verzí kubismu. Jak je vidět, tak jeho díla ovlivňují v různých směrech dodnes. Módní dům Fendi platí za jednu z nejvlivnějších značek v luxusním oblékaní a tato Haute Couture 2019 kolekce to jen potvrzuje.

  

Precizní zpracování kožešiny, korálků a nášivek je naprostým mistrovským dílem. Výsledkem je romantický vzhled s moderním pojetím střihů a materiálů s odkazem na dobu, kdy se ženy ještě oblékaly jako dámy.

  

 

 
 Zdroj: Vogue.com
Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FENDI HAUTE COUTURE NÁVRHÁŘ KARL LAGERFELD #modacz PODZIM 2018

Související články

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek