dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Couture kolekce Fendi 2019 je inspirována českým malířem

Modní dům Fendi představil novou Haute Couture kolekci v čele s geniálním Karlem Lagerfeldem, kterému byl inspirací český malíř František Kupka.
Fendi Haute Couture 2019

V Paříži se dne 4.července 2018 všichni přítomní na přehlídce Fendi zajímali, kdo je čech František Kupka. Český malíř z období kubismu byl hlavní inspirací kreativního ředitele Karla Lagerfelda. 

Překvapivě poetický vzhled celé kolekce se zaměřuje na zdůraznění  klasické ženské krásy jako je útlý pas a výrazná ramena a boky. Decentní střihy sahající většinou do půlky lýtek odkazují na počátek 20.století, kde se kladl důraz, stejně jako u Fendi, na propracování materiálů. Karl Lagerfeld se při tvoření obrátil na obrazy kubistického malíře Kupky a vybral si velmi barevné motivy, které proplouvají celou kolekcí.  Každý model je unikátním uměleckým dílem a to zejména v případě duhových šatů a kožešin. Kolekce se po té odebírá k pastelovým odstínům, ale i temně černé. 

  

Český malíř František Kupka byl jedním z hlavních průkopníku abstraktního umění a ve své době byl kontroverzním grafikem. Do historie se zapsal svou abstraktní verzí kubismu. Jak je vidět, tak jeho díla ovlivňují v různých směrech dodnes. Módní dům Fendi platí za jednu z nejvlivnějších značek v luxusním oblékaní a tato Haute Couture 2019 kolekce to jen potvrzuje.

  

Precizní zpracování kožešiny, korálků a nášivek je naprostým mistrovským dílem. Výsledkem je romantický vzhled s moderním pojetím střihů a materiálů s odkazem na dobu, kdy se ženy ještě oblékaly jako dámy.

  

 

 
 Zdroj: Vogue.com
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FENDI HAUTE COUTURE NÁVRHÁŘ KARL LAGERFELD #modacz PODZIM 2018

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek