dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Designérka klobouků Sofya Samareva sklidila se svou tvorbou úspěch za hranicemi

Přidat na Seznam.cz
Sofya Samareva na dvou renomovaných událostech v zahraničí představila své klobouky a na obou akcích uspěla.

Ve spolupráci s malajským návrhářem Mota Gua vznikla Sofyina podzimní kolekce klobouků 2017. Designéři ji společně prezentovali na milánském pánském týdnu módy, kde se jim podařilo se osobně setkat se samotným Giorgiem Armanim. To je pro českou návrhářku báječný úspěch. "Moto Guo mě oslovil v létě. O mé tvorbě se dozvěděl tak, že v ulicích Paříže potkal někoho s mým kloboukem na hlavě. Se slovy -tvá práce je tak svéhlavá jako ta má- jsme se rozhodli, pracovat na následující kolekci FW17 společně," popsala vznik partnerství dvou návrhářů Sofya.

Jarní kolekce 2018 s názvem Something Unreal in the Real World má v sobě nenápadné připomínky autorčiných oblíbených malířských děl či hraček z dětství. Modely jsou vyrobeny ze 100% králičí srsti. V únoru roku 2016 se staly součástí výstavy české módy Last Fata Morgana v Londýně, která získala hlavní cenu (Country Award) na International Fashion Showcase 2016, oficiální doprovodné akci London Fashion Week. Na letošním 32. ročník módního festivalu ve Villa Noailles svou tvorbu návrhářka obhajovala před celosvětově uznávanými odborníky v čele s Pierrem Hardy, a povedlo se jí získat druhé místo v kategorii Fashion Accessories!

foto: Olga Vrbíková ; Michaela Karásková

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SOFYA SAMAREVA DÁMSKÉ KLOBOUKY KLOBOUKY

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Červencové MUST HAVE volá po doplňcích!

Nový letní měsíc zalitý sluncem, pohodou, dovolenou, odpočinkem a zábavou jednoznačně volá po tom, abychom se zamyslely nad svými doplňky. Máme na mysli letní slamáky stejně jako pohodlnou a prodyšnou obuv!

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek