dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Diane von Furstenberg v jarní kolekci oslovuje svobodné a silné ženy

Návrhářka Diane von Furstenberg je ve svém oboru velmi zběhlá. Její pravá ruka Nathan Jenden představil sice krátkou, zato o to zajímavější jarní kolekci na rok 2019.

Jarní múzou se stala vnučka návrhářky Talita von Furstenberg. Kolekci s názvem „Pioneer“ stvořil Jenden zejména pro pracující ženy. Pro nepředvídatelné situace. Do praktického života. Bavlněné šaty plné květinových i zvířecích vzorů, šaty s průstřihy ve tvaru ornamentů, hladká silueta, barevné volány i dámský kostýmek jsou vyjádřením síly a ženskosti.

Modely hrající bílou, modrou, khaki i lila barvou působí uvolněně a žensky. Nakonec Diane von Furstenberg v rámci představení kolekce připomněla, že vždy říkala: „Buď ženou, kterou chceš být.“ A potvrdila, že byla vždy spíše feministicky založená. Tato kolekce vypráví příběh různých žen, jejich inspiraci, sílu, odvážnost a osobní cesty. Kampaň, za kterou stojí fotograf Oliver Hadlee Pearch a kreativní umělec Jonny Lu Studio ilustruje poslání „Oslavovat svobodu, posílit ženy a důvěřovat inspiraci“. V kampani najdeme modelky Kiki Willems, Imaan Hammam, Lua, Dovanna, Scarlett, Alicia, Roxane a Zoe.

Fotky i video z kolekce vyjadřují myšlenku, že jako ženy máme svobodu v rámci vyjádření vlastní osobnosti a svého stylu, ale také možnost podpořit i ostatní.

wwd.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DIANE VON FURSTENBERG JARO 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek