dnes je 20.09.2018 a svátek má Oleg

Diane von Furstenberg v jarní kolekci oslovuje svobodné a silné ženy

Návrhářka Diane von Furstenberg je ve svém oboru velmi zběhlá. Její pravá ruka Nathan Jenden představil sice krátkou, zato o to zajímavější jarní kolekci na rok 2019.

Jarní múzou se stala vnučka návrhářky Talita von Furstenberg. Kolekci s názvem „Pioneer“ stvořil Jenden zejména pro pracující ženy. Pro nepředvídatelné situace. Do praktického života. Bavlněné šaty plné květinových i zvířecích vzorů, šaty s průstřihy ve tvaru ornamentů, hladká silueta, barevné volány i dámský kostýmek jsou vyjádřením síly a ženskosti.

Modely hrající bílou, modrou, khaki i lila barvou působí uvolněně a žensky. Nakonec Diane von Furstenberg v rámci představení kolekce připomněla, že vždy říkala: „Buď ženou, kterou chceš být.“ A potvrdila, že byla vždy spíše feministicky založená. Tato kolekce vypráví příběh různých žen, jejich inspiraci, sílu, odvážnost a osobní cesty. Kampaň, za kterou stojí fotograf Oliver Hadlee Pearch a kreativní umělec Jonny Lu Studio ilustruje poslání „Oslavovat svobodu, posílit ženy a důvěřovat inspiraci“. V kampani najdeme modelky Kiki Willems, Imaan Hammam, Lua, Dovanna, Scarlett, Alicia, Roxane a Zoe.

Fotky i video z kolekce vyjadřují myšlenku, že jako ženy máme svobodu v rámci vyjádření vlastní osobnosti a svého stylu, ale také možnost podpořit i ostatní.

wwd.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA DIANE VON FURSTENBERG JARO 2019 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Jak se nosí trend krajkového tetování

Jak se stalo dočasné tetování hitem na přehlídce Dion Lee v New Yorku. 

Celý článek

Longchamp stvořil kolekci pro rockovou bohémku na Jaro 2019

Luxusní značka se nebála vrátit v čase, ale přesto přijít s něčím novým.

Celý článek

Rozkvetlé vlasy u Rodarte pro Jaro 2019

Modelky se po mole procházely v romantických účesech s čerstvých květin ve stylu Art Deco.

Celý článek

Nicky Zimmermann přinesla do jarní kolekce sexy a smyslné modely

Návrhářka Nicky Zimmermann se nechala pro jarní kolekci roku 2019 ovlivnit australským hitem „Number 96“ ze sedmdesátých let.

Celý článek

Co nás čeká na Londýnském Fashion Weeku?

To nejdůležitější, na co byste se měla zaměřit na letošním ročníku London Fashion Week. 

Celý článek

Jarní Oscar de la Renta v praktičtějších střizích

Jsou to dva roky, kdy do společnosti vstoupili kreativní návrháři Laura Kim a Fernando Garcia. Od té doby je značka Oscar de la Renta jiná, než si ji můžeme pamatovat.

Celý článek