dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Dokonalé obočí a jak ho dosáhnout

Přidat na Seznam.cz
Dnešním trendem je přirozené a husté obočí. K jeho úpravě už tedy nepotřebujeme hlavně pinzetu, ale sérum na růst, tužku na zvýraznění a případně gel nebo řasenku na obočí. Hlavní je ale přirozenost a s tou vám teď poradíme.

Co se tvaru týče, nejdůležitější je najít ten správný tak, aby opticky zvětšil naše oči a vymodeloval tvář. Trik na to je jednoduchý. Vezměte si tenký štětec a mějte připravenou tužku na obočí. Když si štětec přiložíte vedle špičky nosu a povedete ho kolmo vzhůru, můžete si podle něj obkreslit místo, kde by mělo vaše obočí začínat. Samozřejmě musíte vyjít z možností vašeho obočí, pokud se vám se štětcem vůbec neprotnulo, pak je lepší ho podle návodu nedokreslovat, ale řídit se intuicí. Stříšku (nejvyšší místo, ve kterém se obočí láme) najdeme, když štětec vedeme zas od bodu hned vedle špičky přes střed našich panenek, když se díváme přímo před sebe. A konec obočí najdeme velice podobně, akorát štětec posuneme do konce víčka.

Když jsme našly tyto tři body, tužkou je všechny spojíme a vrhneme se na opravy. Zatoulané chloupky odstraní pinzeta, i když jsou na instragramu tisíce videí úprav obočí pomocí dvou nití nebo zázračných laserových odstraňovačů chloupků, my vám doporučujeme držet se klasiky. Když totiž náhodou vytrhnete něco, co jste nechtěly, tak vás to nebude mrzet tak dlouho. Pak obočí učešte kartáčkem na obočí a tím se vám krásně rozmaže i první linka, kterou jsme namalovaly tužkou. 

Teď přichází kámen úrazu. Barva tužky na obočí. Nespornou výhodu mají černovlásky a brunety. Ty mají vlastně větší výběr a nemohou sáhnout vedle. Ale co blondýny? Sice platí, že by tužka měla mít tmavší odstín než vlasy, ale maximálně o jedno číslo. Pro ženy, které mají problém najít tužku v jejich odstínu nebo si chtějí s obočím trochu víc hrát, doporučujeme paletku na obočí. Jde vlastně tak trochu o stíny, ale s jinou konzistencí než ty na víčka. Svůj odstín si tak vykouzlíte samy, některá místa můžete trochu vystínovat anebo upravovat intenzitu barvy podle stylu líčení. A když se líčíme na nějakou významnější událost, kde na našem make-up opravdu záleží, tak vše zafixujte gelem na obočí

Pokud trpíte příliš tenkým obočím nebo ho prostě skoro ani nemáte, zkuste se podívat po nějakém růstovém séru. Výhodná jsou séra na řasy a obočí zároveň, kdo by také nepotřeboval o trochu delší a hustší řasy, že? Jejich aplikace je snadná a když už vám nezačnou přímo růst nové chloupky, tak ty dosavadní by alespoň měly nabrat na síle a zvýraznit svůj pigment. Ale hlavně, dámy, tetovaným obočím už odzvonilo. Teď nám vládne kult přirozené krásy, takže pokud nemáte chuť dělat nic z toho, co se píše výše, tak i to vám naprosto schvalujeme...

pinterest.com, notino.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE KRÁSA ZDRAVÍ A KRÁSA OBOČÍ PŘIROZENÉ OBOČÍ TVAR OBOČÍ

Související články

Čištění pleti

Po této péči bude vaše pleť zářit

Nic nedodá sebevědomí ženě více než zdravá zářivá pleť bez nedokonalostí. Cesta není jen o pár kosmetických přípravcích, ale o každodenním pečujícím rituálu.

Celý článek

Back to school: Vše, co by vám na začátku školního roku nemělo chybět

A že toho je, co je potřeba na přelomu srpna a září pořídit. V tomto článku vynecháme oblečení, ale zaměříme se na ty nejlepší batohy, školní potřeby a další nezbytnosti do vaší lavice.

Celý článek

Svůdná Angelina Jolie je tváří nové kampaně parfému Mon Guerlain

Oficiálně byla Angelina Jolie jmenována ambasadorkou značky Mon Guerlain již v roce 2017. Nyní značka přichází s parfémem „Intense“ a krásná herečka u toho rozhodně nechybí!

Celý článek

Mikádo pětkrát jinak, aneb jaký účes zvolit do práce či na oslavu?

Mikádo snad nikdy nevyjde z módy! Milujeme ho se vším všudy, je to jednoduchý, a přitom zatraceně šmrncovní sestřih. Jak si s ním pohrát, abyste neměla moc práce, a přitom vypadala dobře?

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní pomocníky k dokonalému opálení

Léto se pomalu přehouplo do své druhé poloviny, to však neznamená, že se již nemusíme chránit před slunečními paprsky. Mnohé z vás dovolená u moře nebo vysoko na horách teprve čeká. Máte již dokonale přírodní výbavu na opalování?

Celý článek

Drobnosti, které vám na cestách nesmí chybět

Jestliže patříte mezi milovníky letního cestování a je jedno, jestli se vydáte po krásách České republiky, nebo za většími dálkami, vždy se vám bude hodit pár praktických vychytávek. Perfektní řešení najdete ve 100CLASS concept store.

 

Celý článek

Jedlá krása. Ano, čtete dobře

Jedlá krása: Edible Beauty na českém trhu – kosmetika, která je tak dobrá, že by se dala i jíst.

 

 

Celý článek

Volné šaty na horké dny

Letní horké dny přinášejí do světa módy omezené množství variací denních outfitů. Dnes se zaměříme na letní vzdušné šaty, které vám mohou usnadnit a zpříjemnit den.

Celý článek