dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Emilia Wickstead zahalila svoji přehlídku do gangsterského hávu

Přidat na Seznam.cz
Velkým překvapením lze nazvat nejnovější kolekci talentované novozélandské návrhářky s jemnou a křehkou duší, která si pro inspiraci došla ke slavné filmové trilogii The Godfather.

Inspirace Kmotrem

Wickstead rozhodně není první ani poslední návrhářkou, která se pro svoji kolekci nechala inspirovat filmovým příběhem. Film The Godfather (česky Kmotr) je vnímán jako přelomové dílo vyprávějící příběh italsko-americké mafiánské rodiny Corleonů, která stála u rozmachu organizovaného zločinu po skončení druhé světové války a svůj blahobyt založila na hazardu, prostituci a vydírání. A právě tento oscarový snímek se stal předlohou další kolekce Emilie Wickstead, která uvedla, že si přála diváky ponořit do nostalgie jejich nebezpečného světa.

Lokace

Pro prezentaci svých modelů vybrala Emilia malebnou restauraci Le Caprice, která se honosí jedním z nejstarších italských interiérů v Londýně. Stovka pozvaných hostů, podlaha z černého mramoru, nádech Sicílie či naprosto intimní atmosféra, i to dodalo události na exkluzivitě. Pak už stačil pouze hluboký nádech, spuštění filmového soundtracku ze 70. let a zaměření plné pozornosti všem přítomných.

Nekonfekční velikost není překážka

Pozvaní hosté přihlíželi ihned od počátku zajímavé volbě tématu, návrhářku vnímáme spíše jako decentní ženu často tvořící jemné společenské šaty plné ženskosti. Na molo ovšem předstoupily modelky oděné do rozměrných šatů a kabátů jednoduchých střihů a rozmanité barevné palety, které budou snadno přístupné ženám jakékoliv velikosti. Velice chytré! Následovaly jednobarevné kombinézy, zkrácené topy a kožené překryvy odkazující na kožené bundy spatřené ve filmu. K vidění byly nápadité detaily ve formě háčkovaných pokrývek hlavy a rukaviček, šátky s perličkami a nekonečné metry kvalitních materiálů. Záhyby na některých sametových šatech musely být dokonce ručně prošité z důvodu velice silné tkaniny.

Špetka haute couture na závěr

Závěr patřil několika róbám, které by mohly okamžitě spadat do kolekce haute couture - okázalé, Sicílií inspirované šaty, často ručně dodělávané, lze považovat za skutečná umělecká díla, díky kterým se Emilii podařilo rozzářit prostory La Caprice a poodhalila tak skutečné zářící tajemství její vlastní práce.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA EMILIA WICKSTEAD PODZIM 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek