dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Fenomén dokonalosti: 5 důvodů, proč náctiletí vyhledávají plastickou chirurgii

Přidat na Seznam.cz
Co vede mladé lidi k tomu, aby se obraceli na pomoc kosmetické, plastické a chirurgické medicíny? Jaké jsou nejčastější procedury a co je na sociálních médiích velký podvod? 

Podle amerického statistického úřadu, který patří společenství plastických chirurgů, se čím dál tím více dívek pod dvacet let odhodlává ke kosmetické a plastické chirurgii. V roce 2015 bylo v USA  829 000 zásahů do vzhledu a z toho 256 000 byly chirurgické zákroky a 572 000 byly kosmetické úpravy jako botox, výplně atd. Podle americké společnosti je naprosto normální jít pod nůž, když se dívka necítí spokojená se svým tělem nebo tváří. Odstrašující přístup není klasickým v Evropě. Zde je 5 důvodů, proč mladé dívky začínají vyhledávat plastické chirurgy.

Osobní nízké sebevědomí

Dívky v pubertě jsou mohutně ovlivňovány sociálními sítěmi a fenoménem dokonalosti. Mnoho mladých instagramových influencerek používá aplikace upravující zevnějšek, jako je například Facetune. Mladé modelky pak vypadají jako geneticky dokonalé. Ale jejich dokonalost je jen virtuální. Tato nevědomost je smutným faktem mezi náctiletými dívkami. Trpí díky tomu nízkým sebevědomím. A přitom není vůbec proč. Nikdo na světě totiž nevypadá jako facetune verze. V roce 2016 byly nejčastější operace v USA: zvětšování poprsí, facelift, plastika nosu, liposukce a operace očních víček.

Jizvy po akné

Obhajitelným a pochopitelným důvodem, kdy náctiletá dívka vyhledá pomoc estetické kliniky, jsou viditelné jizvy po akné. Zejména intenzivní akné zanechává hrubé jizvy a pak to samozřejmě opět ovlivňuje sebevědomí. Někomu se i drobný pupínek hojí tím, že se zjizví. Plastický chirurg dokáže viditelnost jizev zmírnit, nebo naprosto odstranit. V Roce 2016 patří odstraňování akné jizev do top 5 rekonstrukčních zákroků.

Zdravotní důvody

Často se plastické operace musí udělat proto, aby se zlepšil zdravotní stav mladého člověka. Operace víček dokáže někdy zlepšit zrak, fyzický problém nebo zranění se dá také napravit chirurgií. I úprava nosu dokáže pomoci s dýcháním. Díky plastické chirurgie se dokáže dnes pomoci od raného věku a vyřešit tak mnoho banálních i velkých problémů.

Genetická abnormalita

Rozdíl mezi zlepšením vzhledu prostřednictvím plastické operace a nutností zákroku je enormní. Někdo má každý den velké problémy jen existovat bez potřebné operace a někdo jiný zase jen touží po větším poprsí nebo rtech. Genetické indispozice nebo abnormality jsou dnes vzácné, ale jsou stále možné a sem tam plastika zachrání život.

Extrémní zhubnutí

Hubnutí, které je nutné vzhledem ke zdravotnímu stavu, může zanechat, a většinou se tak stává, mnoho přebytečné visící kůže. Tento problém nastává hlavně tehdy, když je hubnutí rychlé. Této kůži chybí elasticita ani excesivním cvičením se nezatáhne na zpětné místo. Proto se doporučuje ubývat na váze pomalu až po celé roky, protože pokožka má pak čas se pomalu zmenšovat a přilne na zpětné místo. A pod kontrolou lékaře je to bezpečnější. Plastická operace pak není nutná. Odstraňování nadbytečné kůže totiž zanechává velké plošné jizvy. 

Zdroj; pinterest.com, hercampus.com

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MLADÉ DÍVKY KOMETICKÁ ESTETICKÁ PLASTICKÁ CHIRURGIE PLASTIKA TOP 5 OPERACE TEENS NÁCTILETÝ

Související články

Seriál Gossip girl (Super drbna) se vrací zpět!

Pro všechny milovnice módních seriálů, a především pro sledovatelky Super drbny, Gossip girl hlásí comeback! XOXO

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek