dnes je 22.11.2019 a svátek má Cecílie

Fenomén dokonalosti: 5 důvodů, proč náctiletí vyhledávají plastickou chirurgii

Přidat na Seznam.cz
Co vede mladé lidi k tomu, aby se obraceli na pomoc kosmetické, plastické a chirurgické medicíny? Jaké jsou nejčastější procedury a co je na sociálních médiích velký podvod? 

Podle amerického statistického úřadu, který patří společenství plastických chirurgů, se čím dál tím více dívek pod dvacet let odhodlává ke kosmetické a plastické chirurgii. V roce 2015 bylo v USA  829 000 zásahů do vzhledu a z toho 256 000 byly chirurgické zákroky a 572 000 byly kosmetické úpravy jako botox, výplně atd. Podle americké společnosti je naprosto normální jít pod nůž, když se dívka necítí spokojená se svým tělem nebo tváří. Odstrašující přístup není klasickým v Evropě. Zde je 5 důvodů, proč mladé dívky začínají vyhledávat plastické chirurgy.

Osobní nízké sebevědomí

Dívky v pubertě jsou mohutně ovlivňovány sociálními sítěmi a fenoménem dokonalosti. Mnoho mladých instagramových influencerek používá aplikace upravující zevnějšek, jako je například Facetune. Mladé modelky pak vypadají jako geneticky dokonalé. Ale jejich dokonalost je jen virtuální. Tato nevědomost je smutným faktem mezi náctiletými dívkami. Trpí díky tomu nízkým sebevědomím. A přitom není vůbec proč. Nikdo na světě totiž nevypadá jako facetune verze. V roce 2016 byly nejčastější operace v USA: zvětšování poprsí, facelift, plastika nosu, liposukce a operace očních víček.

Jizvy po akné

Obhajitelným a pochopitelným důvodem, kdy náctiletá dívka vyhledá pomoc estetické kliniky, jsou viditelné jizvy po akné. Zejména intenzivní akné zanechává hrubé jizvy a pak to samozřejmě opět ovlivňuje sebevědomí. Někomu se i drobný pupínek hojí tím, že se zjizví. Plastický chirurg dokáže viditelnost jizev zmírnit, nebo naprosto odstranit. V Roce 2016 patří odstraňování akné jizev do top 5 rekonstrukčních zákroků.

Zdravotní důvody

Často se plastické operace musí udělat proto, aby se zlepšil zdravotní stav mladého člověka. Operace víček dokáže někdy zlepšit zrak, fyzický problém nebo zranění se dá také napravit chirurgií. I úprava nosu dokáže pomoci s dýcháním. Díky plastické chirurgie se dokáže dnes pomoci od raného věku a vyřešit tak mnoho banálních i velkých problémů.

Genetická abnormalita

Rozdíl mezi zlepšením vzhledu prostřednictvím plastické operace a nutností zákroku je enormní. Někdo má každý den velké problémy jen existovat bez potřebné operace a někdo jiný zase jen touží po větším poprsí nebo rtech. Genetické indispozice nebo abnormality jsou dnes vzácné, ale jsou stále možné a sem tam plastika zachrání život.

Extrémní zhubnutí

Hubnutí, které je nutné vzhledem ke zdravotnímu stavu, může zanechat, a většinou se tak stává, mnoho přebytečné visící kůže. Tento problém nastává hlavně tehdy, když je hubnutí rychlé. Této kůži chybí elasticita ani excesivním cvičením se nezatáhne na zpětné místo. Proto se doporučuje ubývat na váze pomalu až po celé roky, protože pokožka má pak čas se pomalu zmenšovat a přilne na zpětné místo. A pod kontrolou lékaře je to bezpečnější. Plastická operace pak není nutná. Odstraňování nadbytečné kůže totiž zanechává velké plošné jizvy. 

Zdroj; pinterest.com, hercampus.com

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MLADÉ DÍVKY KOMETICKÁ ESTETICKÁ PLASTICKÁ CHIRURGIE PLASTIKA TOP 5 OPERACE TEENS NÁCTILETÝ

Související články

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek

Simona Krainová a Karolína Kurková se potkaly v supermarketu v Miami

Jak se říká, svět je malý. To si potvrdily i dvě TOP modelky Simona Krainová a Karolína Kurková, když se potkaly při nákupu pečiva na dovolené v Miami. Jsou to dva dny, kdy se vrátily, ale zážitky si ponesou celý život.

Celý článek

Britská královna Alžběta II. bojuje za módu bez zvířecí kožešiny

Téma udržitelné módy dorazilo i do Buckinghamského paláce. Královna Alžběta II. se rozhodla zasadit o udržitelnou módu, konkrétně bojuje za konec zvířecím kožešinám. 

Celý článek

Při otevření nového showroomu Zalando nechyběly známé tváře

Aňa Geislerová se sestrou Ester, Taťána Gregor Brzobohatá, Nikol Moravcová, Michaela Štoudková a mnoho dalších tváří českého showbyznysu si nenechaly ujít jedinečnou příležitost slavnostního otevření pražského showroomu Zalando.

Celý článek

Obchodní válka mezi Čínou a USA nutí módní společnosti přesouvat výrobu

Obchodní válka mezi Čínou a USA eskaluje a ačkoli se rétorika ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa mění, panika na trhu zůstává. Některé společnosti přesouvají svou výrobu a nejistota v dalším průběhu stoupá.

Celý článek

Značka Marks&Spencer se ve finančních potížích obává nejhoršího

M&S je jedním z nejznámějších retailerů ve Velké Británii. Své pobočky má po celé Evropě. V druhé polovině letošního roku však společnost zažívá nečekaný propad, její akcie klesly o 36 % a nedaří se ani tržbám, zisk totiž klesl až o 17 %. Blíží se konec M&S?

Celý článek

Kate Middleton pravděpodobně chystá spolupráci na vlastním TV pořadu

Tento týden se Kate Middleton setkala s generálním ředitelem BBC, Tonym Hallem, v Londýně. Obě strany však důvod setkání v tuto chvíli tají.

Celý článek