dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Firma Grund představila kolekci koupelnových koberečků

Přidat na Seznam.cz
Česká rodinná firma Grund spojila své síly s Osmanym Laffitou

Netradiční představení nové „fashion spolupráce“ mezi kubánsko-českým návrhářem Osmany Laffitou a českou rodinnou firmou Grund se konalo v Palffyho paláci ve Valdštejnské ulici. Spolupráci si pochvalovaly obě strany. Ředitel společnosti pan Jiří Grund se nechal slyšet, že kolekce Osmany Laffita for Grund je plná Osmanyho neopakovatelného rukopisu, který posouvá jejich koberečky zase trochu blíže k uměleckému dílu. Osmany Laffita, který není jen módním návrhářem, ale designérem obecně, si zas pochvaloval, že díky spolupráci s firmou Grund na kolekci bytového textilu, konkrétně koupelnových koberečků, mohl opět zabrousit do své oblíbené oblasti do užitého designu.

Celá akce začala módní přehlídkou, která se nesla v přírodním duchu. Modelky a jeden model představovali jakési „krásná stvoření“, jež se pomalu „nesla“ v šatech, z nichž byla alespoň část vyrobená z koberečku od Osmany Laffity. Nejkrásnější byly ty modely, kde byl materiál se vzorem z koberečku použit na dlouhou sukni, která vedla až na zem. Uzoučký pas modelky a následně dlouhá sukně z koberečku, působili krásně a pro vyzdvihnutí právě koupelnových předložek, to mělo ten správný velkolepý efekt. Nutno ale poznamenat, že na rozdíl od koberečků tyto šaty sloužily jenom pro tento den a nedají se nikde zakoupit. Netradiční party k představení této kolekce se konala v pražském Palffyho palácianenechalosi jiujít mnoho zástupců ze světa módy, designu a umělecké sféry. Nechyběli kamarádi Osmanyho Laffity,zpěvák Sámer Issa či herečka Anife Vyskočilová.

Od náročného moderování předvolebních debat si přišla odpočinout moderátorka Štěpánka Duchková. Po přehlídce následoval projev pana Grunda a Osmany Laffity. Dozvěděli jsme se, že si Osmany spolupráci s firmou Grund moc užil, a dokonce se v jednu chvíli přátelsky dohadoval s panem Grundem, že si připadá jakoby si on najímal firmu Grund, a ne že firma platí jeho. Pan Grund mu na to mile odvětil, že bylo v jeho velikém zájmu, aby byl Osmany spokojený a byl na výsledná díla pyšný.

Celá limitovaná kolekce Osmany Laffita for Grund obsahuje dvanáct různých vzorů v několika barevných variantách. Koberečky jsou šity na nejmodernějších strojích, originální ruční metodou či kombinací obou způsobů a budou k dostání exkluzivně v internetovém obchodě společnosti Grund na adrese: www.laffitaforgrund.com. Zakoupit je můžete v několika velikostech od 629 Kč do 3259 Kč. A to za „Laffitu“ není skutečně přemrštěná suma! „Dovolím si tvrdit, že firma Grund společně s Osmany Laffitou dostojí jeho známému mottu „ Navrženo a vyrobeno s láskou“,“ uzavřel spolupráci Jiří Grund. Tato zbrusu nová kolekce Osmany Laffita for Grund navazuje na důraz firmy Grund na design výrobků a předchozí spolupráci s otci světového designu Luigi Colanim a Alessandro Mendinim, i na realizovanou kolekci ve spolupráci se slavnou módní návrhářku Blankou Matragi.

O společnosti Grund
Česká rodinná firma Grund již více než 20 let vyrábí koupelnové předložky a vyváží je do více než 40 zemí celého světa. Firma vznikla v lednu 1990 v prostorách rodinného domu. Již v roce 1992 otevřeli nový závod, který zaměstnával 50 pracovníků.

V následujících letech byl areál firmy postupně rozšiřován a vybavován moderními stroji a zařízeními. V roce 1997 byla vybudována přádelna, která nyní pokrývá veškerou potřebu příze pro výrobu koupelnových předložek. Od svého založení si firma udržuje významnou pozici na českém a slovenském trhu. Daří se pokrývat většinu obou těchto trhů, a to i díky tomu, že byl výrobní sortiment doplněn o nabídku závěsů, teleskopických tyčí, podušek a dalších doplňků, které jsou zákazníkům dodávány také ve formě koordinátů. V současné době již firma GRUND zaměstnává více než 150 pracovníků a svoje výrobky exportuje do více než 40 zemí celého světa. Sortiment je k zakoupení na e-shopu Grund.cz.

 

Zdroj obrázků: ASPEN.PR, Osmany Laffita, Grund

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA KOLEKCE OSMANA LAFFITA BLANKA MATRAGI MODELKY ŠATY PARTY OSMANY LAFFITA MODNI NÁVRHÁŘ

Související články

Chystáte grilovací párty? Máme pro vás několik BBQ tipů

Jaké by bylo léto bez večerních grilovaček? To snad ani nechceme zjišťovat. Co ale můžeme zjistit je, jak perfektně se na jednu z letních grilovacích párty připravit. Máte rádi soulad dobrého jídla se skvělým párty decorem? Nadýchejte inspiraci v našem článku.

Celý článek

Máte pocit, že máte úzký dům? Pak jste ještě neviděli tento

Toto mikro bydlení najdete v Tokiu, hrdě si za ním stojí architekt Takeshi Hosaka s manželkou a nazvali ho Love2 House.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek

Památka Karla Lagerfelda bude uctěna 20. června v Paříži

Vzpomínka na ikonický talent a osobnost německého návrháře bude dne 20. června uctěna na návrhářově nejoblíběnějším místě v Paříži v hotelu Grand Palais. Velkolepá rozlučka bude za přítomnosti 2 500 lidí.

Celý článek

Pohádkové šaty Dior vystavuje Victoria & Albert muzeum v retrospektivní výstavě

Christian Dior patří k nejvlivnějším návrhářům 20. století. Haute Couture Dior šaty patří mezi špičku oděvního designu všech dob. Precizní a nápadité zdobení je snem snad každé ženy. V&A museum v Londýně nabízí pohled do historie geniálního designéra.

Celý článek

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek