dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Francie bude mít první stálou expozici o módě

Přidat na Seznam.cz
Zatímco Francie v minulosti hostila spousty módních výstav, nikdy neměla vlastní stálé muzeum módy. V roce 2019 se to změní!

Musée de la Mode de la Ville de Paris známé také jako Palais Galliera je muzeum módy a módní historie v jedné z pařížských částí. Muzeum slouží nejrůznějším výstavám, které se zde po určitém čase střídají. Bylo ale rozhodnuto, že v roce 2019 se otevře první permanentní výstava módy v celé Francii. Nové prostory budou složit k ukázání historie módy od osmnáctého století do přítomnosti. Stálá expozice může vzniknout díky bohaté finanční podpoře módního domu Chanel: "Ráda bych poděkovala domu Chanel za jeho cennou podporu muzea Palais Galliera. Díky tomuto sponzorování bude možno otevřít první francouzskou stálou expozici módy. Paříž je hrdá na to, že bude moci otevřít takto výjimečné místo a přivítat tady všechny své obyvatele a lidi z celého světa," pronesla k události starostka Paříže Anne Hidalgo.

vogue.co.uk ; wikiwand.com 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FRANCIE MUZEUM MÓDA FRANCOUZSKÁ MÓDA

Související články

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Osm slavných sportovců, kteří založili vlastní módní značku

Jejich hvězdná síla přináší něco víc než jen stovky milionů každoročně na účtu. Přináší i módní značky, které mají nemalý úspěch a vliv.

Celý článek