dnes je 22.11.2019 a svátek má Cecílie

Gucci v Miláně nastavil módě vlastní zrcadlo a v ní tvář strachu a chaosu

Přidat na Seznam.cz
Gucci jako z hororu, asi tak by se dala nazvat letošní přehlídka Gucci se zimní a podzimní kolekcí 2019. Diváci byli svědky strhující show ve strašidelných maskách a nádherných modelech.

Strhující show

Alessandro Michele vždy popouští ve svých kolekcích uzdu fantazii, ostatně který návrhář ne. V letošní debutující přehlídce v Miláně se však Gucci vytáhlo s opravdu famózní strhující módní show. Anarchie. Destabilizace. Chaos. Extrém. Takto popisovaly přehlídku přední módní magazíny v zahraniční. Kolekce byla famózní, doplňky strhující a o ostatní se postarali tvůrci efektů, doprovázející přehlídku - od zvuku přes světla až po výzdobu mola.

Maska z hororového filmu

Asi nejmarkantnějším efektem kolekce byly strašidelné masky ve stylu hororové postavy Jason Voorhee. „Jsou prázdné a přitom plné," řekl k maskám Michele. Nevíme, zda s maskami měla skrytý význam ve formě fetišistickém a psychedelickém deliriu i kolekce jako taková - rozhodně se však jednalo o extrémně originální kousky. Jedno je ale jisté, Alessandro Michele chtěl prostě dát světu najevo, že i Gucci umí myslet jinak, a jak se říká out of the box.

Sklony k módnímu surrealismu

Kolekce byla plná maličkostí, které však dohromady dávaly neuvěřitelný smysl. Přitom to zpočátku vypadalo jako volná změť návrhářových asociací a celkově téma chaotického surrealismu, který se zrodil v geniální mysli. Chaos bylo ostatně hlavní téma celé show. Nejdříve se ze svetříku po babičce stávaly moderní svetrové bundy a mikiny s názvy, které dohromady na první pohled nesouznily.

Konec podpatků

Geniální byla také obuv. Návrhář některé dámské modely doplnil o pohodlné pantoflíčky na nízkých platformách v barvách zlaté a stříbrné. Na pozdější konferenci to návrhář nazval změnou pravidla hry - prý si ženy již dávno zasloužily být osvobozeny od podpatků, které jsou stejně pouze důkazem genderového stereotypismu. 

Vogue; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA GUCCI MILÁN 2019 FALL WINTER FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek
Zákulisí módních přehlídek

Ze zákulisí módních přehlídek očima modelky

Velkolepé módní show patří k oblíbeným společenských událostem, na které se všichni milovníci módy chodí inspirovat a zároveň se podívat na snovou podívanou krásných dam, doslova plujících po mole, mnohdy za doprovodu tanečních kreací. Co se ale za jinak pohodovou show, z pohledu diváka, skrývá v zákulisí?

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Nikol a Jakub Ponerovi vsadili na sportovně elegantní městský styl

Módní přehlídka Iconic není tím jediným, co je u sourozeneckého dua Nikol a Jakuba Ponerových nového. Mají za sebou také focení se známými osobnostmi, Nikol Švantnerovou, Jitkou Boho a známou blogerkou Andulou.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová představila další šetrnou kolekci White Sage

Láska k přírodě, touha po oblečení, které má duši, schopnost kombinovat, vrstvit a upravovat, než oblečení nahradíme novým, to vše je jejím motorem pro vytváření smysluplného a nadčasového oblečení.

Celý článek

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Celý článek
Giambattista Valli

Giambattista Valli ukázal to nejlepší spojení punku a haute couture ve spolupráci s H&M

Spolupráce designérů H&M se zase posunula o něco výš! Po spolupráci s Karlem Lagerfeldem, Versacem, Balmainem a Moschinem, přichází na scénu kolekce inspirovaná haute couture v podání návrháře Giambattista Valli.

Celý článek
Oscar de la Renta

5 let od úmrtí návrháře Oscara de la Renty: Uctěme jeho památku výběrem těch nejušlechtilejších rób

Dnes je tomu 5 let, co prohrál boj s rakovinou a opustil tento svět talentovaný módní návrhář, gentleman, vřelý člověk a miláček slavných dam Oscar de la Renta. Podívejte se s námi na ty nejkrásnější róby minulých let a zavzpomínejme tak na módního velikána.

Celý článek