dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Gucci v Miláně nastavil módě vlastní zrcadlo a v ní tvář strachu a chaosu

Přidat na Seznam.cz
Gucci jako z hororu, asi tak by se dala nazvat letošní přehlídka Gucci se zimní a podzimní kolekcí 2019. Diváci byli svědky strhující show ve strašidelných maskách a nádherných modelech.

Strhující show

Alessandro Michele vždy popouští ve svých kolekcích uzdu fantazii, ostatně který návrhář ne. V letošní debutující přehlídce v Miláně se však Gucci vytáhlo s opravdu famózní strhující módní show. Anarchie. Destabilizace. Chaos. Extrém. Takto popisovaly přehlídku přední módní magazíny v zahraniční. Kolekce byla famózní, doplňky strhující a o ostatní se postarali tvůrci efektů, doprovázející přehlídku - od zvuku přes světla až po výzdobu mola.

Maska z hororového filmu

Asi nejmarkantnějším efektem kolekce byly strašidelné masky ve stylu hororové postavy Jason Voorhee. „Jsou prázdné a přitom plné," řekl k maskám Michele. Nevíme, zda s maskami měla skrytý význam ve formě fetišistickém a psychedelickém deliriu i kolekce jako taková - rozhodně se však jednalo o extrémně originální kousky. Jedno je ale jisté, Alessandro Michele chtěl prostě dát světu najevo, že i Gucci umí myslet jinak, a jak se říká out of the box.

Sklony k módnímu surrealismu

Kolekce byla plná maličkostí, které však dohromady dávaly neuvěřitelný smysl. Přitom to zpočátku vypadalo jako volná změť návrhářových asociací a celkově téma chaotického surrealismu, který se zrodil v geniální mysli. Chaos bylo ostatně hlavní téma celé show. Nejdříve se ze svetříku po babičce stávaly moderní svetrové bundy a mikiny s názvy, které dohromady na první pohled nesouznily.

Konec podpatků

Geniální byla také obuv. Návrhář některé dámské modely doplnil o pohodlné pantoflíčky na nízkých platformách v barvách zlaté a stříbrné. Na pozdější konferenci to návrhář nazval změnou pravidla hry - prý si ženy již dávno zasloužily být osvobozeny od podpatků, které jsou stejně pouze důkazem genderového stereotypismu. 

Vogue; Reuters

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA GUCCI MILÁN 2019 FALL WINTER FASHION WEEK MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek