dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Halima Aden jako první modelka v burkinách pro Sport Illustrated

Přidat na Seznam.cz
Tato muslimsko-somálská krásná modelka se stala první představitelkou v historii, která pózovala pro pánský magazín v burkinách a hidjábu.

Americký fotografický magazín pro muže se od roku 1964 vydává jednou ročně, zaměřuje se na dámské plavkové představení známých tváří a jejich křivek. Nejednou se v tomto miliony odběratelském časopise objevily i krásky z České republiky.

Proto i pánské reakce na letošní obálku, kde pózuje Halima v burkinách, jsou velmi smíšené. „Kdyby šlo o katalog plavek, tak bych si ho klidně koupil, ale tohle je časopis věnovaný mužům.“ Znělo v komentářích… Pro 21letou krásku z Keni to však znamená mnohem více. „Mladé muslimské ženy potřebují vědět, že se v burkinách mohou zapojit do plaveckého týmu, zúčastnit se plavání ve škole a jít se svými přáteli na pláž.“ 

Modelka Halima Aden, která vyrůstala v uprchlickém táboře, než se přestěhovala do USA, si váží tohoto historického kroku, díky kterému boří světové bariéry. „V hidžábu vidíme pracovat političky, podnikatelky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, jsem nesmírně šťastná a poctěna, že mi Sport Illustrated dal příležitost nafotit obálku v burkinách.

Na svém instagramu posílá vzkaz: „Neměňte sama sebe, změňte hru! Být na titulce Sport Illustrated mě neskutečně přesahuje. Posílám tímto zprávu mým lidem, že ženy ze všech různých koutů, vzhledu, výchovy… mohou společně stát a být oslavovány.”

zdroj: Instagram

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI PÁNSKÝ MAGAZÍN PLAVKY BURKINI

Související články

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek