dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Halima Aden jako první modelka v burkinách pro Sport Illustrated

Přidat na Seznam.cz
Tato muslimsko-somálská krásná modelka se stala první představitelkou v historii, která pózovala pro pánský magazín v burkinách a hidjábu.

Americký fotografický magazín pro muže se od roku 1964 vydává jednou ročně, zaměřuje se na dámské plavkové představení známých tváří a jejich křivek. Nejednou se v tomto miliony odběratelském časopise objevily i krásky z České republiky.

Proto i pánské reakce na letošní obálku, kde pózuje Halima v burkinách, jsou velmi smíšené. „Kdyby šlo o katalog plavek, tak bych si ho klidně koupil, ale tohle je časopis věnovaný mužům.“ Znělo v komentářích… Pro 21letou krásku z Keni to však znamená mnohem více. „Mladé muslimské ženy potřebují vědět, že se v burkinách mohou zapojit do plaveckého týmu, zúčastnit se plavání ve škole a jít se svými přáteli na pláž.“ 

Modelka Halima Aden, která vyrůstala v uprchlickém táboře, než se přestěhovala do USA, si váží tohoto historického kroku, díky kterému boří světové bariéry. „V hidžábu vidíme pracovat političky, podnikatelky, televizní reportérky a další úspěšné ženy, jsem nesmírně šťastná a poctěna, že mi Sport Illustrated dal příležitost nafotit obálku v burkinách.

Na svém instagramu posílá vzkaz: „Neměňte sama sebe, změňte hru! Být na titulce Sport Illustrated mě neskutečně přesahuje. Posílám tímto zprávu mým lidem, že ženy ze všech různých koutů, vzhledu, výchovy… mohou společně stát a být oslavovány.”

zdroj: Instagram

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI PÁNSKÝ MAGAZÍN PLAVKY BURKINI

Související články

Meghan Markle poprvé po porodu vystoupila na veřejnosti při slavnostním ceremoniálu a oblékla si Givenchy

Vévodkyně ze Sussexu se minulou sobotu objevila poprvé po porodu na veřejnosti. Vyjela si v tradičním královském kočáře se svým manželem princem Harrym a vévodkyní z Cambridge Kate na každoroční ceremoniál, který oslavuje královniny narozeniny. Meghan byla velmi šik. 

Celý článek

Finalisté soutěže PURE MODEL 2019 zabojují o kontrakt za více jak jeden a půl milionu korun

Česká Miss roku 2016, Andrea Bezděková je ambasadorkou modelingové soutěže a provází tak v rámci castingů všechny účastníky, kteří se mohou stát budoucími TOP modelkami a modely.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Originální letní střihy z vlastní dílny? Tyhle látky jsou k tomu jako stvořené!

Baví vás šití, tvorba vlastních návrhů a jejich realizace? Jste vlastně taková malá švadlenka sobě samé, nebo jen nejbližší rodině? Pak by vám tyto látky neměly uniknout.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek