dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Helena Fejková křtila svůj parfém

Přidat na Seznam.cz
Známá česká módní návrhářka Helena Fejková oslavila dvacáté narozeniny své značky HELENA FEJKOVÁ PRAGUE. A při příležitosti tohoto kulatého jubilea, v první jarní den, představila také svůj nový parfém SEN-RÊVE-DREAM.

Autorka jedinečných oděvních kolekcí Helena Fejková se při tvorbě svého parfému SEN-RÊVE-DREAM inspirovala tóny Středozemního moře, které si oblíbila při cestách do francouzské La Provance. Chtěla, aby to byla vůně právě jižní Francie, kam jezdí velice často. „Když se tam ráno na skále nad mořem probouzím, cítím příjemnou vůni borovic, rozmarýnu, tymiánu, levandule a cedru. A takovou jsem měla představu o svém parfému“, říká Helena. Spojila vanilku, růži, iris, levanduli, cedr a hřebíček a svou novou vůni zabalila do křišťálového polštářku. Tvar vybrala záměrně. „Vonné polštářky plné bylin miluji. Je to pro mě symbol pohody. Jsou na spaní i podkládání bolavých míst“, uvedla módní designérka Helena Fejková.

Základem foukaného flakonu je křišťálové sklo a každý jeho kus je originál, vytvářený podle jejího vlastního návrhu v novoborské sklárně ASTERA pod vedením Vladimíra Žíly. Slavnostním setkáním, které se konalo v Galerii módy v Paláci Lucerna, provázela herečka Carmen Mayerová a atmosféru celého večera podtrhlo jedinečné vystoupení klavíristky Viviany Sofronitzki. Autorkou hedvábných šatů se šperky společnosti CAMÉE JEWELLERY, pro Báru Maříkovou, byla samozřejmě Helena Fejková. O samotný křest parfému se postaraly „tři sudičky“ Dagmar Havlová (majitelka Paláce Lucerna), Carmen Mayerová a Jana Máchalová (historička módy, která parfému věnovala svoji báseň „ Zrození vůně“.)

O Heleně Fejkové
Pro tvorbu Heleny Fejkové je charakteristický rukopis čistých linií, se zajímavými technologiemi zpracování, který se opírá o vlastní autorský design, technologickou spolupráci svýrobci látek i konfekce a tvůrčí kooperaci sautory šperků i oděvních doplňků. Příkladem kooperace Heleny Fejkové s výrobci látek a konfekce je lněná kolekce ORIGINAL LINEN JEANS, která vroce 2002 získala českou národní cenu „Za vynikající design“.

Motivy tvorby Heleny Fejkové vycházejí z každodenního života i z jejího toulání světem (Indie, Brazílie, Čína, USA, Špenělsko, Francie, Řecko, Itálie, atd.) Tomu odpovídají i její zahraniční prezentace, výstavy a přehlídky, Paříž, Peking, New York, Sydney, Haag, Mnichov, Nicosia, atd.)

Kontakty: Galerie módy Heleny Fejkové Štěpánská 61, Lucerna, Praha 1 tel: +420 724 125262 Otevřeno: pondělí až pátek 11-19 hodin,sobota 10-14 hodin.

 

Fotografie: MarieVotavová, poskytnuté Mediareport

Přidat na Seznam.cz
ŠPERKY ORIGINAL MODNI MODY HELENA FEJKOVÁ

Související články

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

POMELLATO A CHIARA FERRAGNI představují „POMELLATO SISTERHOOD INITIATIVE “

Pomellato - Chiara Ferragni - Cass Bird. To jsou tři pojmy, tři ikony, tři jména, která když se spojí, musí vzniknout něco velkolepého.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Od ohňostroje až po talismany aneb Nejnovější trendy ve špercích

V Las Vegas proběhla show, na které své aktuální šperky vystavily největší světové značky v této oblasti. Které jsou hitem pro letošní sezónu?

Celý článek

O lásce, svatebních špercích i darech je blížící se výstava Snoubení

Chcete být originální a hledáte způsob, jak věnovat jedinečný svatební dar? Nebo snad chcete požádat svou lásku o ruku? Možná vás výstava, která proběhne již za pár dní v Praze, dostatečně motivuje.

Celý článek

Smyslná Gisele Bündchen v nové kampani šperků Vivara

Šperky Vivara prezentuje jedna z nejkrásnějších žen světa. Gisele Bündchen před objektivem okusuje zakázané ovoce.

Celý článek

Pět dárků, které na MDŽ potěší každou ženu!

Sháníte na poslední chvíli nějakou fajn drobnost, nebo možná přeci jen o kousek větší dárek? Máme pro vás pět tipů, které potěší každou duši ženy.

Celý článek

Kruhy do uší slaví velkolepý návrat

Mezi horké favority šperkařských trendů na přehlídkách patří kruhy. Objevily se na převážné většině modelek v mnoha provedeních. Jak je nosit v roce 2019?

Celý článek