dnes je 05.12.2019 a svátek má Jitka

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

Přidat na Seznam.cz
V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Druhý ročník Jedinečného kalendáře přináší opět spoustu známých hereckých i sportovních tváří. Tento kalendář by vám v roce 2020 na zdi chybět rozhodně neměl. Vnese do interiéru nejenom potřebné kalendárium, ale také hlubší myšlenku ochrany dnešní fauny. Navíc jeho výtěžek podpoří dva útulky.

Pavel Liška si do kalendáře zvolil zvíře, které ho vystihuje nejvíce – lišku. V pozadí fotografie má, stejně jako ostatní snímek, který o něm něco vypovídá, v tomto případě záběr na motorky ze svých cest s Vandráky Vagamundos.

„Tady na té planetě lidi strašně blbnou a čím dál víc nám to připadá normální, takže se musíme vracet zpátky k tomu, abychom si uvědomili, že to normální není,“ zhodnotil oblíbený herec problematiku dnešní fauny od množíren psů až po záchranu velryb na videu, které organizace Psí šance z.s. ke každému focení natočila.

 

Kromě herce Pavla Lišky do kalendáře propůjčily svou tvář i hvězdy českého seriálu Most! Erika Stárková a Michal Isteník. „Problematika dnešní fauny se mě hodně dotýká,“ říká Erika Stárková, kterou od dětství rodiče vedli k lásce k přírodě. Její herecký kolega má zase jasno v tom, čím by chtěl v příštím životě být a proč. „Asi prasetem. Už bych se nemusel přetvařovat a úplně svobodně bez výčitek, bych se vyválel v blátě. Nebo kamzíkem, že bych konečně ztratil strach z výšek,“ říká s úsměvem Michal Isteník.

V loňském kalendáři organizace Psí šance z.s. se objevil herec Hynek Čermák. V tom letošním je jeho atraktivní manželka Veronika Čermák Macková, která má pro záchranu zvířat velké cítění. „Zvířata nejsou móda ani styl, ani nejnovější prášek na erekci! Jsou to živé bytosti jako my, které mají právo na svobodný život!" Napsala Čermák Macková na svůj Instagram.

„Jsem proti klecovému chovu veškerých užitkových zvířat,“ zmiňuje na videu i herec Václav Neužil a dodává, jak je důležité nemyslet jenom na sebe. Právě Václav Neužil a herečka Kristýna Podzimková se objevují v charitativním projektu Jedinečný kalendář již podruhé a doufají, že jejich podpora „nakopne“ i další lidi k tomu, aby pomáhali tomuto a podobným projektům.

V kalendáři dále najdete herce Braňo Poláka s monumentálním vyobrazením slonů, Báru Mottlovou, která má ke psům velmi blízko, herce Viktora Zavadila se svým psím kamarádem Dušanem, Miss Earth Česko Karolínu Mališovou nebo českou atletku Michaelu Hrubou a Vaška Koláře, českého biketrialistu.

Výtěžek z prodeje kalendářů bude věnován dvěma organizacím. Záchranné stanici pro československé vlčáky v Adamově u Brna, která je jedinou svého druhu v České republice i na Slovensku a útulku Tibet v Marefách kousek od Vyškova, který poskytuje azyl nejenom psům, ale také kočkám, prasatům, kravám, kozám, příležitostně i srncům a mnohým dalším. Kalendáře můžete nakupovat na e-shopu Psí šance z.s.

 

foto kredit: Lubomír Buchta

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LIFESTYLE PAVEL LIŠKA VAŠEK NEUŽIL BÁRA MOTTLOVÁ VERONIKA ČERMÁK MACKOVÁ KRISTÝNA PODZIMKOVÁ ERIKA STÁRKOVÁ MICHAL ISTENÍK VIKTOR ZAVADIL JEDINEČNÝ KALENDÁŘ CHARITATIVNÍ PROJEKT CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ

Související články

Čočky jsou out, noste brýle jako stylový doplněk

Dříve byly brýle brány jako nehezká nutnost, dnes jsou spíše krásným doplňkem. Ženám zvýrazní oči, orámují obličej a člověk hned vypadá mnohdy chytřejší. I v zimě můžete nosit brýle, jak sluneční, tak klasické.

Celý článek

Martin Dejdar a Anna Polívková si v Tatrách užili premiéru filmu Ženská na vrcholu

Herec Martin Dejdar se netají tím, že zimu a zimní sporty miluje. Stejně tak celá jeho rodina, se kterou si zimu bez lyžování nedokážou představit. Tentokrát se v Tatrách objevil po boku hereckých kolegů Anny a Bolka Polívkových.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek

Sedm nejvlivnějších módních ikon roku 2019

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci, a tak vznikají nejrůznější žebříčky. Tentokrát se zaměříme na celebrity, které svými outfity ovlivňovaly módní průmysl. 

Celý článek

Pozvánka na vánoční trhy a rozsvícení stromečku

Snad v každém městě a městečku se v adventním čase na náměstí ozdobí krásný strom. V těch větších městech bývá jeho rozsvícení událostí, na které se schází obyvatelé a návštěvníci, vypijí spolu svařené víno a započne tak trhová sezóna.

Celý článek
Tanečnice Lucia Molčányiová

Talentovaná tanečnice Lucia Molčányiová učí ženy smyslnosti pomocí tance

Tanec je silná láska. Člověk je závislý na potlesku, uznání a slávě,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. O tanci, ženské sexualitě a sebevědomí žen se dozvíte v následujícím rozhovoru.  

Celý článek

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Celý článek

Hygge aneb šťastný způsob života

Je velmi těžké vysvětlit tento pojem jednou větou a Dánové by to nejspíše svedli lépe. Jde především o umění žít šťastným životem, vytvářet si příjemné prostředí, uklidnit svou duši a užít si šálek kávy.

Celý článek