dnes je 25.06.2017 a svátek má Ivan

Hermes i v podzimní kolekci zůstává klidný a střídmý

V uspěchaném světě, který je všude kolem, kráčí pařížský módní dům klidnou cestou. S nekomplikovanými modely v kvalitním provedení to snad ani jinak nejde. 

Pokud je tu jen jeden jediný módní dům, který svou tvorbou prezentuje Paříž a její kulturu, je to Hermes. V době, kdy se celý svět točí kolem naléhavých společenských témat a lidé jsou stále pod větším tlakem, Hermes je jemný, něžný, minimalistický. A není to právě to, co zrovna potřebujeme? A nejen v Paříži, ale i v New Yorku, Miláně, Praze, a všech další městech, které si jen dovedeme představit? A v době, kdy každý touží po výstřednosti, originalitě, úspěchu a zviditelnění, se zdá, že designérka Hermes tvoří spíše pro ty, kteří by raději splynuly s davem. Vždyť proč ne. Změnu je třeba umět přijmout. A v podzimní kolekci Hermes by zapadnout do davu byla radost. 

Na mole zaujaly pozice především neutrální tóny. V čele s šedou a bílou. Jediný kontrast hrála hořčicově žlutohnědá. Zahlédli jsme ještě pár zastřených meruňkových šatů a ke konci vínovou s khaki. Tedy odstíny, které nechyběly do této doby snad na žádné z předcházejících přehlídek. Střihové provedení podzimní kolekce 2016 se nese v duchu odkazu módního domu a poukazuje také na typicky pařížský styl. Úzké maxisukně končící nad kotníky, silné vlněné oversized kabáty a delší saka reprezentovala tradiční část outfitů, které francouzské ženy v období padajících listů a nepříjemného větru oblékají.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK HERMÉS PODZIM/ZIMA 2016-2017 MINIMALISMUS

Související články

Amanda Wakeley našla inspiraci v Jižní Americe

Kolekce inspirovaná Jižní Amerikou přinesla odvážnost, ženskost v rozsahu plných siluet a jasných barev.

Celý článek

Osvěžující tkaniny a ukázněnost představila kolekce Yeohlee Resort 2018

Šestašedesátiletá návrhářka Yeohlee Teng vytvořila kolekci, pro kterou jsou klíčové principy efektivního designu a rozmanitosti tkanin.

Celý článek