dnes je 27.06.2016 a svátek má Ladislav

Hermes i v podzimní kolekci zůstává klidný a střídmý

V uspěchaném světě, který je všude kolem, kráčí pařížský módní dům klidnou cestou. S nekomplikovanými modely v kvalitním provedení to snad ani jinak nejde. 

Pokud je tu jen jeden jediný módní dům, který svou tvorbou prezentuje Paříž a její kulturu, je to Hermes. V době, kdy se celý svět točí kolem naléhavých společenských témat a lidé jsou stále pod větším tlakem, Hermes je jemný, něžný, minimalistický. A není to právě to, co zrovna potřebujeme? A nejen v Paříži, ale i v New Yorku, Miláně, Praze, a všech další městech, které si jen dovedeme představit? A v době, kdy každý touží po výstřednosti, originalitě, úspěchu a zviditelnění, se zdá, že designérka Hermes tvoří spíše pro ty, kteří by raději splynuly s davem. Vždyť proč ne. Změnu je třeba umět přijmout. A v podzimní kolekci Hermes by zapadnout do davu byla radost. 

Na mole zaujaly pozice především neutrální tóny. V čele s šedou a bílou. Jediný kontrast hrála hořčicově žlutohnědá. Zahlédli jsme ještě pár zastřených meruňkových šatů a ke konci vínovou s khaki. Tedy odstíny, které nechyběly do této doby snad na žádné z předcházejících přehlídek. Střihové provedení podzimní kolekce 2016 se nese v duchu odkazu módního domu a poukazuje také na typicky pařížský styl. Úzké maxisukně končící nad kotníky, silné vlněné oversized kabáty a delší saka reprezentovala tradiční část outfitů, které francouzské ženy v období padajících listů a nepříjemného větru oblékají.  

vogue.com/fashion-shows

ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK HERMÉS PODZIM/ZIMA 2016-2017 MINIMALISMUS

Související články

New York dějištěm podzimní kampaně Givenchy

Módní dům Givenchy se rozhodl vyrazit se svou podzimní kampaní pro rok 2016 do ulic. Šedé chodníky tak představují jedno velké molo plné modelů známé značky. 

Celý článek

Karlie Kloss a Jourdan Dunn v podzimní kampani Liu Jo 2016

Zatímco nám sluneční paprsky prosvětlují kanceláře, v módním světě to žije ponurým podzimem. Liu Jo je další značkou, která uvedla svou podzimní kampaň 2016.

Celý článek