dnes je 18.11.2019 a svátek má Romana

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

Přidat na Seznam.cz
15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Autoři na svou akci lákají nejenom slovy, že se bude na eventu Plný Block vol. X dobře jíst, pít, fundovaně debatovat, tvořit, vzdělávat, relaxovat a tančit. Novinkou je i to, že akce probíhá od dopoledních hodin až do sobotní půlnoci. Vzít s sebou můžete děti i čtyřnohé mazlíčky a třešničkou na dortu je tradiční vstup zdarma.

Přednášky na téma ekologie přijali i profíci z Institutu cirkulární ekonomiky, kteří přiblíží, jak vytvářet méně odpadu v gastronomii a jak zodpovědněji řešit oblékání. Ekodomov nabídne informace o kompostování a jeho možnostech v domácnosti. Soul Annamaya představí svou kolekci vyrobenou z rybářských sítí. Bezobalu.org bude vyprávět o Zero Waste aneb jak účinně předcházet vytváření odpadu. O historii i současnosti Vnitroblocku se rozpovídá Jakub Zajíc.

Obdivovat zde vaše oči mohou krásné šperky, módu i kosmetiku. Zjistit si také pár rad, jak vyladit svůj outfit či make-up na festivalovou sezónu můžete prostřednictví HM zóny, kde bude mimo jiné i sběrný box na přebytečné oblečení pro následnou recyklaci.

Kreativní ruce si zde vyzkouší workshopy a tematické aktivity, jako Kosmetika hrou, ARTcycleBali s možností vytvořit vlastní návrh šperků a Soul Annamaya ukáže obrazy na recyklovaných kartonových deskách. Událost na všechny směry víc než zajímavá, proběhne již tuto sobotu v Holešovicích. Nenechte si ji ujít…

 

foto: HM, Vojtěch Terásek, Nanooky,

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MÓDA DESIGN VNITROBLOCK PLNÝ BLOCK VOL. X ŠPERKY JÍDLO

Související články

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známém pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek

Pletené šaty vás v podzimních dnech zahřejí, a navíc vypadají skvěle

Počasí se ochlazuje, tak je nutné se trochu zahřát. Pletenina je dokonalým kouskem pro chladné dny. Milujete šaty nejen v létě? Pak je tohle řešení přesně pro vás.

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek

Simona Krainová a Karolína Kurková se potkaly v supermarketu v Miami

Jak se říká, svět je malý. To si potvrdily i dvě TOP modelky Simona Krainová a Karolína Kurková, když se potkaly při nákupu pečiva na dovolené v Miami. Jsou to dva dny, kdy se vrátily, ale zážitky si ponesou celý život.

Celý článek

Britská královna Alžběta II. bojuje za módu bez zvířecí kožešiny

Téma udržitelné módy dorazilo i do Buckinghamského paláce. Královna Alžběta II. se rozhodla zasadit o udržitelnou módu, konkrétně bojuje za konec zvířecím kožešinám. 

Celý článek

Vybrali jsme tři podzimní sukně, které si zamilujete

Co je víc ženského než skvěle padnoucí sukně? Existuje několik typů, střihů i barev. My jsme pro vás vybrali tři nejlepší, která vás budou bavit. Jakým sukním na podzim dáváte přednost vy?

Celý článek