dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Jak se správně obléknout nejen na letní svatbu – pro něj

Přidat na Seznam.cz
Pojďte si s námi připomenout pár pravidel, která jsou důležitá pro správný dress code na svatbu pro muže.

Vzhledem k tomu, že tento den patří výhradně snoubencům, měli byste dodržet jejich přání. Pokud pořádají boho svatbu, nalaďte se na jejich vlnu. Uvolněte se, a nechte doma kravatu. Na takový typ svatby se hodí třeba kšandy, motýlek nebo vestička. Postačí vám košile a společenské kalhoty a zmíněné doplňky. Nezapomeňte, že pokud nemáte kravatu ani motýlka, musí být košile rozepnutá - alespoň dva knoflíčky. Snoubenci často stráví celý den v teniskách. Inspirujte se a obujte je také. Skvěle vypadají conversky.

Na obyčejnou svatbu budete potřebovat klasický oblek a na pozvánce byste mohli najít dress code black tie, tedy semi-formální oděv, který můžete například ladit do barev dané svatby. Například kapesníčkem, který máte v levé horní kapse nebo barvou košile. Nesnažte se najít barvu kravaty tak, aby vyhovovala barevným kombinacím dne D. Kravata musí vždy ladit se sakem. Pamatujte, pokud odložíte sako, musíte sundat i kravatu.

Na opravdu honosné svatbě, bude na pozvánce stát white tie - jde o nejvíce formální oděv. Nutností je frak a dodržení přesného dress codu.

Na co nezapomenout u formálního oděvu

Správná velikost udělá mnohem více, než čekáte. Může se zdát, že tento bod je zcela zřejmý. Bohužel, ne pro všechny. Mnoho mužů nosí špatnou velikost. Nejlépe si nechte ušít oblek na míru. Jistě se vám totiž stane, že jej využijete hned několikrát. Pokud se jedná o sladění do jistého stylu, pomohou vám doplňky nebo barva košile 

Barva a délka ponožek je důležitá. Ach ty ponožky - téma, které nám hlavně v létě, díky sandálům, nedá spát. Barva by měla být stejná, jako je barva kalhot, nesmí se však úplně bít s barvou bot. Ponožky musí být dlouhé tak, že když si sednete, nebude vám koukat mezi lemem ponožek a kalhot ani kousíček kůže.

Zapínání knoflíků u saka. Spodní knoflík je tam vlastně navíc, a nikdy se nezapíná. Když si sedáte, musí být sako rozepnuté. Naopak, když vstanete, musíte jej zase zapnout.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
JAK SE OBLÉKNOUT NA SVATBU DRESS CODE FRAK BLACK TIE WHITE TIE BOHO SVATBA ŽENICH

Související články

Trendy ve svatebních účesech nehledejte

Léto je vždy spojeno se svatebním boomem. Ani letos tomu není jinak. Jeden ze svých největších dnů v životě už má za sebou letos i spousta známých tváří. A proto nás zajímalo, zda jsou ve svatebních účesech nějaké žhavé trendy a jak by vůbec přípravy na svatební den měly vypadat. Odpovědi jsme hledali u kadeřníka Honzy Kořínka.

Celý článek

Jak se správně obléknout na letní svatbu - pro ni

Svatební sezóna je v plném proudu. Pojďte si s námi projít pár pravidel, které byste měla dodržet, abyste nezpůsobila faux pas.

Celý článek

Desscode: Black Tie

Co znamená, když na pozvánce stojí Black Tie? Poradíme vám, co obléct, a jak se vyvarovat módnímu faux pas.

Celý článek

Dresscode: Business formal attire

Víte, jaký je nejvhodnější oděv na důležitou schůzku s klienty nebo na pracovní pohovor? Máme pro vás několik tipů, co obléct a čemu se vyvarovat.

Celý článek

Dresscode: White tie

Co si obléct, když na pozvánce stojí White Tie? Dnes se zaměříme na nejhonosnější dress code, který vás může na událostech a akcích potkat. 

Celý článek

Jak se obléct do divadla?

Touto otázkou se alespoň jedenkrát zabýval každý z nás. Někdo to zvládl lépe, jiný zase hůře. Tak jak by tedy měl vypadat ideál divadelního outfitu? Dozvíte se zde.

Celý článek

Jak se vyznat v „dress codu“?

Občas se vám do ruky dostane pozvánka na společenskou událost, akci či event, kde je daný nějaký dress code a vy nevíte, jak si s ním poradit. 

Celý článek

Jak se obléknout na ples aneb plesová etiketa v malíčku

Plesová sezóna je v plném proudu a tak nezbývá než zvolit správný outfit a vyrazit na taneček. Mnoho z nás ale vůbec netuší, jaké šaty se na ples hodí.

Celý článek