dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Stromeček podle barev

Barevné trendy v zdobení mohou být skvělou změnou v jinak tradičním zdobení aneb dáme tam vše, co máme v krabicích. Ozdoby podle barev se dnes dají levně koupit v celé barevné škále. Složitější je však ozdobit barevný strom, který je dnes k sehnání od růžové po modrou. Zde se musí vyzkoušet, které barvy se k sobě hodí, a už se musí více kreativně přemýšlet. Trendem posledních let je pokládat ozdoby odstín po odstínu jako duhu. Velmi efektivní. Exotická zvířata na vánoční ozdobě působí nevšedně a je to důkaz, že vše se dá použít. 

Vesnická inspirace

Vesnice neměly nikdy nouzi o nápady na zdobení. Na rozdíl od města se však jejich stromečky příliš neblyštěly ani netřpytily. Prostor zde dostaly perníčky, jablíčka, ručně vyrobené ozdoby z přírodních materiálů a šňůrky. Báječným tipem je i sušené ovoce, které krásně provoní prostor. Tu pravou vánoční atmosféru dodá červená barva. Ať už na mašlích nebo matných koulích. A proč nepostavit stromeček do rustikální dřevěné krabice? Nebo pro opravdové minimalisty jsou tu třeba jen červené mašličky... někdy je ale méně více. Kostkovaná stuha červeno bílé barvy je stejně vhodná.

Záře města

Město je místem tisíce světel, a to odráží i městský stromeček. Oči až přecházejí od krásných třpytivých ozdob, které mají tolik tvarů a podob. Navrstvené různorodé materiály v obdobných odstínech vytvoří individuální vánoční symbol v každé domácnosti. Tento styl se nebojí světýlek, žároviček, barev, materiálů ani maximálního vyplnění každého volného místa. Skvostnou krásu vánočního stromečku můžete obdivovat v záplavě světýlek nebo při svitu svíček, kdy nejvíce vyniknou blýskavé ozdoby. Nebojte se kombinací a využití každého centimetru! Trendově se drží peříčka, mini domečky a ptáčci, ale také sněhový sprej.

Málo místa

Malé prostory potřebují stromeček menšího vzrůstu. Dnes je trendem mít stromeček v květináči celoročně. Chrání se tak příroda, šetří se stromy a vy máte přehled o tom, jak se stromeček do prostoru vejde, i když stále roste. Krásně poslouží rok co rok. Moderní je také vytvořit si na zdi strom z větví. Malý stromeček nepotřebuje příliš ozdob. Co takhle nechat prostě vyniknout jeho přírodní krásu v hezkém košíku? Báječně se vyjímá i ve starodávném lavoru. Kombinace nového a starého zde tvoří dokonalý pár.

Do čeho dát stromeček?

Ne každý chce umístit stromeček do stojánku. Někdy je i lepší, zkusit něco nového. Nenáročné nápady na čas i peníze jsou jednoduché a chytré. Co takhle zabalit spodek stromku do pytloviny s několika kameny na zpevnění a omotat to hezkou mašlí? Nebo třeba tak obalit klasický stojánek? Rustikálně působí staré dřevěné krabice, které si můžete natřít barvou podle libosti. I starý velký bílý hrnec, lavor nebo pevnější pletený koš poslouží k podpoře stromku. Vždycky ho můžete ozdobit stuhou.

 pinterest.com

JAK SE ZDOBENÍ STROMEČKU STROMEČEK OZDOBY MALÝ PROSTOR VÁNOCE 2018 LIFESTYLE DESIGN

Související články

Vánoční trhy v Norimberku, krása zkalená obrovskou návštěvností

Norimberské trhy jsou nejstarší, největší a nejnavštěvovanější vánoční trhy ve střední Evropě. Naše redakce pro vás nachystala tipy a zajímavosti těchto vánočních trhů, které rozhodně stojí za navštívení.

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Zara a její další beauty krok

Po dalších módních řetězcích přichází nyní i ZARA se svou vlastní kolekcí krásy. O co se jedná, s kým se spojila a na co se můžete těšit?

Celý článek

Nejen růžové tváře budou okouzlovat během svátků!

Růžová je barva volnosti a energie. Na oblečení a doplňcích působí jako něžné pohlazení. Svátky budou naplněny láskou a slavnostní náladou!

Celý článek

Vánoční tipy od Mohito

Máme tu první adventní týden. V nákupních centrech vrcholí předvánoční nákupní horečka, ale vy nemáte ani dárky ba ani inspiraci na dárky vašim blízkým. Žádné obavy, značka Mohito má pro vás tipy na vánoční dárky.

Celý článek

Vánoční dárky pro muže

Vánoce jsou téměř za rohem. Chybí vám dárek pro přítele, tatínka nebo bratra? Pojďte načerpat inspiraci…

Celý článek

Nakupte vánoční dárky chytře! Víme, čím zaručeně potěšíte

Praktické dárky jsou účelné, ale… Pod blyštivými světly vánočního stromku toužíme nalézt i něco jen a jen pro nás. A která žena by nemilovala parfémy! 

Celý článek