dnes je 20.09.2018 a svátek má Oleg

Jaká bude sezóna 2018-2019 návrhářky Ivety Paulerové?

Návrhářka Iveta Paulerová dělá svoji práci srdcem a snaží se do svých modelů předat ze sebe co nejvíce. 

Spolu s propojením individualismu každého modelu a klientky vznikne pak právě jedinečný oděv, který poslouží k dané příležitosti. 

S Ivetou Paulerovu jsem se nedávno sešly, pořídily pár fotek a povídaly jsme si o tom, co chystá na nadcházející období. Byl to jeden z těch horkých dnů, kdy teploměr ukazoval neúprosných 35°C. Areál hradu Zvíkov nám poskytl atraktivní prostředí pro pořízení snímků a na závěr jsme svá těla zchladily v zátoce přehrady. Užily jsme si s Ivetou skvělý letní den, během kterého nám Iveta poskytla i krátký rozhovor.   

Iveto, se svými klienty pracuješ hodně individuálně. Popiš nám, jak postupuješ? 
Vždy je to trošku jiné, ale dodržuji určité body. Vždy je důležité si s klientkou sednout a poslouchat, co očekává, její přání a tužby. Teprve potom se můžeme odpíchnout a já mohu začít tvořit a vymýšlet. Nejde udělat něco konkrétního, když nevíte pro koho. Potom už se tvoří návrh, vybírá materiál, probíhají zkoušky, dokud vše není perfektní. Celá práce je hodně o komunikaci s klientem.

My víme, že teď momentálně pracuješ na kolekci společenských šatů 2018-2019. Na co se mohou dámy i pánové těšit?  
Celá kolekce bude pouze dámská, ale myslím, že pánové si na své přijdou vizuálně:-) Bude se jednat především o velké společenské, ale součástí kolekce budou také kabátky a saka. Barevně bude kolekce vystihovat spíše přirozené odstíny odehrávající se mezi nude a černou barvou.

 

Je vidět, že nezahálíš, a pracuješ na plné obrátky. Chystáš i menší společenský projekt. Prozradíš nám pár střípků? 
Na tuto sezónu chystám dva menší projekty. Jeden je spojen se zlatnicí Martinou Benediktovou, se kterou už nějakou chvilku spolupracuji. Máme ho už v hlavě dlouho a letos jsme se konečně k němu dopracovaly. Druhý projekt se týká právě nově připravované kolekce na plesovou sezónu. A vznikl vlastně úplně spontánně. Potkala jsem velice nadanou fotografku, s kterou se bude právě nová kolekce fotit. 

Na projektu budeš spolupracovat s fotografkou Gabrielou Homolovou. Proč právě s ní? 
Na tento projekt se velice těším a jsem z toho našeho propojení nadšená. Nebudu prozrazovat vše, ale na výsledných fotografiích nové kolekce bude zřejmé to, co je pro nás obě dvě to nejdůležitější. Uvidíte tam právě, čím jsme a kdo jsme. Obě dvě máme již spoustu věcí za sebou a myslím, že nám je jasné, jakým směrem se chceme ubírat, a co naopak už nikdy ne. Naše práce je pro nás naplněním a přenášíme tam kus sebe. A to se pokusíme co nejvíce do výsledných uměleckých fotografií jednotlivých modelů dostat. Takže z mého pohledu se máte určitě na co těšit.

ZDE MALÁ UKÁZKA

 

Co pro tebe znamená navrhování, šití společenských šatů, svatebních šatů? 
Pro mě je to veliká vášeň a neskutečně mě moje práce nabíjí. Mám dvě malé děti a často slýchám otázky typu "Proč to děláš? Jak to stíháš?". Ale je to o tom, že mě práce naplňuje a taky občas ji beru jako útěk od běžných povinností od mateřství. 

Říkáš, že máš za sebou zlomový rok, co se u tebe změnilo? 
Jak jsem již říkala, tak si musí člověk něčím projít, aby si uvědomil spoustu věcí a zjistil vlastně to, co chce. Ať už je to v pracovním životě, tak ale i v soukromém. A to ovlivnilo i mě. Proto ty změny. V mé práci se to týká především samotného prodeje modelů. Momentálně se snažím najít takový prostor, kde by mé modely byly vidět a lidé si je mohli prohlédnout a zakoupit. Myslím teď především moji společenskou tvorbu. Zatím nepřipadá v úvahu žádný vlastní ateliér v Praze, protože mám již zmiňovanou rodinu a dětem chci být co nejlepší maminkou. Pokukuji tedy po butiku designerů apod.

ivetadesign

IVETA PAULEROVÉ ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA SPOLEČENSKÉ ŠATY PLESOVÉ ŠATU BACKSTAGE PLESOVÁ SEZÓNA

Související články

ROZHOVOR s módní návrhářkou Annou Tejklovou

Modely designérky Anny Tejklové se nesou ve znamení výjimečnosti a originality. V rozhovoru nám prozradila, jak vznikají její ručně malované modely a tištěné autorské látky.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je konečně tady!

Těšit se můžete na domácí i zahraniční návrháře, celebrity a přehlídky inspirované přehlídkami v Paříži či v Miláně. SAVE THE DATE 31. 8. 2018.

Celý článek

Nová kolekce LACE PARADISE Viktorije Morozové dýchá luxusem

Jihočeská návrhářka Viktorija Morozová se rozhodla zpřístupnit svou tvorbu širší klientele. Nová kolekce Lace Paradise je určena k zapůjčení.

Celý článek

Nová letní kolekce SeeChicWear od Martiny Vrábelové

To se povedlo. Mladá módní návrhářka Martina Vrábelová nafotila novou kolekci svatebních a společenských šatů. Pojďte se s námi na tu krásu podívat. 

Celý článek

Sedmero šatů pro jarní společenské události

Dostali jste pozvání na svatbu, jarní oslavu narozenin nebo formální oběd s kolegy? Vyberte si z těchto sedmi kousků. S nimi krok vedle rozhodně neuděláte.

Celý článek

To nejlepší ze zákulisí milánského módního týdne

Novináři i lidé milující módu se od úterý minulého týdne mohli kochat tím nejlepším, co přinese letošní podzim. Nechyběly známé značky jako Prada či Versace.

Celý článek

Blanka Matragi a její Valentýnská kolekce v odstínech ohně

Česká návrhářská ikona Blanka Matragi připravila v rámci oslav svátku svatého Valentýna vlastní kolekci. Zahalila ji do žhavých barev ohně. 

Celý článek

Narciso Rodriguez slaví 20. výročí se vší noblesou a elegancí

Oslava dvacátého výročí fungování slavného designéra Narciso Rodrigueze spojuje jeho jméno společně s maloobchodníkem Barneys.

Celý článek