dnes je 19.07.2019 a svátek má Čeněk

Jaká bude sezóna 2018-2019 návrhářky Ivety Paulerové?

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Iveta Paulerová dělá svoji práci srdcem a snaží se do svých modelů předat ze sebe co nejvíce. 

Spolu s propojením individualismu každého modelu a klientky vznikne pak právě jedinečný oděv, který poslouží k dané příležitosti. 

S Ivetou Paulerovu jsem se nedávno sešly, pořídily pár fotek a povídaly jsme si o tom, co chystá na nadcházející období. Byl to jeden z těch horkých dnů, kdy teploměr ukazoval neúprosných 35°C. Areál hradu Zvíkov nám poskytl atraktivní prostředí pro pořízení snímků a na závěr jsme svá těla zchladily v zátoce přehrady. Užily jsme si s Ivetou skvělý letní den, během kterého nám Iveta poskytla i krátký rozhovor.   

Iveto, se svými klienty pracuješ hodně individuálně. Popiš nám, jak postupuješ? 
Vždy je to trošku jiné, ale dodržuji určité body. Vždy je důležité si s klientkou sednout a poslouchat, co očekává, její přání a tužby. Teprve potom se můžeme odpíchnout a já mohu začít tvořit a vymýšlet. Nejde udělat něco konkrétního, když nevíte pro koho. Potom už se tvoří návrh, vybírá materiál, probíhají zkoušky, dokud vše není perfektní. Celá práce je hodně o komunikaci s klientem.

My víme, že teď momentálně pracuješ na kolekci společenských šatů 2018-2019. Na co se mohou dámy i pánové těšit?  
Celá kolekce bude pouze dámská, ale myslím, že pánové si na své přijdou vizuálně:-) Bude se jednat především o velké společenské, ale součástí kolekce budou také kabátky a saka. Barevně bude kolekce vystihovat spíše přirozené odstíny odehrávající se mezi nude a černou barvou.

 

Je vidět, že nezahálíš, a pracuješ na plné obrátky. Chystáš i menší společenský projekt. Prozradíš nám pár střípků? 
Na tuto sezónu chystám dva menší projekty. Jeden je spojen se zlatnicí Martinou Benediktovou, se kterou už nějakou chvilku spolupracuji. Máme ho už v hlavě dlouho a letos jsme se konečně k němu dopracovaly. Druhý projekt se týká právě nově připravované kolekce na plesovou sezónu. A vznikl vlastně úplně spontánně. Potkala jsem velice nadanou fotografku, s kterou se bude právě nová kolekce fotit. 

 

Na projektu budeš spolupracovat s fotografkou Gabrielou Homolovou. Proč právě s ní? 
Na tento projekt se velice těším a jsem z toho našeho propojení nadšená. Nebudu prozrazovat vše, ale na výsledných fotografiích nové kolekce bude zřejmé to, co je pro nás obě dvě to nejdůležitější. Uvidíte tam právě, čím jsme a kdo jsme. Obě dvě máme již spoustu věcí za sebou a myslím, že nám je jasné, jakým směrem se chceme ubírat, a co naopak už nikdy ne. Naše práce je pro nás naplněním a přenášíme tam kus sebe. A to se pokusíme co nejvíce do výsledných uměleckých fotografií jednotlivých modelů dostat. Takže z mého pohledu se máte určitě na co těšit.

ZDE MALÁ UKÁZKA

 

 

Co pro tebe znamená navrhování, šití společenských šatů, svatebních šatů? 
Pro mě je to veliká vášeň a neskutečně mě moje práce nabíjí. Mám dvě malé děti a často slýchám otázky typu "Proč to děláš? Jak to stíháš?". Ale je to o tom, že mě práce naplňuje a taky občas ji beru jako útěk od běžných povinností od mateřství. 

 

Říkáš, že máš za sebou zlomový rok, co se u tebe změnilo? 
Jak jsem již říkala, tak si musí člověk něčím projít, aby si uvědomil spoustu věcí a zjistil vlastně to, co chce. Ať už je to v pracovním životě, tak ale i v soukromém. A to ovlivnilo i mě. Proto ty změny. V mé práci se to týká především samotného prodeje modelů. Momentálně se snažím najít takový prostor, kde by mé modely byly vidět a lidé si je mohli prohlédnout a zakoupit. Myslím teď především moji společenskou tvorbu. Zatím nepřipadá v úvahu žádný vlastní ateliér v Praze, protože mám již zmiňovanou rodinu a dětem chci být co nejlepší maminkou. Pokukuji tedy po butiku designerů apod.

ivetadesign

Přidat na Seznam.cz
Iveta Paulerová ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA SPOLEČENSKÉ ŠATY PLESOVÉ ŠATU BACKSTAGE PLESOVÁ SEZÓNA

Související články

Jste pozvaná na svatbu? Tipy, jak se na ni obléct

Je tu jeden z nejočekávanějších okamžiků tohoto roku - svatební čas. Pokud jste pozvaná na svatbu a lámete si hlavu co na sebe, máme pro vás několik tipů. Nadýchejte inspiraci...

Celý článek

Letní kolekce Ivety Paulerové oslavuje čas lásky

Květen již sice skončil, ale láska nás může provázet napříč celou jarní a letní sezónou. S těmito pocity vítá česká návrhářka Iveta Paulerová přicházející léto 2019.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek
bohostyl

Společenské účesy, které nikdy nevyjdou z módy

Maraton společenské zábavy je v plném proudu. Ve vašem šatníku jsou jedny krásnější šaty vedle druhých, ale nevíte, jaký k nim zvolit účes? Nechte se inspirovat!

Celý článek

TOP červené šaty nejenom na sváteční dny, plesy a oslavy

Také se vám zdá, že vidíte všude jen červenou? Vybrali jsem top červené sváteční šaty třeba na Silvestra nebo Nový rok...

Celý článek

Kolekce designérky Ivety Paulerové ukazuje, že mateřstvím nic nekončí

Mateřství a ženskost. To je hlavní téma nové módní kolekce české módní designérky Ivety Paulerové MOM2019.

Celý článek

Martina Vrábelová a její folklórom inšpirovaná kolekcia SLOWenka

V rámci tohtoročných osláv výročia založenia republiky som sa vrátila ku svojim koreňom a našla inšpiráciu v nevyčerpateľnom zdroji -  vo folklóre. 

Celý článek

Bohémský styl v podání Moniky Drápalové

Nádherná přehlídka plná inspirace a dechberoucích modelů byla k vidění na aktuálním designbloku v podání české návrhářky Moniky Drápalové.

Celý článek