dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Jan račte dále – aneb vstupní dveře

Přidat na Seznam.cz
Vstupní dveře by měly reprezentovat celý byt

Vstupní dveře, dveře do našeho soukromí, jsou důležité nejen z hlediska určité výpovědi o naší osobě. Plní také funkci bezpečnostní, chrání nás před chladem, mrazem nebo deštěm, v horším případě před zloději. Proto je velmi důležité při jejich výběru zohledňovat následující kritéria, jako jsou třeba bezpečnost, materiál, provedení a nebo barva.

Nejvíce žádaným materiálem v oblasti výroby vstupních dveří je dozajista dřevo. Nepůsobí laciným dojmem, a zároveň nám přináší do bytu i kus přírody. Pokud jste se také jako spousta dalších lidí rozhodli pro dveře ze dřeva, ještě si musíte vybrat jaký druh dřeva bude použit. Vybírat můžete ze spousty vzorů, nejoblíbenějším jsou zejména třešeň, smrk, dub, buk, javor a nebo ořech. Samotné dveře nejsou celé dřevěné, jedná se o pouhou tenkou dýhu, která na první pohled připomíná celodřevěné dveře. Tyto dveře nikdy nevyjdou z módy, a tak se nemusíte obávat časté výměny kvůli současným často se měnícím módním trendům.

Dřevěné dveře jsou zřejmě nejlepší volbou, i proto jsou tak velmi oblíbené. Pokud se vám zdají dřevěné dveře příliš nudné a chtěla byste je něčím ozvláštnit, stačí si vybrat dveře s vyrytými ornamenty a nebo s prosklenými částmi. Sklo spolu se dřevem utváří dokonale harmonizující kombinaci, která vám zaručí i vyšší stylový komfort. Nebojte se experimentovat, nemusíte mít ve dveřích pouhé bílé průhledné sklo. Co takhle zkusit barevné sklo a nebo dokonce nějakou vícebarevnou mozaiku? Pokud byste rády, ale i přesto se obáváte konečného výsledku, máme pro vás tip. Pořiďte si barvičky na sklo, které při nevydařeném výsledku snadno smyjete dolů a pusťte se spolu s vaší fantazií do práce. Taková mozaika je nejenom originální nápad, ale i kouskem vás. Každou chvilku tak můžete mít na svých vstupních dveřích jiný, originální obrázek. Další variantou mohou být také dřevěné dveře, ovšem v tomto případě máme na mysli již barvené, nepřírodní dřevo. Velmi oblíbenými jsou dveře v bílé barvě, která dveřím dodává pocit čistoty a energie. Na vaši žádost vám vyrobí dveře v barvě, jakou si sami vyberete.

 

Zdroj fotografií: Johnson-doors.co.uk

Přidat na Seznam.cz
VSTUPNÍ DVEŘE DVEŘE INTERIÉR TRENDY

Související články

Design interiéru

Na vlně luxusu se zlatými doplňky ve vašem interiéru

Zlatá. Barva noblesy, elegance a luxusu. Vytvořte si z vašeho domova designový ráj těmi správnými zlatými doplňky.

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek
Designový interiér

Povlečení zcela změní interiér vaší ložnice

Ložnice je pro nás taková soukromá relaxační komnata, ve které se chceme cítit maximálně příjemně. Jak si tuto oázu klidu zvelebit?

Celý článek

Jak nejpřirozeněji zesvětlit vlasy

Vlasy - věčné téma všech žen. Zkrátit, natočit, zesvětlit, vyžehlit nebo úplně obarvit? Dokážeme se o nich bavit dlouhé hodiny.

Celý článek

Newyorský týden módy: 5 největších trendů v kráse

Překvapivé, zajímavé a částečně nositelné byly trendy v líčení i účesech na přehlídkách ve velkém jablku. Několik návrhářů se dokonce shodlo v podobných nápadech!

Celý článek

Bizarní i půvabné trendy v kráse z Londýnského týdne módy

Zvláštní trendy ve vlasech i líčení se jako vždy objevovaly na Londýnském týdnu módy. Mastné vlasy, drdol jako ufo, zlatá víčka i rty a předlouhé oční linky jsou jen okrajový výčet.

Celý článek

Top trendy v barvení vlasů

Přemýšlíte o změně barvy vlasů nebo jen lehkém oživení? S jarem totiž míváme větší chuť experimentovat. 

Celý článek

Nejstylovější účes: Drdol

Ať už máte krátké, střední nebo dlouhé vlasy, stačí pár šikovných pohybů a je jisté, že budete vypadat skvěle. Máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak dosáhnout perfektního účesu.

Celý článek