dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Jarní úklid: organizace šatníku

Přidat na Seznam.cz
Jak se postarat o váš šatník po dlouhé zimě? Jak nejlépe roztřídit oblečení a urovnat si celou skříň? Nechte se inspirovat naším jednoduchým návodem.

Krásné počasí, které s jarem přichází, nás nabíjí pozitivní energií a s větší radostí a chutí se pak pouštíme do nových úkolů a výzev. Máte to také tak? Ani se nedivíme.

První věc, do které bychom se měli po zimě pustit, je jistě náš šatník. Bude potřeba teplé věci vyprat, uskladnit a dát je na chvilku zase stranou. Vyčleňte si na to jedno víkendové odpoledne a udělejte důkladnou čistku své skříně. Zimní oblečení a všechny kousky, o kterých víte, že je teď nějakou dobu nebudete potřebovat, dejte stranou. Kabáty odvezte do čistírny, svetry a ostatní kousky ručně vyperte, ať neponičíte jejich vlákna. Pokud už některý z vašich oblíbených svetrů má na sobě tolik žmolků, že nejste schopni jej dostat do původního stavu, dejte ho rovnou stranou. Stejně jako staré šály, rukavice nebo čepice. Zimní oblečení pak uložte do nejvyššího prostoru vaší skříně nebo do zadních polic, kde vám nyní nebude překážet.

S jarní a letní garderobou to udělejte podobně. Co vám ve skříni po zimě leželo několik měsíců, vyperte, anebo dejte jen na nejkratší program do sušičky, aby se vám prádlo vyvětralo a načechralo. Jistě i v této kategorii vyberete věci, které jste na sobě neměli ani minulé jaro nebo si nejste jisti, zda ho ještě tuto sezónu vůbec chcete nosit. Zkuste si je nejdříve před zrcadlem. Hned budete vědět, jak se v něm cítíte. Pokud víte, že už v nich nevypadáte nejlépe, a ani se v takových věcech necítíte dobře, pryč s tím. Buď obdarujte někoho z blízkého okolí, anebo odložte do kontejneru na textil. 

Celou skříň vymyjte a nezapomeňte na vůni. Pokaždé, když ráno otevřete skříň, budete se těšit na celý den.

Pro větší přehlednost zkuste své oblečení pověsit na stejná ramínka a seřadit podle barev. Usnadní vám to tak každodenní rozhodování a především hledání. Navíc celý šatník bude působit harmonicky a čistě.

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE INSPIRACE ŠATNA JARNÍ ÚKLID SKŘÍŇ SKLADOVÁNÍ OBLEČENÍ TŘÍDĚNÍ TEXTIL ORGANIZACE ŠATNÍKU

Související články

Drobnosti, kterými si zlepšíte náladu

Potřebujete něco, po čem se vám zlepší den nebo snad týden? Co vám usnadní život či aspoň pár jeho okamžiků? Pořiďte si tyto věci. Popřípadě u nás nadýchejte inspiraci.

Celý článek

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek

Nečekané barvy, které budou na podzim IN

Přichází podzim a ten letošní může být úplně jiný než kterýkoliv předchozí! Představíme vám pět barev, které vás naprosto oslní. Konec nudy, v nadcházejícím ročním období budete mít barevnou paletu v malíčku.

Celý článek

Exkluzivní minikolekce Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Vans a Vivienne Westwood? Nenapadá nás lepší kombinace. Trocha klasiky, trocha rebelie. A na světě je minikolekce šesti párů nepřehlédnutelných tenisek.

Celý článek

10 teplých svetrů pro přicházející podzim

Noci se zkrátily, dny se ochladily... Po létě přichází další krásné období. Světříková sezóna zahájena a my se v tomto článku podíváme na ty, které budou letos TOP.

Celý článek

Váš chytrý šatník: podzimní kolekce Lindex

Otevřít skříň, vybrat ty pravé kousky a do pár minut odejít. Sen každé ženy! Ovšem nyní se může stát skutečností. Oděvní značka Lindex vám s tím totiž hravě pomůže.

Celý článek

Přes noc trendem: hranatá špička

Hranatá špička? Že jste takové boty nosila v devadesátých letech? Tomu věříme. A pokud jste prozíravě tento pár schovala - je ten pravý čas je ze dna skříně znovu oprášit. 

Celý článek

Rebecca Minkoff: z New Yorku rovnou do kanceláře

Rebecca Minkoff zabodovala na newyorském fashion weeku se svou kolekcí pro všechny pracující ženy. Trefa do černého! Tyhle modely si prostě zamilujete.

Celý článek