dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Jason Wu představil novou kolekci bez přehlídky

Návrhář z New Yorku přiznal svou únavu a tím i ustoupení od pořádání přehlídky. Konfekční jarní kolekce je však plná rozmanitosti!

Cenné zkušenosti

Jason Wu se podílí na tvorbě svých kolekcí velmi pilně. Je perfekcionista. Pro jarní konfekční tvorbu si vybral inspiraci ze svých předešlých zkušeností. Návrhář pracoval po nějakou dobu pro německou značku Hugo Boss a odtamtud si přinesl cenné dovednosti. Naučil se dokonalému krejčovskému řemeslu a eleganci. Což bylo znát na jarních modelech. Wu zbožňuje ženské šaty. Ty jsou nejčastěji tématem jeho kolekcí.

Elegantní romantika

Dvě jeho velké lásky se tedy snoubí v jarní kolekci. Elegance a šaty si navzájem rozumí v barevných variantách pro náročnou nositelku. Jason zahrnul do materiálů rozmanité látky, které jsou zakončeny krajkou. Výběr střihů je ale nečekaný, protože návrhář přechází z vysoce krejčovsky propracovaných šatů k uvolněně elegantním střihům, až lehce bohémským. Wu nezapomněl ani na volány, květinové vzory a další romantické prvky. Jeho transparentní šaty jsou s mírně sexuálním podtextem. Jsou však dlouhé a luxusně sešité, což jim dodává na eleganci. Nečekanou volbou byly tělové odstíny s třpytivými kamínky. Byly naprosto odlišné od ostatních šatů díky svému stylu a materiálu.

Look book

Návrhář byl před prezentací přehlídky velmi unavený veškerými pracemi a děním kolem kolekce. Proto se rozhodl připojit k poslednímu trendu mezi designéry, kdy se přehlídka nekoná a vyjde jen propagační look book. Šaty byly vyfoceny na jedné modelce ve studiu a dodány do médií tímto způsobem. Na druhou stranu je škoda nevidět šaty v pohybu. 

Zdroj: vogue.com, jasonwu.com

NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JASON WU SPRING 2019 JARO 2019 ELEGANCE ROMANTIKA

Související články

Procházka v oblacích na přehlídce JW Anderson

Představivost a fantazie návrháři JW Andersonovi nechybí. Jeho modelky měly vypadat jako by chodily v oblacích.

Celý článek

Intimní zpověď v kolekci Simone Rocha

Dvojsmyslný dialog oděvů ve velmi ženské kolekci, kde sexualita a erotika bojují o svou pozornost v té nejelegantnější formě, je fenomenální kolekcí.

Celý článek

Co oblékly česko-slovenské krásky na ples sezóny?

6. ročník Česko – Slovenského plesu se konal v Obecním domě za účasti známých osobností. Hlavní ozdobou večera byly české a slovenské krásky. Jaké róby oblékly na tento vrchol plesové sezóny?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek