dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Komentovaná prohlídka díla Blanky Matragi

Přidat na Seznam.cz
Zúčastnili jsme se unikátní výstavy TIMELESS 2015, která nás opět posunula o krok vpřed hlubšímu poznání jak Blanky Matragi samotné, tak i její neskutečně inspirativní módní tvorby.

Jsme nesmírně rádi, když se s Blankou Matragi můžeme setkat tváří v tvář, proto se také snažíme využít každé chvíle, kterou při svých návratech ze zahraničí světově proslulá módní návrhářka tráví v Čechách a s velkým potěšením se účastníme jejích dynamických a inspirativních Fashion Show.

Krom módních přehlídek a oficiálních představení nejnovější tvorby Blanky Matragi, kterého jsme se v jejím malém fashion království na Starém Městě mohli celkem nedávno rovněž zúčastnit, jsme si ale současně nenechali ujít ani jedinečnou výstavu TIMELESS 2015 v malebných prostorách historické budovy Obecního domu, jejíž samotnou autorkou komentovaná prohlídka dostává ve srovnání se standardní návštěvou expozice zcela jiný rozměr.

 

Uvolněná a přátelská atmosféra v kruhu skalních fanoušků

Návštěva této skutečně unikátní výstavy TIMELESS 2015 v uvolněné až přátelské atmosféře nás opět posunula o krok vpřed. Vpřed, hlubšímu poznání Blanky Matragi coby energického, ctižádostivého člověka bez předsudků, jejíž tvorba nás inspiruje tak jako miliony dalších obdivovatelů z nejrůznějších koutů světa. Z úžasu, do kterého jsme se za necelé dvě hodiny detailního průzkumu jednotlivých exponátů (zejména šatů, doplňků, ale také skla, porcelánu, soch, šperků a originálních grafik) zcela ponořili, jsme si odnesli zážitek, který vám můžeme jen vřele doporučit.

 

Jestliže patříte ke skalním fanouškům této dámy české módní scény, pak byste si prohlídku jejího díla obohacenou o fundovaný komentář plný profesních zážitků, složitých technologických postupů a osobních postřehů, rozhodně neměli nechat ujít, protože zde bychom takové množství informací jen stěží obsáhli.

 

Nové exponáty, nové nápady a nové neuvěřitelné zážitky – to vše na vás čeká v příští komentované prohlídce s osobním doprovodem Blanky Matragi, která připadá na 30. ledna 2016.

Co Blanka Matragi chystá a co vás nemine?

Plni dojmů se už nyní nemůžeme dočkat připravované přehlídky, která se 11. 11. 2016 uskuteční v Obecním domě, kde Blanka Matragi odhalí nejnovější kolekci ELEMENTS, jež ve velkolepé show představí zkrocení základních přírodních živlů - vody, země, vzduchu a ohně.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA BLANKA MATRAGI ELEMENTS

Související články

Kolekce módního domu Prada sází na jistotu a klasické linie

Co by byl milánský týden módy bez Prady? Kreativní ředitelka a zakladatelka Miuccia Prada tentokrát vsadila na klasické linie a zemité odstíny barev a vytvořila minimalistickou kolekci. 

Celý článek

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Celý článek

Riccardo Tisci z Burberry vytvořil kolekci, kde si každý najde to své

Od trendy streetwear oděvů až po elegantní a sofistikované modely. Riccardo Tisci vytvořil kolekci s názvem Evolution, která nejenže mapuje historii módního domu, ale představuje i novou éru oblékání. 

Celý článek

Oslava americké módní historie v podání Prabal Gurung

Prabal Gurung svoji desátou sezónu na poli módního průmyslu oslavil těmi nejproslulejšími modely, které se řadí mezi americké národní bohatství.

Celý článek
Victoria Beckham

Kolekce Victorie Beckham hýřila zářivými barvami za doprovodu tančících volánů

Victoria Beckham předvedla na londýnském fashion weeku svěží jarní kolekci inspirovanou sedmdesátými lety určenou pro vyrovnané, reálné a svobodné ženy.

Celý článek

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechala ujít spousta známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek