dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Magie přírodních živlů v doprovodu Mary Katrantzou

Přidat na Seznam.cz
Modely od Mary Katrantzou jsou vždy naprosto originální a často dechberoucí. Nejinak je tomu v její kolekci pro podzim / zimu 2019.

Mary Katrantzou je jednou z mála módních návrhářek, jejíž modely vám pravděpodobně utkví velice dlouho v paměti. A také přesně ta dáma, u jejíž tvorby leckomu vyvstane na mysli otázka, zda “toto” bude doopravdy někdo oblékat? A pokud ano, tak během jaké události? Rozpaky či obavy ale nejsou na místě a Mary, proslulá svou mezinárodní klientelou, posouvá rok co rok své hranice kreativity dál a dál. Lidé si kupují její modely spíše jako suvenýry a honosná umělecká díla.

Síla přírodních elementů

U Mary jsme si již zvykli na její originální nápady a myšlenky, které dokáže po čase přenést na papír a následně na přehlídkové molo. Ústředním tématem její poslední kolekce jsou čtyři základní přírodní elementy - země, vzduch, oheň a voda.  Přírodní elementy jsou neoddělitelnými prvky magie, s jejich reprezentací pracuje také astrologie či tarotové karty. Samotné téma tedy napovídá, že se opětovně bude jednat o kolekci velice bohatou na barvy, asymetrii a 3D aplikace. A nezapomeňme na nespoutanou živelnost!

Okázalost až na prvním místě

O nově představených modelech Mary Katrantzou je vždy velice náročné cokoli napsat. Málokomu se podaří dát do slov tolik kreativity, kterou je protkaná, nitku po nitce, samotná kolekce. Mary oblékla své modelky na úvod přehlídky do pestrobarevných šatů s volánky, kanýry a pštrosím peřím (tedy komponenty, jimiž se často pyšní kolekce haute couture), k nim často volila volánková boa. Šaty střídaly dlouhé kabáty sahající mírně pod kolena a chlubící se rozměrnými kapsami. Ty nejimpozantnější z nich se pyšní zdobením v oblasti ramen, okorálkováním či vířivými kolážemi motivů květů a vegetace.

Čitelný podpis

Mary zvolila pro své modely asymetrické střihy, motivy zvířecí kůže, barevné punčochy i detailně ladící obuv v podobě balerínek, lodiček či kozaček. Vesmírně zářící komplety, přepásané kabátky s přírodními motivy či šaty s 3D aplikacemi jsou na první pohled pompézní, okázalé a zapamatovatelné. Podpis Mary Katrantzou už snad nemůže být čitelnější.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARY KATRANTZOU PODZIM 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek

Virgil Abloh vytvořil moderní a nespoutanou pánskou kolekci pro Louis Vuitton

Nová pánská kolekce módního domu Louis Vuitton prezentovaná v rámci pařížského týdne módy nabídla sportovní i elegantní oděvy. Kreativní ředitel Virgil Abloh zkrátka ví, jakým směrem se chce ubírat a rozhodně se nejedná o nudnou záležitost. 

Celý článek

Moderní oděvy podzimní kampaně Emporio Armani kontrastovaly s historickým prostředím Milána

Italský módní dům Armani představil novou kolekci své sesterské značky Emporio Armani. Sbírka na podzim a zimu 2019 byla focena v ulicích Milána. 

Celý článek