dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Magie přírodních živlů v doprovodu Mary Katrantzou

Přidat na Seznam.cz
Modely od Mary Katrantzou jsou vždy naprosto originální a často dechberoucí. Nejinak je tomu v její kolekci pro podzim / zimu 2019.

Mary Katrantzou je jednou z mála módních návrhářek, jejíž modely vám pravděpodobně utkví velice dlouho v paměti. A také přesně ta dáma, u jejíž tvorby leckomu vyvstane na mysli otázka, zda “toto” bude doopravdy někdo oblékat? A pokud ano, tak během jaké události? Rozpaky či obavy ale nejsou na místě a Mary, proslulá svou mezinárodní klientelou, posouvá rok co rok své hranice kreativity dál a dál. Lidé si kupují její modely spíše jako suvenýry a honosná umělecká díla.

Síla přírodních elementů

U Mary jsme si již zvykli na její originální nápady a myšlenky, které dokáže po čase přenést na papír a následně na přehlídkové molo. Ústředním tématem její poslední kolekce jsou čtyři základní přírodní elementy - země, vzduch, oheň a voda.  Přírodní elementy jsou neoddělitelnými prvky magie, s jejich reprezentací pracuje také astrologie či tarotové karty. Samotné téma tedy napovídá, že se opětovně bude jednat o kolekci velice bohatou na barvy, asymetrii a 3D aplikace. A nezapomeňme na nespoutanou živelnost!

Okázalost až na prvním místě

O nově představených modelech Mary Katrantzou je vždy velice náročné cokoli napsat. Málokomu se podaří dát do slov tolik kreativity, kterou je protkaná, nitku po nitce, samotná kolekce. Mary oblékla své modelky na úvod přehlídky do pestrobarevných šatů s volánky, kanýry a pštrosím peřím (tedy komponenty, jimiž se často pyšní kolekce haute couture), k nim často volila volánková boa. Šaty střídaly dlouhé kabáty sahající mírně pod kolena a chlubící se rozměrnými kapsami. Ty nejimpozantnější z nich se pyšní zdobením v oblasti ramen, okorálkováním či vířivými kolážemi motivů květů a vegetace.

Čitelný podpis

Mary zvolila pro své modely asymetrické střihy, motivy zvířecí kůže, barevné punčochy i detailně ladící obuv v podobě balerínek, lodiček či kozaček. Vesmírně zářící komplety, přepásané kabátky s přírodními motivy či šaty s 3D aplikacemi jsou na první pohled pompézní, okázalé a zapamatovatelné. Podpis Mary Katrantzou už snad nemůže být čitelnější.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARY KATRANTZOU PODZIM 2019 LONDON FASHION WEEK

Související články

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek