dnes je 29.06.2016 a svátek má Petr a Pavel

Manolo Blahnik v kině

Dokument o mistrovi přes nádhernou obuv Manolo Blahnika se dostane do kin. Těšíte se tak moc jako my?

Další film o slavném návrháři míří do kin! Po Coco Chanel a Yves Saint Laurentovi se na velkou obrazovku dostane i dokument o návrháři bot Manolo Blahnika. Film bude natočen jako dokumentární a bude se jmenovat Manolo (The Boy Who Made Shoes for Lizards) - tedy chlapec, který vyráběl boty pro ještěrky. Důvtip názvu asi oceníme až film uvidíme. S ještěrkami nás zatím nic nenapadá. Manolo se teprve natáčí a představen bude na filmovém festivalu v Berlíně. Režisér Michael Roberts zná Blahnika už více než třicet let, tudíž byla volba režiséra více než jasná. V dokumentu se má objevit i mnoho známých tváří z módního průmyslu, včetně Anny Wintour, Charlotte Olympia či Naomi Campbell.

Manolo, který jednou prohlási, že „Boty pomáhají ženu transformovat”, začal s navrhováním a výrobou bot už v roce 1971. Jeho velkým marketingovým propagátorem se stala Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě, kde se do párů od Manolo Blahnika permanentně zamilovávala. A díky ní tisícovky dalších. Vybrat si totiž jeden oblíbený pár od Manola není vůbec jednoduché!

Foto: variety.com, theindustrylondon.com, manoloblahnik.com
bergdorfgoodman.com, manoloblahnik.com

ZE SPOLEČNOSTI MANOLO MANOLO BLAHNIK KINO DOKUMENT

Související články

Vážně chceme Kim Kardashian jako symbol krásy?

Na rozdíl od jiných celebrit si Kim Kardashian nevysloužila svou slávu uměním, ale pouhým odhalováním svého soukromí. Navíc je považována za symbol krásy. Opravdu to tak chceme?

Celý článek

Aktuálně ze světa módy: Kendall Jenner pro Estée Lauder a Dior oznámí novou kreativní ředitelku

V dnešní době si ji docela oblíbili - Kendall Jenner stojí v čele kampaně Estée Lauder. A očekává se jmenování nové kreativní ředitelky módního domu Dior. 

Celý článek