dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Martin Kohout a Boris Kráľ: Přehlídkové molo ve spárech dvou mladých talentů

Přidat na Seznam.cz
Loňský a letošní vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent si během úterního odpoledne podmanili pražskou Invalidovnu. Místo, kde se během pátého dne fashion weeku začal psát krátký příběh o dvou diametrálně odlišných kolekcích se spoustou nápadů, ovšem se stejným koncem. Velké lásce k oděvům.

Martin Kohout

Loňský rok ještě student fotografické střední školy a milovník malby, se v roce 2018 přihlásil do talentové soutěže Van Graaf. Tam díky svým schopnostem porazil všechny přítomné, včetně studentů UMPRUM, aby vzápětí přiznal, že se naučil šít hlavně s pomocí knih, internetu a vlastní babičky. Nezapomíná zmiňovat ani přehlídku Petry Ptáčkové, která ho před čtyřmi lety inspirovala k tvorbě, již dnes produkuje.

Martin, který s oblibou pracuje s vlastní olejomalbou a unikátními materiály, se ve své první ucelené kolekci pro muže a ženy soustředí především na objemné šaty z pozoruhodných struktur, často doplněné o nabírané rukávy. 

K vidění jsou balonové sukně a transparentní materiály. Mnohé s jistotou uhranul světle modrými saténovými šaty, které prozářily zvolené prostory. Je to právě modrá barva, motiv leknínů a inspirace impresionismem, jež si během minulého roku získaly srdce poroty již zmíněné soutěže.

Boris Kráľ

To slovenský rodák, návrhář Boris Kráľ, netající se tím, že poměrně málo kreslí, tedy raději hned stříhá než skicuje, vsadil opětovně na svoji dokonalou představivost. Jeho propojená kolekce pro muže a ženy nesoucí jednoduché označení SS20 spojuje inspiraci 50. a 80. let, tedy oblíbených autorových epoch. Boris se pevně drží dalšího svého oblíbeného prvku - diorovské siluety New Look, kterou definuje velice úzký pas a široká ramena či širší boky.

Mladému návrháři se podařilo navodit skvělou atmosféru, kterou podtrhl čtrnácti pestrobarevnými modely doplněnými o výrazné prvky - všimněte si oblasti ramen, průstřihů, peří, těžkého sametu či houpajících se píšťalek kolem krku.

Tento krátký příběh nemohl snad ani končit jiným způsobem než takovým, jaký Boris zvolil. Na molo poslal modelku v rudých romantických šatech s nádherným dekoltem a nechal tak všechny přísedící, dokolébat se na vlnkách odvahy, energie a dramatických křivek.

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI MARTIN KOHOUT BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MBPFW 2019

Související články

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechalo ujít spoustu známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek
Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia se pro novou kolekci inspirovali domovinou Oscara de la Renty

Kreativní ředitelé Laura Kim a Fernando Garcia zavedli diváky do domoviny Oscara de la Renty. Oslnili barevnou paletou barev, krásnými vzory, kvalitními materiály a večerními okázalými garderobami.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek