dnes je 23.02.2017 a svátek má Svatopluk

Martina Špetlová na MBPFW 2014

Dámské i pánské modely z kolekce jaro/léto 2015 se vyznačují pro Martinu Špetlovou typickým minimalistickým sportovním stylem. Jak dokazují např. pánská psaníčka, i v této sezoně návrhářka klade důraz spíše na zajímavé detaily a doplňky.

Módní návrhářka Martina Špetlová, která žije a pracuje v Londýně, v nové kolekci dále rozvíjí typické atributy své tvorby. Opět experimentuje s barvami, materiály a vzory tvořenými ručním protkáváním. Ty se tentokrát neobjevují jen na šatech, ale také na kabátech, kabelkách nebo pantoflích.

 

Barevných kontrastů docílila návrhářka zejména pomocí černých, bílých, zelených, modrých, růžových a žlutých tónů.

 

Tentokrát si Martina Špetlová nejvíce oblíbila kůži, kterou často ještě ozdobila speciálně vytvořeným řasením působícím velmi efektně zejména na dlouhých večerních šatech. Za povšimnutí stojí také odvážné kombinace dvou kožených kusů oděvů.

 

Zdroj fotografií: Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

MARTINA ŠPETLOVÁ JARO/LÉTO 2015 SS 2015 MBPFW 2014 MINIMALISMUS SPORTOVNÍ STYL KŮŽE VZORY MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND

Související články

Tvrdá kůže, ostré hrany a hluboké dekolty v Pre-Fall Mugler 2017

Sice je módní dům Mugler známý spíše pro své Haute Couture kolekce, jeho aktuální návrhář se snaží pozvednout i Ready-to-wear.

Celý článek

Kouzlo minimalismu v podzimní kolekci Escada 2017

Značka Escada se nikdy neprezentovala hojnými kolekcemi o desítkách modelů, metrech krajek a ručním zdobením. Spíše sází na jednoduchost. 

Celý článek