dnes je 20.08.2019 a svátek má Bernard

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Přidat na Seznam.cz
Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.
MBPFW SS20

Opět se můžeme těšit na největší módní událost, týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 30. srpna do 6. září. Dle ředitele Lukáše Loskota je místo jednou z důležitých součástí celé dramaturgie, které nabízí divákům jedinečnou atmosféru, a tak se po březnovém industriálním prostoru můžete těšit na historické prostředí v barokním komplexu karlínské Invalidovny.

Místo není zdaleka jedinou novinkou. Kolekce na sezónu jaro/léto 2020 představí rekordní počet návrhářů a značek, ale také doposud nejvyšší počet vysokých škol oděvního programu na nejdelším mole v historii pražského týdne módy.

Není to jen o tom „nej“, ale především o osvětě etické módy. Organizátoři přichystali novinku v podobě přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu.

„Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot.

A kdo představí novou kolekci v podzimní edici MBPFW? Bezpochyby dvě největší domácí značky Blažek a Pietro Filipi, ale také již tradičně studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati a nově uvidíme tvorbu studentů ateliéru oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Studentskou sféru doplní zahraniční účast studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

Unikátně, poprvé v historii pražského týdne představí svou kolekci také oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Přehlídkový program doplní pak stálice v módním odvětví, ale také nové nadějné vlaštovky. Podzimní sestavu tvoří Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kováčik, ODIVI, Petra Ptáčková, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natálie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda, Boris Král‘ a značka stylových modulárních batohů NAUT.

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW SS20 NÁVHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LAFORMELA ADAM KOST DOMINIKA KOZÁKOVÁ DANIELA PEŠKOVÁ IMRECZEOVA JAN ČERNÝ LUKÁŠ KRNÁČ MICHAEL KOVÁČIK ODIVI PETRA PTÁČKOVÁ TEREZA VU ZOLTÁN TÓTH ZUZANA KUBÍČKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ JAKUB PATKA MICHAELA HRIŇOVÁ VANDA JANDA BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

RED CARPET KARLOVY VARY

Zahájení letošního 54. ročníku  filmového festivalu Karlovy Vary bylo opravdu úchvatné. Před hotelem Thermal se na červeném koberci prošly tuzemské i zahraniční celebrity a zlatým hřebem byla Julianne Moore

Celý článek

Mladá návrhářka Michaela Hriňová vytvořila kolekci pro 100CLASS concept store

Cesta, která slovenskou návrhářku čekala, aby se propracovala k vysněnému povolání, nebyla snadná. V tomto případě však platí, že trpělivost růže přináší!

Celý článek

Fashion Revolution Week ve 100CLASS concept store

Vendula Stoklásková je majitelka obchodu 100CLASS concept store, který se zaměřuje na slow fashion. Najdete u ní design od českých i zahraničních návrhářů. My jsme její obchod navštívili ve dnech, kdy měla v prodeji i kvalitní oblečení ze secondhandů, které sama vybrala a případně upravila.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek