dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Módu vnímám jako žena

Přidat na Seznam.cz
"Móda u nás." To, co jsem viděla na MBPFW a na dalších přehlídkách mne nadchlo. Mám pocit, že móda a vše kolem ní, se v Čechách posouvá stále vpřed.

Jako žena tento fakt intenzivně vnímám a jsem nadšena.

K tomuto posunu přispívá právě Mercedes Benz Fashion Week, který se díky správným lidem a profesionálům dostal na vysokou úroveň. Konečně čeští návrháři mohou své zajímavé a kreativní nápady předvést a ukázat celému světu, že jsme sice malá metropole, oproti jiným módním mekkám, ale talentů máme opravdu mnoho. Všichni si přejeme, aby se české módě dařilo co nejlépe a aby se posouvala kupředu a skvělí návrháři expandovali a jejich kreativní designy byly více vidět ve světě, ale také u nás v našich šatnících. V tomto roce na MBPFW 2016 mladým talentům pomohl módní dům VAN GRAFF, který se snaží své vybrané favority prezentovat co nejefektivněji, aby byli vidět.

V poslední době je na výběr nepřeberné množství stylů. Vnímám to jako posun české módy dopředu. Rafinovanost a svůdnost v kolekcích českých návrhářů.

Kateřina Greislerová a Lukáš Lindner

V kolekcích několika vybraných návrhářů můžeme jasně vidět, jaká je jejich filosofie. Je to svůdnost, ženskost a rafinovanost, prostě čistý luxus. To jsou všechno prvky, které většina žen upřednostňují u kousků oblečení ve svém šatníku, aby se cítila krásná a okouzlující. Která žena by se také ráda nelíbila. Všechny chceme vypadat jako královny. Je to naším údělem, být krásné.

Samozřejmě tady máme také minimalistické směry, předpoklady k tomu splňuje.

Minimal DNB Denisa Nová

Mám ráda, když se návrhář nebojí a vloží do své prezentace i něco odvážného. Svou myšlenku, která vypovídá za vše a obhajuje filosofii značky. Kreativita návrhářů může přinášet vždy něco neotřelého a hodno k zamyšlení.

Pietro Filipi

Klasický styl - konfekce. Jsou zde také úspěšné firmy, které nám dokážou nabídnout filosoficky nenáročný styl, dobře padnutelný s luxusními materiály. Líbivé a pečlivě zpracované kousky.

La Formela

Eklekticismus je pro spoustu lidí přitažlivý svými různými podněty z mnoha směrů. Ale připodobnila bych jej člověku, který má kořeny z různých kultur. Tento styl rozhodně není nudný, ale jako šťavnatý a barevný.

ETHER- Eva Vontorová

Futuristický styl českých návrhářů. Spojení minimalismu a propojení s technologiemi. Česká značka Ether myslela i na super luxusní kabelku speciálně vytvořenou pro nový iProne 6+.

Buďme rádi za posun české módy dopředu. A podporujme ji!

 

 

Přidat na Seznam.cz
MBPFW 2016 ETHER LAFORMELA PIETRO FILIPI DENISA NOVÁ KATEŘINA GEISLEROVÁ LUKÁŠ LINDNER

Související články

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

Značka Pietro Filipi představila na MBPFW 2019 ležérnost v kombinaci reflexních prvků

Vysoká noblesa, elegance, kvalitní materiály a zpracování. To přináší už 25 let na český trh značka Pietro Filipi, která se vrací opět na přehlídková mola. V jarní edici na MBPFW 2019 představila hravou kolekci s tradičními materiály a střihy.

Celý článek

LAFORMELA na MBPFW 2019 přinesla městský styl

LAFORMELA je značkou návrhářského DUA (původně TRIA), která představila v neděli svou dámskou kolekci na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Celý článek

Nadační fond Be Charity pořádá již 12. ročník charitativního bazaru

Finanční postředky získané z 12. ročníku tradičního charitativního bazaru, který se koná ve čtvrtek 22. listopadu od 16 do 20 hodin v restauraci Žofín Garden, půjdou na dobročinné účely. 

Celý článek

Kateřina Geislerová zve se svou speciální kolekcí „NA SCÉNU“!

 Návrhářka Kateřina Geislerová slaví patnáctileté výročí. Proto v aktuální kolekci zvolila souhrn prvků, se kterými se jí pracuje úplně nejlépe.

Celý článek

Denisa Nová a její značka DNB přinesla na MBPFW černobílou atmosféru

Návrhářka Denisa Nová a její značka DNB představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku novou kolekci pro jaro a léto 2019.

Celý článek

Kolekce LAFORMELA na jaro a léto v modré a zelené

Úspěšná česká a slovenská značka LAFORMELA představila svou kolekci pro období jaro a léto 2019 na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Celý článek