dnes je 16.10.2018 a svátek má Havel

Návrhář John Targon opustil po velmi krátké době značku Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs potvrdila, že kreativní ředitel John Targon, který na svou pozici nastoupil v únoru, opustil ve středu jejich společnost.

Dva a půl měsíce poté, co John Targon, spoluzakladatel značky Baja East, který se stal začátkem února 2018 kreativním ředitelem značky Marc Jacobs, společnost ve středu 18. 4. 2018 opustil.

Značka odchod návrháře potvrdila ve svém prohlášení: „John Targon je talentovaný designér a ceníme si jeho práce, kterou zde udělal. Spolupráce nakonec neměla pro naši značku smysl a přejeme mu jen to nejlepší.“

V módním průmyslu je zcela normální, že se na těchto pozicích návrháři po pár sezónách střídají. Targonovo působení na aktuální pozici však bylo extrémně krátké. Mluvčí značky odmítl další komentáře nad rámec jejich prohlášení.

Značka si zažívá v průběhu posledního roku velké změny. Naposledy do ní vstoupil generální ředitel Erice Marechalle v červenci 2017, který přešel od značky Kenzo. Následovalo uzavření několika butiků, propouštění zaměstnanců i snížení počtu módních přehlídek. Kdo nahradí Targona se zatím necháme překvapit…

wwd.com

ZE SPOLEČNOSTI MARC JACOBS JOHN TARGON

Související články

V Cruise kampani Louis Vuitton z Korsiky zářila Alicia Vikander

Drobná Alicia Vikander nás naláká na prosluněné pobřeží Korsiky a také Cruise kolekci Louis Vuitton. 

Celý článek

Nová módní adresa v Praze

V Týnské uličce v centru Prahy nově otevřel obchod a ateliér F.designers: Store & Atelier, který nabídne oblečení od českých a slovenských návrhářů. 

Celý článek

Pohádková romantika princezny Eugenie

Princezna Eugenie se v pátek 12. října 2018 vdala v šatech od anglického návrháře Petera Pilotto. 

Celý článek

Topmodelka Doutzen Kroes v módním editoriálu pro TELVA magazín

Půvab Holanďanky Doutzen Kroes využil magazín TELLVA pro módní editoriál do říjnového vydání. Topmodelka obsadila také titulní stranu.  

Celý článek

Křehká kolekce Nadotek pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa společně vytvořili kolekci, aby pomohli lidem trpícím nemocí motýlích křídel. 

Celý článek

5 prvků, které se objevují u všech eco-friendly značek

Módní značky se snaží držet krok s dobou a když zákazník slyší na slovo sustainable, eco, natural či ethical, je jen otázkou času, kdy se naučí trendy aplikovat jako svůj hlavní marketingový tah.

Celý článek

Penélope Cruz se dočkala - stala se novou tváří kampaně Chanel

Módní velikán Chanel uvedl svou Resort kampaň 2019, do které si namísto modelky vybral úspěšnou herečku Penélope Cruz. 

Celý článek

Britská královna vs. deštivé počasí

Už jste si toho všimli také? Pojďte se s námi podívat na úžasný cit anglické královny pro barevné kombinace jejích outfitů.

Celý článek