dnes je 21.08.2018 a svátek má Johana

Návrhář John Targon opustil po velmi krátké době značku Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs potvrdila, že kreativní ředitel John Targon, který na svou pozici nastoupil v únoru, opustil ve středu jejich společnost.

Dva a půl měsíce poté, co John Targon, spoluzakladatel značky Baja East, který se stal začátkem února 2018 kreativním ředitelem značky Marc Jacobs, společnost ve středu 18. 4. 2018 opustil.

Značka odchod návrháře potvrdila ve svém prohlášení: „John Targon je talentovaný designér a ceníme si jeho práce, kterou zde udělal. Spolupráce nakonec neměla pro naši značku smysl a přejeme mu jen to nejlepší.“

V módním průmyslu je zcela normální, že se na těchto pozicích návrháři po pár sezónách střídají. Targonovo působení na aktuální pozici však bylo extrémně krátké. Mluvčí značky odmítl další komentáře nad rámec jejich prohlášení.

Značka si zažívá v průběhu posledního roku velké změny. Naposledy do ní vstoupil generální ředitel Erice Marechalle v červenci 2017, který přešel od značky Kenzo. Následovalo uzavření několika butiků, propouštění zaměstnanců i snížení počtu módních přehlídek. Kdo nahradí Targona se zatím necháme překvapit…

wwd.com

ZE SPOLEČNOSTI MARC JACOBS JOHN TARGON

Související články

Marc Jacobs jde v nové kampani na podzim 2018 vstříc barvám

Marc Jacobs dal svým modelkám v rámci podzimní kampaně do ruky vodítka a fotky dostaly úplně jiný nádech.

Celý článek

Značka Balenciaga čelí obvinění z porušení autorských práv

Není to poprvé, kdy někdo podezřívá tuto značku z nekalé inspirace. Tentokrát to však může skončit vážným poškozením jména značky a vysokou penalizací.

Celý článek

Virgil Abloh spolupracuje na kolekci pro Serenu Williams

Slavná tenistka Serena Williams se na US Open vrací v nové kolekci, která vznikla ve spolupráci s Nike a Virgilem Ablohem. 

Celý článek

Katy Perry jako žena mnoha tváří pro australský Vogue

Byť jsme na časté změny vizáže u zpěvačky Katy Perry zvyklí, v australském Vogue ji transformovali hned několikrát a často k nepoznání.

Celý článek

Bývalý dům Tommyho Hilfigera k prodeji za $6,75 milionů

Bývalý dům módního návrháře Tomyho Hilfigera je momentálně k prodeji za $6,75 milionu. Podívejte se, jak si bydlela jedna z nejslavnějších osobností světa módy. 

Celý článek

Přirozeně krásná Beyoncé na obálce americké Vogue

Historicky významné vydání časopisu s přirozeně nalíčenou Beyonce poukazuje na krásu žen tmavé pleti.

 

Celý článek

Instagramová hvězda Hodan Yousuf podrobila módní průmysl kritice kvůli hidjabu

Některé země jej omezily, některé zakázaly jeho nošení ve veřejných prostorech. Řeč je o hijabu, který je součástí oděvu ženy dle islámu.

Celý článek

Transgender modeling mění svět módy

Transgender modeling je možná první vlnou nové podoby módního průmyslu. Úspěchy těchto modelek obsahují jména největších světových značek.

Celý článek