dnes je 21.01.2019 a svátek má Běla

Návrhář John Targon opustil po velmi krátké době značku Marc Jacobs

Značka Marc Jacobs potvrdila, že kreativní ředitel John Targon, který na svou pozici nastoupil v únoru, opustil ve středu jejich společnost.

Dva a půl měsíce poté, co John Targon, spoluzakladatel značky Baja East, který se stal začátkem února 2018 kreativním ředitelem značky Marc Jacobs, společnost ve středu 18. 4. 2018 opustil.

Značka odchod návrháře potvrdila ve svém prohlášení: „John Targon je talentovaný designér a ceníme si jeho práce, kterou zde udělal. Spolupráce nakonec neměla pro naši značku smysl a přejeme mu jen to nejlepší.“

V módním průmyslu je zcela normální, že se na těchto pozicích návrháři po pár sezónách střídají. Targonovo působení na aktuální pozici však bylo extrémně krátké. Mluvčí značky odmítl další komentáře nad rámec jejich prohlášení.

Značka si zažívá v průběhu posledního roku velké změny. Naposledy do ní vstoupil generální ředitel Erice Marechalle v červenci 2017, který přešel od značky Kenzo. Následovalo uzavření několika butiků, propouštění zaměstnanců i snížení počtu módních přehlídek. Kdo nahradí Targona se zatím necháme překvapit…

wwd.com

ZE SPOLEČNOSTI MARC JACOBS JOHN TARGON

Související články

Rok 2019 - virtuální realita, digitalizace a další výzvy pro módní společnosti

Rychle a nenávratně se nám přechýlil rok 2018 v rok 2019 a nás zajímá jaké změny čekají na módní obchodní značky a řetězce. Ekonomika totiž bude neúprosná i v roce 2019.

Celý článek

Budoucnost české a slovenské módy z Technické univerzity v Liberci

Mladí studenti oboru návrhář Technické univerzity Liberec prezentovali 8. ledna své semestrální práce. A naše redakce byla u toho! Pojďte se s námi podívat, jak vidí svět módy budoucí čeští a slovenští návrháři.

Celý článek

Hory jako digitální detox

Chcete být více šťastnější? Buďte méně online a více offline! Takhle jednoduché to je. Vyrazte na pěší pochod, třeba do hor, jako Barbora Vylímková!

Celý článek

Modelka Enikő Mihalik rybaří v české verzi časopisu Vogue

Námořní tematika včetně ryb, kachen a labutí provází lednové vydání časopisu Vogue.

Celý článek

Šik Angelina Jolie miluje neutrální barvy

Známá herečka je obrázkem nenásilné elegance. Paleta jejího stylu se skládá hlavně z béžové, krémové a tělové barvy.

Celý článek

Žalob na módního fotografa Bruce Webera za sexuální obtěžování přibývá

Bruce Weber, který je známý především díky kampaním pro značky Calvin Klein, Ralph Lauren nebo Versace, čelí dalším žalobám ze sexuálního obtěžování. Shrnuli jsme pro vás nejdůležitější informace.

Celý článek

Oblíbené šperky Meghan Markle jsou z Austrálie

Vévodkyně ze Sussexu si zamilovala unikátní zlaté šperky s perlami, které patří mezi nejvzácnější na světě. Podívejte se na nádherné náušnice a náhrdelník.

Celý článek

Nejpopulárnější módní kampaně roku 2018

Zdá se, že rok utekl jako voda. Přitom módních kampaní bylo zase o kousek více než rok předtím. Které byly ty nejvíce populární?

Celý článek