dnes je 06.12.2019 a svátek má Mikuláš

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Přidat na Seznam.cz
Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Nejraději byste si přetáhla peřinu přes hlavu a spala ráno déle? Pak si přečtěte naše tipy, díky kterým budete mít veselejší ráno, snadnější vstávání a možná i lepší život.

Pozitivní přístup a vděčnost

Hned po zazvonění budíku se rozhlédněte a podívejte se z okna. Co vidíte? Buď je krásný slunečný den, nebo je zataženo. To ale ještě neznamená, že musíte mít špatný den. Vstaňte správnou nohou s pozitivními myšlenkami. Řekněte si každé ráno, za co jste vděční a usmívejte se. Teče vám z kohoutku voda, máte kde spát a co jídlo v lednici? Určitě se toho najde mnoho.

Snídaně je základ

Dejte si výbornou snídani, jakou si zasloužíte. Při chladných ránech vám přijde vhod teplá ovesná kaše s oříšky nebo ovocný koktejl. Skvěle nastartuje vaši energii i imunitu.

Ranní jóga, meditace nebo protažení

Nemáte čas? Jde maximálně o 5-10 minut. Protáhněte se, na chvíli meditujte nebo zkuste ranní jógu. Pár základních cviků, které vám zpříjemní den. Do těla se uvolní hormon štěstí, a to za těch pár minut stojí, ne?

A co děti

Když to celé spočítáte, zabere vám to asi půl hodinu vašeho času. A co děláte ráno vy? Pokud máte školáky nebo malé děti, vstaňte dříve a vše jim dopředu nachystejte. Nebo ještě lépe, připravte to už večer, ať se s tím ráno nemusíte zdržovat. Zapojte taky svoji drahou polovičku. Pak budete mít i čas pro sebe a svá rána si ode dneška zamilujete.

Káva nebo čaj

Před odchodem do práce si udělejte ještě čaj nebo kávu. Zelený čaj skvěle nastartuje a zároveň uklidní váš žaludek po ránu. Pokud jste milovníci kávy, vaše volba je jasná. Teď přichází čas na váš diář. Podívejte se na vše, co musíte dnes udělat. Napište si seznam úkolů, ať na nic nezapomenete. V klidu a bez stresu se vydejte do práce. Ale varujeme vás, taková rána jsou návyková!

Zdroj foto: Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VSTÁVÁNÍ MEDITACE KÁVA ČAJ POZITIVNÍ MYŠLENÍ RANNÍ RITUÁLY

Související články

Jak vypadá indikátor úspěchu a neúspěchu nejen z pohledu módy

Každý ve svém životě po něčem touží. Někdo chce být úspěšný obchodník, jiný zase uznávaný malíř a některé ženy chtějí být prostě mámou. Ať už je naše cesta jakákoliv, tak úspěšní a neúspěšní lidé se od sebe velmi liší.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek

Chcete mít dokonalý chrup? Držte se pár základních pravidel

Perfektní zuby a neodolatelný úsměv nejsou zcela běžnou záležitostí. Mnoho z nás trápí zubní kámen, skvrny na zubech i citlivost dásní. Jak s těmito problémy zatočit?

Celý článek

Co vám na podzim nesmí chybět v kabelce

Začalo sychravé počasí a s ním období svetrů a stále větší touha zůstat doma na gauči s teplým čajem. Pokud ale doopravdy ven musíte, podívejte se na seznam věcí, které byste měla mít ve své kabelce.

Celý článek

Zažijte Týden saunování v rámci kampaně na podporu zdravého životního stylu

O tom, že je saunování zdravou záležitostí, jistě víme všichni. Kolik z nás si ale skutečně saunu alespoň jednou týdně dopřeje? Zejména podzim a zima lákají utužovat své zdraví, pojďte se s námi pustit do saunování naplno.

Celý článek