dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Přidat na Seznam.cz
Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Evropanky se chtějí oblékat konzervativněji

Méně je více? Tak tímto se rozhodně neřídí nejvyšší management značky Nike. Zde se totiž rozhodli, že letošním heslem léta bude více je více. Značka spustila částečně osvětovou, částečně revoluční kampaň pro podporu cudnější módy. Za rozhodnutím stojí analýza, kterou si značka nechala zpracovat. Ta říká, že i mimo ultra konzervativní země jako například Spojené arabské emiráty, roste zájem o cudnější módu, dokonce i na Západě. Poptávka zde údajně narostla až o 15 % od roku 2017. Obchodníci proto začali přizpůsobovat této poptávce i svou nabídku.

Nike a její první úspěchy

Značka Nike, která se specializuje na sportovní oblečení, byla vůbec první světovou značkou, která svým zákaznicím nabídla v prosinci roku 2017 hijab. Na tuto nadčasovost chce zřejmě navázat. Nová kolekce hijabů, které jsou vhodné i na sport, se těší stejné oblíbenosti jako před 2 lety. Hijaby jsou dostupné ve dvou velikostech v růžovo-zlatavé barvě s černým květinovým potiskem. Látka je typu Dri-Fit - jedná se o látku, která je lehká a prodyšná. Na webových stránkách Nike můžete hijab pořídit za 35 dolarů.

V hijabu i na promenádu v plavkách

Za největší průkopnici cudné módy je považována modelka Halima Aden, která během reprezentace státu Minnesota na americké Miss jako první žena na světě nosila hijab jako součást outfitu, a to i během promenády v plavkách. Právě ona v roce 2017 nafotila kolekci s hijabem pro Nike. Aktuálně patří tato modelka mezi světové TOP modelky agentury IMG Models, pod kterou spadají i hvězdy jako Bella a Gigi Hadid, Hailey Baldwin a Cara Delevigne.

Fox News; Nike.com; NYP

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI DÁMSKÁ MÓDA HIJAB NIKE KUKLA HALIMA ADEN MUSLIM

Související články

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek