dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Nová kolekce LACE PARADISE Viktorije Morozové dýchá luxusem

Přidat na Seznam.cz
Jihočeská návrhářka Viktorija Morozová se rozhodla zpřístupnit svou tvorbu širší klientele. Nová kolekce Lace Paradise je určena k zapůjčení.

Exkluzivní materiály

Viktorija Morozova patří mezi výjimečné návrhářky. Nejen díky svému zahraničnímu původu, který dodává tvorbě specifický nádech, ale i díky způsobu, jakým pracuje. Velkou část jejích modelů tvoří večerní společenské šaty z exkluzivních látek. Ty návrhářka odebírá přímo z fabrik, které vytváří látky pro obrovská módní jména jako je Gucci, Chanel, Dior nebo Valentino. Právě světle růžová látka s vyšitými květy patří pod ateliér Valentino. "Člověk si musí s materiálem pohrát. Můžete ho nechat vyniknout a nebo ho úplně potlačit. A to je to umění," vysvětluje Viktorije Morozová.  

Vstříc širší klientele

Nová kolekce Lace Paradise určená pro plesovou sezónu 2018-2019 je u návrhářky k dispozici k zapůjčování. "Chtěla jsem rozšířit kvalitní šaty mezi více lidí. Zatím je na to ohlas velmi dobrý. Mé šaty si mohou dovolit tak i maturantky na svůj závěrečný ples," shrnuje Viktorije. Vybraný model v salónu vždy precizně upraví tak, aby dokonale seděl. Výběr je široký a na své si přijde snad každá žena. Pokud milujete červenou, jistě vás ohromí model s honosnou vlečkou, pro jemnější a romantičtější duše přichystala návrhářka světle růžové šaty a pokud se zamýšlíte nad něčím méně obvyklým, pak by vaše oko mohlo padnout na bledě modrý model.

Detailní ruční práce

Naprosto specifické jsou šaty z černé krajky, které působí tak ladně, že by člověk řekl, že je to jen krajka přitisknutá na tělo. "Tento model byl velmi pracný, protože jsme potřebovali připevnit vrchní díl k sukni tak, aby si vlastně nikdo nevšiml, že se nejedná o jeden díl," vzpomínala návrhářka. Vzhledem k tomu, že jsme šaty viděli naživo, musíme smeknout. Povedlo se to na maximum. Možná právě ty detaily dělají u večerní společenské módy ten největší efekt. A Viktorija to s detaily umí bezvadně.  

Foto: Zdeněk Štěrbák

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÁ MÓDA VIKTORIJA MOROZOVA SPOLEČENSKÉ ŠATY PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek