dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Nová kolekce LACE PARADISE Viktorije Morozové dýchá luxusem

Jihočeská návrhářka Viktorija Morozová se rozhodla zpřístupnit svou tvorbu širší klientele. Nová kolekce Lace Paradise je určena k zapůjčení.

Exkluzivní materiály

Viktorija Morozova patří mezi výjimečné návrhářky. Nejen díky svému zahraničnímu původu, který dodává tvorbě specifický nádech, ale i díky způsobu, jakým pracuje. Velkou část jejích modelů tvoří večerní společenské šaty z exkluzivních látek. Ty návrhářka odebírá přímo z fabrik, které vytváří látky pro obrovská módní jména jako je Gucci, Chanel, Dior nebo Valentino. Právě světle růžová látka s vyšitými květy patří pod ateliér Valentino. "Člověk si musí s materiálem pohrát. Můžete ho nechat vyniknout a nebo ho úplně potlačit. A to je to umění," vysvětluje Viktorije Morozová.  

Vstříc širší klientele

Nová kolekce Lace Paradise určená pro plesovou sezónu 2018-2019 je u návrhářky k dispozici k zapůjčování. "Chtěla jsem rozšířit kvalitní šaty mezi více lidí. Zatím je na to ohlas velmi dobrý. Mé šaty si mohou dovolit tak i maturantky na svůj závěrečný ples," shrnuje Viktorije. Vybraný model v salónu vždy precizně upraví tak, aby dokonale seděl. Výběr je široký a na své si přijde snad každá žena. Pokud milujete červenou, jistě vás ohromí model s honosnou vlečkou, pro jemnější a romantičtější duše přichystala návrhářka světle růžové šaty a pokud se zamýšlíte nad něčím méně obvyklým, pak by vaše oko mohlo padnout na bledě modrý model.

Detailní ruční práce

Naprosto specifické jsou šaty z černé krajky, které působí tak ladně, že by člověk řekl, že je to jen krajka přitisknutá na tělo. "Tento model byl velmi pracný, protože jsme potřebovali připevnit vrchní díl k sukni tak, aby si vlastně nikdo nevšiml, že se nejedná o jeden díl," vzpomínala návrhářka. Vzhledem k tomu, že jsme šaty viděli naživo, musíme smeknout. Povedlo se to na maximum. Možná právě ty detaily dělají u večerní společenské módy ten největší efekt. A Viktorija to s detaily umí bezvadně.  

Foto: Zdeněk Štěrbák

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÁ MÓDA VIKTORIJA MOROZOVA SPOLEČENSKÉ ŠATY PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek