dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Nová a módní bikram jóga

Přidat na Seznam.cz
A máme tu nový sport. Velmi rychle si své zastánce nachází „horká jóga“, správně zvaná bikram jóga. Nebyly bychom to my ženy, abychom nebyly zvědavé, co to je. Zaměřme svou pozornost na sport, kterému propadly slavné ženy jako jsou Madonna, Julia Roberts, Raquel Welch, Cameron Diaz či Petra Černocká.

Odkud se vzala? Tento druh jógy se zrodil v Indii a jejím zakladatelem je, jak název napovídá, Bikram. Díky spojení svých znalostí dávných učení se spoluprácí s vědci a lékaři vytvořil nový druh tělu prospěšného cvičení. Na počátku 70. let svoji jógu přivezl do USA a založil první školu. Odtud se pak tento sport postupně rozšířil na další kontinenty.

O co se jedná?
Bikram jóga je systém 26 póz Hatha jógy a dvou dýchacích cvičení. Každá póza tělo připraví na pózu následující. Z toho také vyplývá, že pořadí jednotlivých póz je neměnné. Díky tomuto vědecky podloženému protahování, posilování a stlačování se zapojují všechny důležité prvky těla. To je prevencí zranění, nemocí a předčasného stárnutí. Lekce trvají 90 minut a cvičí se v místnosti vytopené na 42 °C (v Indii je tato teplota brána jako běžná).

Čím je toto cvičení prospěšné?
Posiluje imunitní systém, pročisťuje lymfatický systém, pomáhá tělu správně rozmisťovat živiny, zvyšuje pohyblivost a kondici, zvyšuje kapacitu plic, posiluje oběhový systém, kosti a svaly, pomáhá odbourávat toxické látky, zklidňuje a umožňuje relaxaci.

Pro koho je a není vhodná?
Děti do 13 let by ji cvičit neměly. Stejně tak ženy v prvních třech měsících těhotenství. Od 4. měsíce je bikram jóga dovolena a to až do doby, dokud to bříšku nevadí. Po porodu se do tělocvičny mohou vrátit po šestinedělí. Cvičit mohou také muži, protože jóga není určena jen pro ženy. Přijít na hodinu můžete pokud je vám 15 i 50 let. Díky tomu, že bikram jóga nabízí opakování pozic, dochází k velmi rychlému zlepšení provádění cviků. Vysoká teplota snižuje nebezpečí úrazu a natažení svalů.

Tak co myslíte, půjdeme to zkusit?

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA IMUNITNÍ SYSTÉM TOXICKÉ LÁTKY RELAXACE POSILOVÁNÍ ŽENY BIKRAM JOGA MODNI

Související články

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Eco-Friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte konopnou kosmetiku české značky Cannor

Milujete přírodní kosmetiku stejně jako my? Pak jste na správné adrese! Značka CANNOR přináší snoubení čisté přírody s léčivými účinky v blahodárných výrobcích. Vyhrajte jeden ze tří balíčků právě teď.

Celý článek
Líčení

Zeptaly jsme se: Jaké líčení se mužům na ženách (ne)líbí?

Výrazné oči, svůdné rty, dokonalá pleť nebo přirozený vzhled? Co se líbí mužům na ženském líčení nejvíce a co je naopak odpuzuje?

Celý článek

Zářivé laky na nehty a dokonalá pedikúra

Přípravy na dovolenou si žádají krásné nehty do sandálků či žabek na pláž, na letní party či festival. OliOla Organic Beauty studio tak přišlo speciálně před létem s kosmetickou pedikúrou. 

Celý článek

Nově otevřený Myskino Butik v Praze snoubí svět luxusní přírodní kosmetiky a parfémů

První butik v České republice značky Myskino je zaměřený na francouzské niche parfémy a luxusní přírodní kosmetiku. Sídlí v centru Prahy na Vinohradské třídě.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

BiOrganica otevřela showroom exkluzivní BIO kosmetiky v sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily

V sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily, rodinném domě sochaře Bohumila Kafky a jeho ženy Berty v Praze na Ořechovce, byl slavnostně otevřen ateliér biOrganica – showroom exkluzivní BIO kosmetiky.

Celý článek

5 nejlepších seriálů na deštivé dny

Deštivé dny jsou plné smíšených nálad a pocitů, bez větších dávek snahy cokoliv dělat. Pokud zrovna máte v tento nečas volný den, zalezte si k televizi a pusťte si nějaký z doporučených seriálů.

Celý článek