dnes je 14.12.2019 a svátek má Lýdie

Nová a módní bikram jóga

Přidat na Seznam.cz
A máme tu nový sport. Velmi rychle si své zastánce nachází „horká jóga“, správně zvaná bikram jóga. Nebyly bychom to my ženy, abychom nebyly zvědavé, co to je. Zaměřme svou pozornost na sport, kterému propadly slavné ženy jako jsou Madonna, Julia Roberts, Raquel Welch, Cameron Diaz či Petra Černocká.

Odkud se vzala? Tento druh jógy se zrodil v Indii a jejím zakladatelem je, jak název napovídá, Bikram. Díky spojení svých znalostí dávných učení se spoluprácí s vědci a lékaři vytvořil nový druh tělu prospěšného cvičení. Na počátku 70. let svoji jógu přivezl do USA a založil první školu. Odtud se pak tento sport postupně rozšířil na další kontinenty.

O co se jedná?
Bikram jóga je systém 26 póz Hatha jógy a dvou dýchacích cvičení. Každá póza tělo připraví na pózu následující. Z toho také vyplývá, že pořadí jednotlivých póz je neměnné. Díky tomuto vědecky podloženému protahování, posilování a stlačování se zapojují všechny důležité prvky těla. To je prevencí zranění, nemocí a předčasného stárnutí. Lekce trvají 90 minut a cvičí se v místnosti vytopené na 42 °C (v Indii je tato teplota brána jako běžná).

Čím je toto cvičení prospěšné?
Posiluje imunitní systém, pročisťuje lymfatický systém, pomáhá tělu správně rozmisťovat živiny, zvyšuje pohyblivost a kondici, zvyšuje kapacitu plic, posiluje oběhový systém, kosti a svaly, pomáhá odbourávat toxické látky, zklidňuje a umožňuje relaxaci.

Pro koho je a není vhodná?
Děti do 13 let by ji cvičit neměly. Stejně tak ženy v prvních třech měsících těhotenství. Od 4. měsíce je bikram jóga dovolena a to až do doby, dokud to bříšku nevadí. Po porodu se do tělocvičny mohou vrátit po šestinedělí. Cvičit mohou také muži, protože jóga není určena jen pro ženy. Přijít na hodinu můžete pokud je vám 15 i 50 let. Díky tomu, že bikram jóga nabízí opakování pozic, dochází k velmi rychlému zlepšení provádění cviků. Vysoká teplota snižuje nebezpečí úrazu a natažení svalů.

Tak co myslíte, půjdeme to zkusit?

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA IMUNITNÍ SYSTÉM TOXICKÉ LÁTKY RELAXACE POSILOVÁNÍ ŽENY BIKRAM JOGA MODNI

Související články

Jak udržet v kondici svou imunitu i přes přibývající věk?

Nic není věčné, ani imunita si nedokáže udržet svou obranyschopnost na plné obrátky po celý život. Existují však jednoduché metody, jak jí s tím můžeme pomoct.

 

Celý článek

Našli jsme ráj, kde je péče o sebe nanejvýš důležitá. Jmenuje se Boutique Sisley

Péče o své tělo, stejně jako o svou duši, by měly být jedním z hlavních bodů na vašem pravidelném programu. Ne vždy se poštěstí dopřát si tento luxus sama sobě, a tak je na místě, oddat se do rukou odborníků.

Celý článek

Cítím se dobře, když jsem dobře oblečená

Jak dalece má oblékání vliv na naše sebevědomí? Platí to, že čím lépe jsem oblečená, tím lépe se cítím? Jak dosáhnout spokojeného outfitu, abyste se opravdu cítila díky oděvu lépe?

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Pojďte se s námi zaposlouchat do vaší pleti

Každý den pro vás může být jiný. Každý den můžete vnímat aktuální potřeby své jedinečné pleti. A není k tomu potřeba nic extra složitého, pojďte do toho s námi…

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte rozjasňující pudrový bronzer značky ZUII

Ruční výroba. Bio kvalita. Nula chemických látek. Jedinečná péče o pleť. Jemná vůně květin. To je bio kosmetika značky Zuii, o kterou si s námi můžete dnes zasoutěžit.

Celý článek

Tom Ford vytvořil novou kosmetickou značku Research zaměřující se na péči o pleť

Módní návrhář Tom Ford představil novou luxusní linii pleťové kosmetiky s názvem Research. A již teď je jasné, že se jedná o zcela mimořádnou záležitost.

Celý článek