dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Odraz swingu a Art Deco v jarní Haute Couture Elie Saab 2018

Přidat na Seznam.cz
Elie Saab i v rámci Haute Couture pro jaro 2018 předvedl na mole pohádkovou podívanou o necelé šedesátce modelů.

Paris est une fête

Libanonský návrhář (v tomto případě čtěte umělec) Elie Saab se ve své Couture kolekci 2018 vrátil do raných dvacátých let minulého století. Přetvořil je spolu s velkou dávkou svého talentu a módní vize do současně nositelné podoby. Při pohledu na jeho modelky se velmi snadno vrátíte do doby, kdy večírky a užívání bylo na denním pořádku vyšších vrstev. A jak se vyjádřil Ernest Hemingway - Paris est une fête, tak kde už to rozbalit lépe než při módní show v Paříži? 

Lesk Art Deco

Návrhář se držel palety jemných pastelů, odstínů šampaňského i našedavělé. Žádné z jeho večerních šatů ovšem nepostrádaly notnou dávku lesku a svým způsobem i dekadence. Opomenout nejde ani inspirační proud Art Deco, který se promítnul v rámci celé kolekce. Sukně se sice vlnily až k zemi, použité materiály však více či méně prosvítaly, takže jen díky vhodně umístěné krajce nebylo vidět více, než mělo.

Mašle na límci a péřové rukávy

Saab využil také síly dalších materiálů kromě krajky a šifonu. Rukávy a výstřihy lemoval peřím v barvě šatů a sem tam přidal místo límce výraznou saténovou mašli. Každé ze šatů zdobily desítky a stovky kamínků i korálků, v pase se leskly tenounké pásky. Kolekci spojovalo více než látky, střihy a detaily. Pojila ji i atmosféra a silná vzpomínka na swingové večírky plné zábavy.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE JARO 2018 PEŘÍ MAŠLE

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek