dnes je 09.12.2019 a svátek má Vratislav

Odraz swingu a Art Deco v jarní Haute Couture Elie Saab 2018

Přidat na Seznam.cz
Elie Saab i v rámci Haute Couture pro jaro 2018 předvedl na mole pohádkovou podívanou o necelé šedesátce modelů.

Paris est une fête

Libanonský návrhář (v tomto případě čtěte umělec) Elie Saab se ve své Couture kolekci 2018 vrátil do raných dvacátých let minulého století. Přetvořil je spolu s velkou dávkou svého talentu a módní vize do současně nositelné podoby. Při pohledu na jeho modelky se velmi snadno vrátíte do doby, kdy večírky a užívání bylo na denním pořádku vyšších vrstev. A jak se vyjádřil Ernest Hemingway - Paris est une fête, tak kde už to rozbalit lépe než při módní show v Paříži? 

Lesk Art Deco

Návrhář se držel palety jemných pastelů, odstínů šampaňského i našedavělé. Žádné z jeho večerních šatů ovšem nepostrádaly notnou dávku lesku a svým způsobem i dekadence. Opomenout nejde ani inspirační proud Art Deco, který se promítnul v rámci celé kolekce. Sukně se sice vlnily až k zemi, použité materiály však více či méně prosvítaly, takže jen díky vhodně umístěné krajce nebylo vidět více, než mělo.

Mašle na límci a péřové rukávy

Saab využil také síly dalších materiálů kromě krajky a šifonu. Rukávy a výstřihy lemoval peřím v barvě šatů a sem tam přidal místo límce výraznou saténovou mašli. Každé ze šatů zdobily desítky a stovky kamínků i korálků, v pase se leskly tenounké pásky. Kolekci spojovalo více než látky, střihy a detaily. Pojila ji i atmosféra a silná vzpomínka na swingové večírky plné zábavy.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE JARO 2018 PEŘÍ MAŠLE

Související články

Slovenská značka Moela představila kolekci určenou pro ženy 21. století

Nová módní značka Moela přináší ready-to-wear kolekci, která je v souladu s udržitelnou módou a přírodními materiály. Cílí na ženy 21. století, které jsou úspěšné a zodpovědné.

Celý článek

Alexander McQueen se inspiroval křehkou krásou přírody, kterou vložil do jarní kolekce 2020

Kolekce, kterou sice využijeme až za pár měsíců, nás může potěšit svým bytím už dnes. Alexander McQueen oslavuje faunu a flóru a bohatství Země. To vše propojil ve smyslu krásy žen a květin propletené dohromady.

Celý článek
Zákulisí módních přehlídek

Ze zákulisí módních přehlídek očima modelky

Velkolepé módní show patří k oblíbeným společenských událostem, na které se všichni milovníci módy chodí inspirovat a zároveň se podívat na snovou podívanou krásných dam, doslova plujících po mole, mnohdy za doprovodu tanečních kreací. Co se ale za jinak pohodovou show, z pohledu diváka, skrývá v zákulisí?

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Nikol a Jakub Ponerovi vsadili na sportovně elegantní městský styl

Módní přehlídka Iconic není tím jediným, co je u sourozeneckého dua Nikol a Jakuba Ponerových nového. Mají za sebou také focení se známými osobnostmi, Nikol Švantnerovou, Jitkou Boho a známou blogerkou Andulou.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová představila další šetrnou kolekci White Sage

Láska k přírodě, touha po oblečení, které má duši, schopnost kombinovat, vrstvit a upravovat, než oblečení nahradíme novým, to vše je jejím motorem pro vytváření smysluplného a nadčasového oblečení.

Celý článek

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Celý článek
Giambattista Valli

Giambattista Valli ukázal to nejlepší spojení punku a haute couture ve spolupráci s H&M

Spolupráce designérů H&M se zase posunula o něco výš! Po spolupráci s Karlem Lagerfeldem, Versacem, Balmainem a Moschinem, přichází na scénu kolekce inspirovaná haute couture v podání návrháře Giambattista Valli.

Celý článek