dnes je 29.03.2017 a svátek má Taťána

Petr Nitka androgynní model - ROZHOVOR

Androgynní model Petr Nitka začal svou kariéru v Austrálii, ale brzy ho čeká pracovní příležitost i v České republice. 
Petr Nitka

Petře, tebe vždy zajímala móda. Jak tě napadlo odcestovat mimo Českou republiku? Kdy přišel ten impuls zabalit kufry? Co tě k tomu vedlo?
Cestuji v podstatě už pět let. Dotlačila mě k tomu moje nejlepší kamarádka Martina. Společně jsme jezdívali každý rok pracovat do Spojených států, kde mám taktéž rodinu. A protože jsme neměli žádné závazky, jednoho dne jsme se rozhodli odjet na nějaký čas do Austrálie.

Myslíš si, že je mnohem lehčí se v tomto odvětví více prosadit v cizině než tady v Čechách? 
Popravdě si nejsem jist. Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako „androgynní model“ v Česku ještě nebylo.

Máš pracovní nabídky i zde v České republice, pokud ano tak jaké? Jsou pro tebe zajímavé? 
Donedávna se o mně v České republice nevědělo, tudíž zatím mám pracovní nabídky pouze zde v Austrálii.

Jaké máš postavení v zahraničí? Jsi hodně známá osoba? 
Jako model vystupuji v Austrálii teprve od podzimu minulého roku. Ale pravda je, že od chvíle, kdy vyšel video dokument „Petr Nitka- The Androgynous“, který jsem natáčel s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, více se o mě ví, a dokonce mě díky tomu poznávají lidé v obchodě.

 

Řekni nám, jak tě napadlo vystupovat jako androgynní model?
Nejspíše kvůli mé povaze a také vzhledu. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy „unisexuální“. Mám jemný obličej a padesát tři kilo. Když jsem viděl své první fotky v magazínu Ondine, které jsem fotil v Austrálii s fotografem Bharathanem Kangatheranem, bylo mi jasné, že se nemůžu prezentovat jako klasický mužský model. Slovo androgynní zní podivně, ale dokonale mě to vystihuje. Je to něco odlišného, a mě vždy bavilo dělat odlišné věci.

Cítíš se spíš jako muž nebo žena?
Tohle je docela těžká otázka. Mám spíše ženské uvažování, nicméně rozhodně nechci na svém těle ani ve svém životě nic měnit. Jsem šťastný tak, jak je vše nyní.

Ve svém soukromém životě upřednostňuješ muže nebo ženy?
Od určitého věku rozhodně muže. Asi od devatenácti nebo dvaceti. V tomto věku v mém životě nastal průlom a nemyslím, že se to někdy změní. Ani nechci, aby se to změnilo.:)

Petře, setkal ses někdy s negativním pohledem na tvou osobu a vzhled a jak jsi reagoval, bereš si to nějak osobně? 
Jsem překvapen že né. A to proto, že vše co dělám a na čem pracuji je dle mého názoru kontroverzní. Za celou dobu jsem se nesetkal s jediným negativním názorem nebo postojem, což mě popravdě překvapuje. Myslím, že je to tím, že mám celý život štěstí a přitahuji k sobě dobré a kvalitní lidi.

Tvoji rodiče, jak se na tebe dívají oni? Podporují tě?
Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo pět a oba žijí v Česku. Mamka mě vždy podporovala a to ve všem co jsem si přál a o co jsem se snažil. Je to nejlepší člověk, kterému mohu vděčit za dokonalé dětství, za podporu a za to, že se na ní mohu obrátit vždy, když to potřebuji. Což bylo za poslední dobu mnohokrát.

Studuješ a baví tě film se zaměřením na módu. Prozraď našim čtenářům, co tě čeká v budoucnu? Focení, video, film?
Právě v březnu mě toho čeká nejvíce. Mám naplánované tři focení zde v Perthu, začínám natáčet umělecký film s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, se kterým jsem natáčel své první video a také mě čekají Cambridge zkoušky z angličtiny.

Máš ve světě modelingu svůj vzor? 
Spíše né. Nikdy jsem neměl žádný vzor. Vždy mě bavilo dělat vše jinak než ostatní.
 

 

 

 

PETR NITKA MODEL androgynní model ROZHOVOR

Související články

Sportovní redaktorka Monika Čuhelová: větší přehled mám v pánské módě

Sportovní redaktorka České televize preferuje módu sportovní a minimalistickou. Přesto inspiruje snad každého už na první pohled. Móda.cz přináší rozhovor s Monikou Čuhelovou!

Celý článek

S návrhářem Miroslavem Bártou o jeho ateliérové tvorbě, výběru materiálů a letní kolekci

V poslední době vám přinášíme rozhovory s návrháři a designéry z celé České republiky. Za Miroslavem Bártou jsme se chystali už dlouho a teď se nám ho povedlo zastihnout...

Celý článek