dnes je 19.09.2019 a svátek má Zita

Petr Nitka androgynní model - ROZHOVOR

Přidat na Seznam.cz
Androgynní model Petr Nitka začal svou kariéru v Austrálii, ale brzy ho čeká pracovní příležitost i v České republice. 
Petr Nitka

Petře, tebe vždy zajímala móda. Jak tě napadlo odcestovat mimo Českou republiku? Kdy přišel ten impuls zabalit kufry? Co tě k tomu vedlo?
Cestuji v podstatě už pět let. Dotlačila mě k tomu moje nejlepší kamarádka Martina. Společně jsme jezdívali každý rok pracovat do Spojených států, kde mám taktéž rodinu. A protože jsme neměli žádné závazky, jednoho dne jsme se rozhodli odjet na nějaký čas do Austrálie.

Myslíš si, že je mnohem lehčí se v tomto odvětví více prosadit v cizině než tady v Čechách? 
Popravdě si nejsem jist. Myslím si, že v České republice je těžší prosadit se jako někdo, kdo vyčnívá z davu. V modelingu to podle mě platí dvojnásob. V tomto odvětví u nás platí jasně daná kritéria a něco jako „androgynní model“ v Česku ještě nebylo.

Máš pracovní nabídky i zde v České republice, pokud ano tak jaké? Jsou pro tebe zajímavé? 
Donedávna se o mně v České republice nevědělo, tudíž zatím mám pracovní nabídky pouze zde v Austrálii.

Jaké máš postavení v zahraničí? Jsi hodně známá osoba? 
Jako model vystupuji v Austrálii teprve od podzimu minulého roku. Ale pravda je, že od chvíle, kdy vyšel video dokument „Petr Nitka- The Androgynous“, který jsem natáčel s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, více se o mě ví, a dokonce mě díky tomu poznávají lidé v obchodě.

 

Řekni nám, jak tě napadlo vystupovat jako androgynní model?
Nejspíše kvůli mé povaze a také vzhledu. Odmala jsem měl spíše ženské uvažování a asi i pohled na svět. Můj vzhled byl také vždy „unisexuální“. Mám jemný obličej a padesát tři kilo. Když jsem viděl své první fotky v magazínu Ondine, které jsem fotil v Austrálii s fotografem Bharathanem Kangatheranem, bylo mi jasné, že se nemůžu prezentovat jako klasický mužský model. Slovo androgynní zní podivně, ale dokonale mě to vystihuje. Je to něco odlišného, a mě vždy bavilo dělat odlišné věci.

Cítíš se spíš jako muž nebo žena?
Tohle je docela těžká otázka. Mám spíše ženské uvažování, nicméně rozhodně nechci na svém těle ani ve svém životě nic měnit. Jsem šťastný tak, jak je vše nyní.

Ve svém soukromém životě upřednostňuješ muže nebo ženy?
Od určitého věku rozhodně muže. Asi od devatenácti nebo dvaceti. V tomto věku v mém životě nastal průlom a nemyslím, že se to někdy změní. Ani nechci, aby se to změnilo.:)

Petře, setkal ses někdy s negativním pohledem na tvou osobu a vzhled a jak jsi reagoval, bereš si to nějak osobně? 
Jsem překvapen že né. A to proto, že vše co dělám a na čem pracuji je dle mého názoru kontroverzní. Za celou dobu jsem se nesetkal s jediným negativním názorem nebo postojem, což mě popravdě překvapuje. Myslím, že je to tím, že mám celý život štěstí a přitahuji k sobě dobré a kvalitní lidi.

Tvoji rodiče, jak se na tebe dívají oni? Podporují tě?
Moji rodiče se rozvedli, když mi bylo pět a oba žijí v Česku. Mamka mě vždy podporovala a to ve všem co jsem si přál a o co jsem se snažil. Je to nejlepší člověk, kterému mohu vděčit za dokonalé dětství, za podporu a za to, že se na ní mohu obrátit vždy, když to potřebuji. Což bylo za poslední dobu mnohokrát.

Studuješ a baví tě film se zaměřením na módu. Prozraď našim čtenářům, co tě čeká v budoucnu? Focení, video, film?
Právě v březnu mě toho čeká nejvíce. Mám naplánované tři focení zde v Perthu, začínám natáčet umělecký film s korejským režisérem Sungmeem Masonem Heem, se kterým jsem natáčel své první video a také mě čekají Cambridge zkoušky z angličtiny.

Máš ve světě modelingu svůj vzor? 
Spíše né. Nikdy jsem neměl žádný vzor. Vždy mě bavilo dělat vše jinak než ostatní.
 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
PETR NITKA MODEL androgynní model ROZHOVOR

Související články

Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL

Oblékněte se i při sportu do krásných jasných barev. Objevte českou značku sportovního oblečení LASOUL pro stylové a pozitivní holky, pro které je sport nedílnou součástí života! Vyzpovídali jsme zakladatelku společnosti Martinu Prokopovou, která se drží svého krásného motta:

 

 

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Rozhovor s holkou od potoka, který vám přiblíží, proč pěstovat květiny bez chemie!

Míla je holka od potoka, která se rozhodla vykácet křoví na zpustošeném poli, zorat jej a zasadit první květiny. Květiny bez chemie, s láskou a letitou rodinnou tradicí. Příběh, který sahá až do padesátých let, zamrazí i zahřeje.

Celý článek
Šperky

Šperky si zaslouží pečlivé zacházení, říká designérka značky ANTIPEARLE

Designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová propojuje estetiku, módu a lásku k divoké přírodě v autorské tvorbě šperků ANTIPEARLE. Co se skrývá za tímto názvem?

Celý článek

Česká návrhářka Monika Mongol: Náš život je jako náhrdelník, který si sami navlékáme

Móda ji přitahovala již v dětství, stejně jako etnické kmeny. Zkušenosti z cest využila do svých kolekcí a typická je pro ni například její výšivka. Přečtěte si rozhovor s návrhářkou, jejíž cesta nebyla úplně klasická.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek

ROZHOVOR S TANEČNICÍ MARTINOU MARKOVOU

Každý den na svém instagramu motivuje tisíce žen. Krásná Martina Marková (27), známá také z taneční soutěže Stardance, si vyhradila čas na zodpovězení pár otázek na španělské pláži, kde tráví svou dovolenou. 

Celý článek