dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Pocení jako módní fenomén

Přidat na Seznam.cz
Proč se vlastně potíme a proč se potit nechceme? Jak tomu pomáhá Bikram jóga?

Jistě, pořád nás obklopují reklamy na anitiperpiranty, operace žláz, pudry a papírky na odmaštění. No zkrátka všelicos, jen abychom se nepotili a neleskli. Je to přece něco strašného mít koláče v podpaží. A potíme se hlavně, když to nejméně potřebujeme. O zápachu v tramvajích ani nemluvě... Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč naše tělo, které bylo stvořeno k dokonalosti, pořád něco takového vyrábí? Právě proto, abychom byli ještě krásnější a hlavně čistější. Zní to jako absurdita?

Pocení nás zbavuje škodlivin, nežádoucích látek pro tělo, ochlazuje a odtučňuje! Přesně pro tyto účely byla speciálně vyvinuta jóga, která se po dobu 90 minut cvičí ve 42'C. A jmenuje se Bikram yoga po svém stvořiteli. Určitě jste o ní už slyšeli. A nejen, že se pročistí tělo, ale i mysl. Bikram patří sice mezi náročnější cvičení, ale stojí opravdu zato. V teple se navíc svaly daleko lépe prohřejí a pracují mnohem víc. Straší vás snad, že se ani neohnete rukama ke kolenům? Díky zahřátí se úpony a šlachy tak radují, že vás po chvilce pustí až do země zázraků. Po pár lekcích z vás klidně může být i hadí žena. Nee, teď samozřejmě přeháním, ale velké pokroky se při častějším navštěvování Bikramky opravdu znatelně dostaví.

Bikram je skvělé cvičení nejen samo o sobě, ale je i jako doplňkové. Při běhání, jízdě na kole a dalších sportech se tělo zkracuje. A přiznejte si, protáhnete se pokaždé? Proto Bikram nabízí perfektní protažení celého těla, ale i zpevňování. Hodně se věnuje zádům, takže pryč s bolestí! 

A co na sebe? Počítejte s tím, že se parádně zapotíte a osušku pod sebou budete moct ždímat. Chce to tedy modýlek nejlépe z plavkoviny. A když už se má jeden na sebe koukat hoďku a půl, jak rudne a potí se, chce to nějaký veselý a pohodlný modýlek. Já můžu z vlastní zkušenosti doporučit jedině Siluet Yoga Wear od návrhářky Evy Plzákové. Setíky jsou nejen veselé a účelné, ale taky ženské, takže podtrhnou křivky a cítíte se šik. Obměnují kolekci každou chvilku a vyrábí vždy jen pár kousků, takže hravost zaručena. Navíc jsou tak stylové, že je můžete vytáhnout i na jiné příležitosti než jen na propocení na Bikramce :)

Né nadarmo má Siluet Yoga Wear slogan Made with love...

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA BIKRAM JOGA JÓGA BARBORA MOTTLOVÁ POT POCENÍ

Související články

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Eco-Friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte konopnou kosmetiku české značky Cannor

Milujete přírodní kosmetiku stejně jako my? Pak jste na správné adrese! Značka CANNOR přináší snoubení čisté přírody s léčivými účinky v blahodárných výrobcích. Vyhrajte jeden ze tří balíčků právě teď.

Celý článek
Líčení

Zeptaly jsme se: Jaké líčení se mužům na ženách (ne)líbí?

Výrazné oči, svůdné rty, dokonalá pleť nebo přirozený vzhled? Co se líbí mužům na ženském líčení nejvíce a co je naopak odpuzuje?

Celý článek

Zářivé laky na nehty a dokonalá pedikúra

Přípravy na dovolenou si žádají krásné nehty do sandálků či žabek na pláž, na letní party či festival. OliOla Organic Beauty studio tak přišlo speciálně před létem s kosmetickou pedikúrou. 

Celý článek

Nově otevřený Myskino Butik v Praze snoubí svět luxusní přírodní kosmetiky a parfémů

První butik v České republice značky Myskino je zaměřený na francouzské niche parfémy a luxusní přírodní kosmetiku. Sídlí v centru Prahy na Vinohradské třídě.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

BiOrganica otevřela showroom exkluzivní BIO kosmetiky v sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily

V sochařském ateliéru uvnitř Kafkovy vily, rodinném domě sochaře Bohumila Kafky a jeho ženy Berty v Praze na Ořechovce, byl slavnostně otevřen ateliér biOrganica – showroom exkluzivní BIO kosmetiky.

Celý článek

Báře Basikové to na filmové premiéře opravdu slušelo!

Premiéra filmu Godzilla 2 Král Monster v IMAX na pražské Floře zářila známými osobnostmi. Mimo jiné i Bárou Mottlovou či Petrem Vojnarem.

Celý článek