dnes je 18.11.2019 a svátek má Romana

Pocení jako módní fenomén

Přidat na Seznam.cz
Proč se vlastně potíme a proč se potit nechceme? Jak tomu pomáhá Bikram jóga?

Jistě, pořád nás obklopují reklamy na anitiperpiranty, operace žláz, pudry a papírky na odmaštění. No zkrátka všelicos, jen abychom se nepotili a neleskli. Je to přece něco strašného mít koláče v podpaží. A potíme se hlavně, když to nejméně potřebujeme. O zápachu v tramvajích ani nemluvě... Ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč naše tělo, které bylo stvořeno k dokonalosti, pořád něco takového vyrábí? Právě proto, abychom byli ještě krásnější a hlavně čistější. Zní to jako absurdita?

Pocení nás zbavuje škodlivin, nežádoucích látek pro tělo, ochlazuje a odtučňuje! Přesně pro tyto účely byla speciálně vyvinuta jóga, která se po dobu 90 minut cvičí ve 42'C. A jmenuje se Bikram yoga po svém stvořiteli. Určitě jste o ní už slyšeli. A nejen, že se pročistí tělo, ale i mysl. Bikram patří sice mezi náročnější cvičení, ale stojí opravdu zato. V teple se navíc svaly daleko lépe prohřejí a pracují mnohem víc. Straší vás snad, že se ani neohnete rukama ke kolenům? Díky zahřátí se úpony a šlachy tak radují, že vás po chvilce pustí až do země zázraků. Po pár lekcích z vás klidně může být i hadí žena. Nee, teď samozřejmě přeháním, ale velké pokroky se při častějším navštěvování Bikramky opravdu znatelně dostaví.

Bikram je skvělé cvičení nejen samo o sobě, ale je i jako doplňkové. Při běhání, jízdě na kole a dalších sportech se tělo zkracuje. A přiznejte si, protáhnete se pokaždé? Proto Bikram nabízí perfektní protažení celého těla, ale i zpevňování. Hodně se věnuje zádům, takže pryč s bolestí! 

A co na sebe? Počítejte s tím, že se parádně zapotíte a osušku pod sebou budete moct ždímat. Chce to tedy modýlek nejlépe z plavkoviny. A když už se má jeden na sebe koukat hoďku a půl, jak rudne a potí se, chce to nějaký veselý a pohodlný modýlek. Já můžu z vlastní zkušenosti doporučit jedině Siluet Yoga Wear od návrhářky Evy Plzákové. Setíky jsou nejen veselé a účelné, ale taky ženské, takže podtrhnou křivky a cítíte se šik. Obměnují kolekci každou chvilku a vyrábí vždy jen pár kousků, takže hravost zaručena. Navíc jsou tak stylové, že je můžete vytáhnout i na jiné příležitosti než jen na propocení na Bikramce :)

Né nadarmo má Siluet Yoga Wear slogan Made with love...

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA BIKRAM JOGA JÓGA BARBORA MOTTLOVÁ POT POCENÍ

Související články

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Beauty trendy pařížského fashion weeku

Nejlepší beauty trendy z přehlídkových mol pařížského fashion weeku, které si zamilujete, ale také hravě vykouzlíte i v domácích podmínkách. Slibujeme!

Celý článek

Křest klipu herečky a zpěvačky Báry Mottlové - Udělej mi to

Konečně se fanoušci a příznivci Báry Mottlové dočkali. Půvabná herečka, zpěvačka a moderátorka slavnostně pokřtila svůj první videoklip. Nechyběl Muž roku Josef Kůrka, Zdeněk Troška a mnoho dalších. 

Celý článek

Pojďte se s námi zaposlouchat do vaší pleti

Každý den pro vás může být jiný. Každý den můžete vnímat aktuální potřeby své jedinečné pleti. A není k tomu potřeba nic extra složitého, pojďte do toho s námi…

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní šampón a kondicionér Faith in Nature

To, že milujeme přírodní kosmetiku, není žádným tajemstvím. Díky našemu letnímu eco-friendly soutěžení navíc seznamujeme i mnohé naše čtenáře s blahodárnými účinky přírodních výrobků. Dnes je na řadě vlasová kosmetika Faith in Nature.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte rozjasňující pudrový bronzer značky ZUII

Ruční výroba. Bio kvalita. Nula chemických látek. Jedinečná péče o pleť. Jemná vůně květin. To je bio kosmetika značky Zuii, o kterou si s námi můžete dnes zasoutěžit.

Celý článek

Tom Ford vytvořil novou kosmetickou značku Research zaměřující se na péči o pleť

Módní návrhář Tom Ford představil novou luxusní linii pleťové kosmetiky s názvem Research. A již teď je jasné, že se jedná o zcela mimořádnou záležitost.

Celý článek

Eco-friendly soutěžení s Móda.cz! Vyhrajte přírodní pomocníky k dokonalému opálení

Léto se pomalu přehouplo do své druhé poloviny, to však neznamená, že se již nemusíme chránit před slunečními paprsky. Mnohé z vás dovolená u moře nebo vysoko na horách teprve čeká. Máte již dokonale přírodní výbavu na opalování?

Celý článek