dnes je 18.10.2018 a svátek má Lukáš

Podzimní Haute Couture Zuhair Murad inspirované ruskou carevnou

Velkolepé Rusko v rukách mocných vládců - tak právě do této doby vás s elegancí zanese nová podzimní kolekce Zuhair Murad Haute Couture 2018.

Carské Rusko se ve své době rádo chlubilo svým leskem a přepychem. Ačkoliv byla většina země hluboko pod hranicí chudoby, ve městech jako Moskva či Petrohrad se aristokratická smetánka předháněla svým bohatstvím. Nejoblíbenější kratochvílí se proto stávaly grandiózní plesy, o jejichž významnosti se zmiňuje nejeden ruský klasik. Zmínku o tradičních ruských bálech najdete v Oněginovi či Anně Karenině. Právě touto dobou se nechal inspirovat návrhář Zuhair Murad.

Kolekce je také inspirována konkrétně jednou významnou osobou ruské historie - carevnou Alžbětou Petrovnou, která se ráda obklopovala nejnovějšími módními trendy a jejíž šatník údajně čítal přes 15 000 podobných šatů, které byly na přehlídce v nové formě uvedeny. Podle této mocné ženy byly ušity například i šaty do filmu Anna Karenina, kde hlavní roli ztvárnila hollywoodská star Keira Knightley. Tento film také získal Oskara a cenu BAFTA za nejlepší kostým. Proto se jedná opravdu o jednu z nejlepších inspirací historickou ruskou módu.

Kromě klasických účesů, které jsou pro přehlídky této značky typické, provází touto přehlídkou historické prvky petrohradské módy - zlatě prošívaný brokát, dlouhé carské rukávy a hluboké výstřihy s ostrým lemováním.

Brokát je v šatech nádherně protkán třpytivými kamínky, které dotváří dojem arabesky na benátském vzoru.

Součástí kolekce nejsou pouze nádherné okázalé šaty, ale kolekce se také inspirovala válečným oděním carských vojáků. Tuto představu častého mužského oděvu přetvořil návrhář Zuhair Murad v nápadité ženské kostýmky. Vyztužená ramena, náznaky medailí a vojenských nášivek však neovlivňují ženskost.

Každopádně hlavní část kolekce postavil Zuhair Murad na okázalých, císařoven hodných šatech, které podporují jak ženskou lehkost a křehkost, tak i těžký satén, který podněcuje mocnost a zámožnost.

Okázalým doplňkem, který byl na přehlídce nejvíce opěvován, se staly květované vzory připomínající magické stonky, ze kterých jakoby šaty přímo vyrůstaly. Obdiv vzbudily také šaty se zlatým vyšíváním vzkazů lásky na vlečce.

Zlatým hřebem přehlídky byly samozřejmě svatební šaty. A pokud řekneme zlatým hřebem, tak to myslíme doslova. Nevěsta v představách Zuhair Murada vypadá přesně jako královna - carevna. Obrovské nádherné šaty prošívané zlatou nití v několika vrstvách spodničky s dlouhou vlečkou a zdobenou tiárou doplněnou drahými kameny vzbuzují skutečně dojem carského majestátu. Sama modelka přiznala, že takové šaty může nosit pouze mocná a silná žena, jelikož jsou opravdu mohutné a těžké.

zuhairmurad.com; vogue.com

ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE RUSKÁ MÓDA SATÉN MILITARY PODZIM 2018 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Jak se nosí džíny a svetr v podzimních měsících?

Neodhazujte oblíbené džíny, ba naopak! Doplňte je vkusným svetrem.

Celý článek

Parfémové HITY letošního podzimu, které musíte vyzkoušet!

Vybrali jsme pro vás trojici dámských vůní, které letos patří mezi trendy kousky sezóny Podzim/Zima 2018.

Celý článek

Topmodelka Doutzen Kroes v módním editoriálu pro TELVA magazín

Půvab Holanďanky Doutzen Kroes využil magazín TELLVA pro módní editoriál do říjnového vydání. Topmodelka obsadila také titulní stranu.  

Celý článek

Victoria Beckham oslavila 10. výročí od založení vlastní značky

Victoria Beckham představila svou kolekci Jaro/Léto 2019 a oslavila 10. výročí od založení vlastní značky.

Celý článek

Jedinečná kolekce klobouků oslavuje stoleté výročí České republiky

Česká republika slaví sto let od svého založení. Na její počest vytvořila značka Tonak nádhernou kolekci klobouků společně s módní ikonou Bárou Nesvadbovou.

 

Celý článek

Riccardo Tisci a jeho debut pro Burberry v jarní kolekci 2019

Riccardo Tisci ovládl značku Burberry. Z Givenchy odešel po více jak deseti letech a přijal spolupráci pro britský módní dům.

Celý článek

Variabilitu plus size oblékání najdete u Violeta by Mango

Do nové kampaně své plus size kolekce si řetězec Mango vybral modelku Ashley Graham, Olivii Wilson a Tash Ncube.  

Celý článek