dnes je 20.08.2018 a svátek má Bernard

Podzimní Haute Couture Zuhair Murad inspirované ruskou carevnou

Velkolepé Rusko v rukách mocných vládců - tak právě do této doby vás s elegancí zanese nová podzimní kolekce Zuhair Murad Haute Couture 2018.

Carské Rusko se ve své době rádo chlubilo svým leskem a přepychem. Ačkoliv byla většina země hluboko pod hranicí chudoby, ve městech jako Moskva či Petrohrad se aristokratická smetánka předháněla svým bohatstvím. Nejoblíbenější kratochvílí se proto stávaly grandiózní plesy, o jejichž významnosti se zmiňuje nejeden ruský klasik. Zmínku o tradičních ruských bálech najdete v Oněginovi či Anně Karenině. Právě touto dobou se nechal inspirovat návrhář Zuhair Murad.

Kolekce je také inspirována konkrétně jednou významnou osobou ruské historie - carevnou Alžbětou Petrovnou, která se ráda obklopovala nejnovějšími módními trendy a jejíž šatník údajně čítal přes 15 000 podobných šatů, které byly na přehlídce v nové formě uvedeny. Podle této mocné ženy byly ušity například i šaty do filmu Anna Karenina, kde hlavní roli ztvárnila hollywoodská star Keira Knightley. Tento film také získal Oskara a cenu BAFTA za nejlepší kostým. Proto se jedná opravdu o jednu z nejlepších inspirací historickou ruskou módu.

Kromě klasických účesů, které jsou pro přehlídky této značky typické, provází touto přehlídkou historické prvky petrohradské módy - zlatě prošívaný brokát, dlouhé carské rukávy a hluboké výstřihy s ostrým lemováním.

Brokát je v šatech nádherně protkán třpytivými kamínky, které dotváří dojem arabesky na benátském vzoru.

Součástí kolekce nejsou pouze nádherné okázalé šaty, ale kolekce se také inspirovala válečným oděním carských vojáků. Tuto představu častého mužského oděvu přetvořil návrhář Zuhair Murad v nápadité ženské kostýmky. Vyztužená ramena, náznaky medailí a vojenských nášivek však neovlivňují ženskost.

Každopádně hlavní část kolekce postavil Zuhair Murad na okázalých, císařoven hodných šatech, které podporují jak ženskou lehkost a křehkost, tak i těžký satén, který podněcuje mocnost a zámožnost.

Okázalým doplňkem, který byl na přehlídce nejvíce opěvován, se staly květované vzory připomínající magické stonky, ze kterých jakoby šaty přímo vyrůstaly. Obdiv vzbudily také šaty se zlatým vyšíváním vzkazů lásky na vlečce.

Zlatým hřebem přehlídky byly samozřejmě svatební šaty. A pokud řekneme zlatým hřebem, tak to myslíme doslova. Nevěsta v představách Zuhair Murada vypadá přesně jako královna - carevna. Obrovské nádherné šaty prošívané zlatou nití v několika vrstvách spodničky s dlouhou vlečkou a zdobenou tiárou doplněnou drahými kameny vzbuzují skutečně dojem carského majestátu. Sama modelka přiznala, že takové šaty může nosit pouze mocná a silná žena, jelikož jsou opravdu mohutné a těžké.

zuhairmurad.com; vogue.com

ZUHAIR MURAD HAUTE COUTURE RUSKÁ MÓDA SATÉN MILITARY PODZIM 2018 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Oblékněte letos na podzim stylové džíny

Jakmile se trochu ochladí, vhod jistě přijdou džíny. Vyberte si takové, které budou nejen pohodlné, ale také trendy. Tyhle modely si žádá podzim 2018!

Celý článek

Nový návrhářský talent Marina Serre je francouzským úspěchem

Marina Serre s velkým úspěchem prezentovala v Paříži svou teprve třetí konfekční kolekci s názvem “Manický stroj duší.“

 

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Ashley Graham zapózovala pro šperky David Yurman

Šperky David Yurman představila v podzimní kampani svůdná americká plus size modelka Ashley Graham. Doplnila ji Anna Ewers nebo Joan Smalls.

Celý článek

Calvin Klein se vrací s kampaní s Kim Kardashian a Kylie Jenner

Calvin Klein posílá do světa podzimní snímky ze své kampaně v tónech černé a bílé.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek