dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové - Copánkové brože

Přidat na Seznam.cz
Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ.

Pokud hledáte individuální přístup a originální módu přesně podle vašich představ, určitě Vás zaujme práce mladé oděvní návrhářky Elišky Navrátilové.

Návrhářka je absolventkou Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. V současné době navrhuje a tvoří pod svým jménem dámskou módu. Její modely lze popsat jako elegantní, ženské, nadčasové, někdy neobvyklé, ale přesto nositelné.

Eliška se již během školy začala věnovat prioritně zakázkové tvorbě. Důkazem toho, že si svou dráhu vybrala správně, je již několik spokojených zákaznic. Návrhářka má za sebou návrhy i zpracování šatů na denní nošení, na ples, promoci i pro nevěstin svatební den, ale také kolekci doplňků a vestiček.

Důležitý je pro ni především individuální přístup k zákazníkovi a kvalitní krejčovské zpracování. Klasickou krejčovinu mnohdy posouvá o krok dál použitím netradičních postupů výroby. Je to důsledkem precizního přístupu u tvorby každého modelu od první skici až po závěrečnou prezentaci. Každý kus je tak originál. Znovu se dá u návrhářky objednat jedině na zakázku, kdy se přizpůsobuje např. v barvě a materiálu novému zákazníkovi.

„Požadavky a přání zákaznic jsou pro mě prioritou. Je pro mě velice důležité zákazníka poznat osobně nebo se o něm a jeho přání dozvědět co nejvíce. Díky tomu si troufám říct, že dokážeme společně navrhnout a vyrobit model přímo „na tělo“. Model, který vyjadřuje jeho osobnost a stoprocentně  mu vyhovuje.“ říká o svém pojetí návrhářka.

Hledá v oblékání variabilitu a větší využitelnost jednoho kusu – v určitém smyslu slova tak i moment překvapení. Toho se snaží využít nejen ve svých autorských kolekcích a na přehlídkových molech, ale také v zakázkové tvorbě. Při prezentaci na tematických módních přehlídkách zkusila i tvorbu extravagantních modelů, jež hraničily s kostýmovým výtvarnictvím. Tento druh tvorby ji stále láká, realizuje se ale především ve vytváření modelů na danou příležitost. Jedním z příkladu kostýmu, který stoji za zmínku je model, jež byl použit v klipu písně Moj Bože Katariny Knechtové. Kabát z umělé kožešiny byl původně vytvořen pro přehlídku 7 smrtelných hříchů. Model je inspirován hněvem. Důkazem je hnědá barva a symbolická medvědí srst i plameny hněvu, které ve formě proužků organzy tryskají z kapuce. Momentem překvapení je v tomto případě roztržení kapuci, která je rafinovaně zapínaná na suchý zip.

Novým počinem návrhářky jsou copánky. Zní to zvláštně, ale nenechte se mýlit. Jedná se o velmi zajímavý prvek a to nejen u oblečení, ale v tomto případě především u šperků. Přesněji řečeno broží. Brož s copánku má nesmírnou výhodu v nepřeberném množství možných kombinací látek i barev. Návrhářka se nechala inspirovat také světem zvířat. Vznikly tak vtipné kousky, které oživí váš šatník a v době předvánoční se mohou hodit také jako zajímavý typ na dárek pro kamarádku. Ceník na jejích stránkách nenaleznete, ale zajímavé copánkové brože se pohybují v řádech stokorun. Více info u návrhářky.

 

www.eliskanavratilova.cz

Zdoj: Moda.cz
Foto: Eliška Navrátilová

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA ELIŠKA NAVRÁTILOVÁ ZAKÁZKOVÁ TVORBA HNĚDÁ BARVA ŠATNÍK NÁVRHÁŘ

Související články

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek
Natali Ruden

V butiku nenajdete jediný model jen tak pro krásu, říká módní návrhářka Natali Ruden

Natali Ruden, módní návrhářka se specifickým rukopisem. Co nám chtěla sdělit novou kolekcí Eden a jaké má plány do budoucna?

Celý článek

Památka Karla Lagerfelda bude uctěna 20. června v Paříži

Vzpomínka na ikonický talent a osobnost německého návrháře bude dne 20. června uctěna na návrhářově nejoblíběnějším místě v Paříži v hotelu Grand Palais. Velkolepá rozlučka bude za přítomnosti 2 500 lidí.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

"Velká a šťastná rodina je pro mě nejvíce," říká maminka a influencerka Natálie Myslivcová

Mladá inspirativní maminka se o svůj život dělí se skoro 100 tisícemi sledovatelů na sociálních sítích. Její vytříbený vkus, styl a láska k módě vyniká spolu s rolí maminky s dvojčátky v krásných fotografiích.

Celý článek

Návrhářka Marie Copps: Nejsem zastáncem sezónních kolekcí. Nedává mi to žádný smysl

O dobrodružství, které prožívá česká návrhářka v Torontu, by si mohl kdekdo jen nechat zdát. Vydat se „bezhlavě“ do Kanady bylo velkým krokem do neznáma. A přesto tím nejlepším, který mohla udělat.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek