dnes je 19.04.2019 a svátek má Rostislav

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Sialelli, jež stál do té doby za pánskou linií značky Loewe, si pro prezentaci své kolekce podzim/zima 2019 vybral původní francouzský gotický chrám ze 14. století. Návrhář se tak stává nadějným dílkem do skládanky, kterou v říjnu 2015 opustil talentovaný Alber Elbaz.

Do své první kolekce pro Lanvin se pustil zhurta, s přemírou nápadů a jasné inspirace (zmiňme například cestování exotikou, jihoamerický folklor či raný eklektismus), kterou se návrháři podařilo namixovat s luxusem a praktičností - vytvořil kousky pro každého, a dalo by se říci, že od všeho něco.

„Všichni víme, že Lanvin je značka známá pro své večerní modely a barevnost. A je velice důležité zase vrátit módnímu domu Lanvin ten správný směr", řekl nový kreativní ředitel Bruno Sialelli.

Nádech. Móda pro muže i ženy. Splývavé šaty i kalhoty, vlněné kabáty s námořnickými límci a koženými detaily, lesklé bundy, střapatá ponča, vrstvení i asymetrie. 

„Přesně takto dnes nakupujeme - dámy chodí do pánského oddělení pro trička, pánové si zase odskočí k dámám pro růžový svetr. Sám to tak mám, nakupuji u Celine. Lidé už nechtějí slyšet, pro koho je co vhodné, nezajímá je to."

Výdech. Živelnost, kombinace různých materiálů a délek, zdařené potisky a výrazné motivy, včetně loga značky. Široká barevná paleta, pohodlnost, kousky na denní nošení. Nové starty nás hodně baví!

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LANVIN PODZIM 2019 PARIS FASHION WEEK

Související články

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek