dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Přidat na Seznam.cz
Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Sialelli, jež stál do té doby za pánskou linií značky Loewe, si pro prezentaci své kolekce podzim/zima 2019 vybral původní francouzský gotický chrám ze 14. století. Návrhář se tak stává nadějným dílkem do skládanky, kterou v říjnu 2015 opustil talentovaný Alber Elbaz.

Do své první kolekce pro Lanvin se pustil zhurta, s přemírou nápadů a jasné inspirace (zmiňme například cestování exotikou, jihoamerický folklor či raný eklektismus), kterou se návrháři podařilo namixovat s luxusem a praktičností - vytvořil kousky pro každého, a dalo by se říci, že od všeho něco.

„Všichni víme, že Lanvin je značka známá pro své večerní modely a barevnost. A je velice důležité zase vrátit módnímu domu Lanvin ten správný směr", řekl nový kreativní ředitel Bruno Sialelli.

Nádech. Móda pro muže i ženy. Splývavé šaty i kalhoty, vlněné kabáty s námořnickými límci a koženými detaily, lesklé bundy, střapatá ponča, vrstvení i asymetrie. 

„Přesně takto dnes nakupujeme - dámy chodí do pánského oddělení pro trička, pánové si zase odskočí k dámám pro růžový svetr. Sám to tak mám, nakupuji u Celine. Lidé už nechtějí slyšet, pro koho je co vhodné, nezajímá je to."

Výdech. Živelnost, kombinace různých materiálů a délek, zdařené potisky a výrazné motivy, včetně loga značky. Široká barevná paleta, pohodlnost, kousky na denní nošení. Nové starty nás hodně baví!

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LANVIN PODZIM 2019 PARIS FASHION WEEK

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek