dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

8 měsíců po svém debutu s pánskou přehlídkou nikdo nečekal ještě lepší kampaň. První kreativní návrhář pro legendární značku Louis Vuitton je tmavé pleti a svou etnickou skupinu zařadil i do nové kampaně. Reklama má svůj příběh dnešního muže. Rozdílem je, že poprvé se objevují modelové tmavé pleti u Louis Vuitton v pánské kolekci.

Od raného dětství

Abloh o tom, co chce veřejnosti sdělit, přemýšlel dlouhou dobu. Rozhodl se rozdělit kampaň do tří částí. První část je věnována dětství, dospívání a oděvu, který nás formuje v tomto procesu. V reklamě je k vidění roztomilé černošské dítě, které znázorňuje čistotu dětské duše a perspektivu, kterou v dětech máme. O něco starší chlapec už zobrazuje touhy dneška a faktory, které nás ovlivňují. Sny naší generace nad 12 let jsou spojovány s oblečením, kde jsou jasné motivy světa čaroděje ze Země Oz. K vidění bude od března.

 

Pracovní studio

Druhou částí je pracovní studio, kde jsou přítomné i děti. Jde o poselství různorodosti, inkluzivity a svornosti. Samotný návrhář Virgil je uprostřed zachycen při práci. Muži jsou oblečeni v nejvýraznějších kouscích z kolekce: na míru šité bílé obleky a květinové vzory na street fashion oděvech. Silný dojem z fotografie je vytvořen na základě olejové malby z roku 1855 od malíře Gustave Courbet. Malba měla název „Malířovo studio“. K vidění je od února.

 

Studentská léta

Finální zakončení kampaně je prostřednictvím studentů. Abloh zachytil atmosféru studentské koleje či univerzity, kde studenti oblékli barevná trička darovaná návrhářem. Návrhář měl poprvé nápad obléknout studenty do jeho triček během jarní pánské přehlídky pro rok 2019. Pozval 1500 studentů. Z toho se zrodilo finále kampaně. Abloh podporuje důležitost vzdělání. Celá kampaň vyvolala pozitivní emoce u černošské komunity. Konečně se cítí být součástí jedné z nejluxusnějších značek všech dob.

 

Podobnost s historickými kampaněmi

Barevná škála a ostré odstíny jsou v kampani podobné reklamám, které v 80. a 90. letech používala značka United Colors Of Benetton. Ta často zaujala právě duhovými barvami. V případě Louis Vuitton se jedná o hlubší myšlenku sounáležitosti, soudržnosti a rozmanitosti od narození. Vliv okolí na náš život je v kampani klíčový. Jak moc důležité je být respektován a akceptován.

 

Zdroj; teenvogue.com, thesource.com

 

 

 

MÓDA PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI LV KAMPAŇ LOUIS VUITTON REKLAMA VIRGIL ABLOH

Související články

Lenka Zahradnická: Dělám maximum proto, abych byla tou nejlepší mámou

Tato žena se s úsměvem na tváři nejspíš již narodila. Cítí velkou náklonnost k přírodě, stejně jako ke zvířatům. Má svého čtyřnohého parťáka, toho nejlepšího muže na světě a k dokonalosti jim nechybí ani nádherná dcera. Jak se daří herečce Lence Zahradnické?

Celý článek

Navždy odešla legenda v rukavičkách a tmavých brýlích, Karl Lagerfeld

Dnes, tedy 19. února, se Paříž a celý módní svět halí do černého hávu. V nemocnici na pařížském předměstí dnes naposledy vydechla legenda nejen oděvního průmyslu, nezapomenutelný a nenahraditelný Karl Lagerfeld. Zemřel ve věku 85 let.

 

Celý článek

Jak se obléká trojnásobná maminka a herečka Michaela Maurerová?

Zastihnout trojnásobnou maminku, herečku a moderátorku, Míšu Maurerovou je téměř nadlidský úkon. Když se to však podaří, dozvíte se o její vášni k teniskám, o tom, jaké projekty jí opravdu baví i to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek

Herečku Kristýnu Janáčkovou jsme zastihli na focení nové kolekce Ivety Paulerové

Být v souladu s přírodou, vnímat sebe i své okolí, ctít ženskou krásu a být spokojená sama se sebou, to jsou hlavní motta sympatické herečky Kristýny Janáčkové.

Celý článek

Zimní móda českých maminek

České maminky se vydávají se svými ratolestmi do zimního počasí stylově oblečené. Ani chladné dny nebo zaneprázdněnost mateřstvím jim nezabrání vypadat skvěle!

Celý článek

Červený koberec cen Grammy ovládla extravagance

LA bylo po roce opět svědkem přehlídky neskutečně exkluzivních šatů při předávání cen Grammy. Celebrity se tentokrát odvázaly a každý chtěl být za hvězdu.

Celý článek