dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Princezny z Blízkého východu od Elie Saab v podzimní Couture 2017

Přidat na Seznam.cz
Blyštivé čelenky okolo hlavy, sametové róby protkané krajkou, syté odstíny a zlato. Nadechněte se…

V posledních dnech se návrháři ve svých přehlídkách snaží dokázat, že Couture je také místem, kam se jdete podívat na denní módu. Na přehlídku Elie Saab však s touto domněnkou nechoďte. Libanonský návrhář totiž ve své podzimní kolekci představil tolik nádherných rób, že by vystačily na všechny červené koberce, plesy a bály napříč zeměkoulí. Jeho nekonečnou kreativitu v oblasti večerní módy snad nikdo nedokáže napodobit. Jeho modely dýchají příběhy materiálů, zdobení, švadlen, které je šily i nositelek samotných. Však se podívejte jednotlivě na několik z nich. Neslyšíte, jak vám potichoučku našeptávají velkolepé příběhy plné lásky, ale i smutku a zklamání?

Pohádková. Tak by se možná jednoduše dala popsat Saabova tvorba. Jedinečná. Taková je bez sebemenších pochyb. A luxusní ve východním stylu, tak jak by to Evropané jen těžko dokázali. A všimněte si... přes všechny výrazné barvy, kilogramy a kilogramy třpytivého zdobení, výrazné líčení modelek, lesku, krajek a pírek, nejedná se o kýč! V tom lpí to umění, kterým se Elie Saab tolik vymyká! Jeho modelky na přehlídce působily jako mocné královny a princezny, jemná a přesto dostatečně silná stvoření, která dokážou hýbat dějinami. K tomu navíc v dechberoucích róbách...

Elie Saab jako by se nám prostřednictvím své neopakovatelné módy snažil říct, že na princezny nikdy nebude doba moc moderní a že se mohou probudit kdykoli. Nebo že se žena s jeho šaty tak kdykoli alespoň může cítit. Večerní nablýskané róby v perleťové, tělové, bledě modré i černé jako by přežily evoluci a teď vyrazily na jeden velký bál. Jmenoval se Haute Couture Elie Saab 2017 a přinesl téměř 60 modelů, na které se jen tak nezapomíná.

Už můžete vydechnout...

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE PODZIM 2017 PRINCEZNA VEČERNÍ RÓBY LUXUSNÍ ŠATY #moda

Související články

Jaké nové módní knihy byste si neměli nechat ujít?

Módní knihy jsou skvělou inspirací. Pokud se i vy chcete něco nového dozvědět, ale zároveň se podívat na spoustu zajímavých fotografií, určitě investujte do některé z těchto knižních novinek. Zaručeně vás nadchnou tak, jako nás.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek