dnes je 22.11.2019 a svátek má Cecílie

Princezny z Blízkého východu od Elie Saab v podzimní Couture 2017

Přidat na Seznam.cz
Blyštivé čelenky okolo hlavy, sametové róby protkané krajkou, syté odstíny a zlato. Nadechněte se…

V posledních dnech se návrháři ve svých přehlídkách snaží dokázat, že Couture je také místem, kam se jdete podívat na denní módu. Na přehlídku Elie Saab však s touto domněnkou nechoďte. Libanonský návrhář totiž ve své podzimní kolekci představil tolik nádherných rób, že by vystačily na všechny červené koberce, plesy a bály napříč zeměkoulí. Jeho nekonečnou kreativitu v oblasti večerní módy snad nikdo nedokáže napodobit. Jeho modely dýchají příběhy materiálů, zdobení, švadlen, které je šily i nositelek samotných. Však se podívejte jednotlivě na několik z nich. Neslyšíte, jak vám potichoučku našeptávají velkolepé příběhy plné lásky, ale i smutku a zklamání?

Pohádková. Tak by se možná jednoduše dala popsat Saabova tvorba. Jedinečná. Taková je bez sebemenších pochyb. A luxusní ve východním stylu, tak jak by to Evropané jen těžko dokázali. A všimněte si... přes všechny výrazné barvy, kilogramy a kilogramy třpytivého zdobení, výrazné líčení modelek, lesku, krajek a pírek, nejedná se o kýč! V tom lpí to umění, kterým se Elie Saab tolik vymyká! Jeho modelky na přehlídce působily jako mocné královny a princezny, jemná a přesto dostatečně silná stvoření, která dokážou hýbat dějinami. K tomu navíc v dechberoucích róbách...

Elie Saab jako by se nám prostřednictvím své neopakovatelné módy snažil říct, že na princezny nikdy nebude doba moc moderní a že se mohou probudit kdykoli. Nebo že se žena s jeho šaty tak kdykoli alespoň může cítit. Večerní nablýskané róby v perleťové, tělové, bledě modré i černé jako by přežily evoluci a teď vyrazily na jeden velký bál. Jmenoval se Haute Couture Elie Saab 2017 a přinesl téměř 60 modelů, na které se jen tak nezapomíná.

Už můžete vydechnout...

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ELIE SAAB HAUTE COUTURE PODZIM 2017 PRINCEZNA VEČERNÍ RÓBY LUXUSNÍ ŠATY #moda

Související články

Zákulisí módních přehlídek

Ze zákulisí módních přehlídek očima modelky

Velkolepé módní show patří k oblíbeným společenských událostem, na které se všichni milovníci módy chodí inspirovat a zároveň se podívat na snovou podívanou krásných dam, doslova plujících po mole, mnohdy za doprovodu tanečních kreací. Co se ale za jinak pohodovou show, z pohledu diváka, skrývá v zákulisí?

Celý článek

Londýnská Bond Street jen září: díky Louis Vuitton

Chcete vidět ráj? Pak si určitě udělejte výlet do Londýna. Tam byl totiž znovuotevřen obchod Louis Vuitton. Slibujeme vám, že jste dlouho nic podobného neviděli.

Celý článek

Nikol a Jakub Ponerovi vsadili na sportovně elegantní městský styl

Módní přehlídka Iconic není tím jediným, co je u sourozeneckého dua Nikol a Jakuba Ponerových nového. Mají za sebou také focení se známými osobnostmi, Nikol Švantnerovou, Jitkou Boho a známou blogerkou Andulou.

Celý článek

BackYard představil nové designéry

V pražském módním obchodu BackYard se představily dvě nové značky YBA a Messa. Nejen je, ale i mnoho dalšího, přišli obdivovat Andrea a Michal Růžičkovi, Jana Plodková nebo Michaela Maurerová.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová představila další šetrnou kolekci White Sage

Láska k přírodě, touha po oblečení, které má duši, schopnost kombinovat, vrstvit a upravovat, než oblečení nahradíme novým, to vše je jejím motorem pro vytváření smysluplného a nadčasového oblečení.

Celý článek

Zimní kolekce značky Talabaya je určena ženám, které se odmítají oblékat vyzývavě

Poutavá elegance a materiály typické pro arabskou módu v nové kolekci české značky Talabaya jsou nyní dostupné i pro české zákaznice.

Celý článek

Co jsme se mohli dozvědět na podzimní módní události Life is fashion

Podruhé v tomto roce se mohli milovníci módy setkat nad skleničkou Prosecca s tvůrci nebo novými tvářemi české designové scény, tentokrát v prostorách Institutu módní tvorby. Kromě diskuzí nad radostmi a strastmi módního průmyslu se návštěvníci mohli také zúčastnit networkingu, na který byl tento večer zacílen.

Celý článek

Josefina Bakošová a její kolekce Symbióza

Úspěšná česká návrhářka Josefina Bakošová, kterou můžete znát i jako členku kreativního dua Ester a Josefina, vypustila do světa kolekci s názvem Symbióza, která předesílá, že se jedná o spojení několika elementů.

Celý článek