dnes je 18.09.2019 a svátek má Kryštof

Progresivní české a slovenské oděvní značky

Přidat na Seznam.cz
Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější české značky, které se specializují na street módu. Pojďte se s námi podrobně podívat na oblečení od My Dear Clothing, Wolfgang a Dear Friends.

MyDear

Mezi nejznámější českou pánskou streewearovou značku musíme zařadit MyDear, za kterou stojí talentovaný návrhář Zbyněk Štandera. Již šest let zásobuje svými kousky nejen své vrstevníky, ale všechny, kdo mají odvážnou a navždy mladou duši a chuť přemýšlet nad tím, co nosí. Na všech kolekcích je jasně vidět, že jsou určené pro specifické klienty, mladé umělce, hudebníky, lidi, kteří se rádi obklopují originálním a kreativním designem. Oblečení od MyDear se dá skvěle kombinovat s tetováním, tunely v uších nebo netradičními účesy, ale skvěle vypadá i na něžných blondýnech s nevinnýma očima.

Značka také reflektuje dnešní nemalé problémy, které způsobujeme naší planetě. Všechny produkty jsou vyráběny výhradně v Čechách a na Slovensku a použity byly co nejvíce eco-friendly materiály. Z prodeje každého trička Apes tee šlo dvě stě korun na ochranu země a zvířat. Tento jediný model byl vyroben v nelimitovaném počtu, jinak se nesetkáte s více jak čtyřiceti kousky od každého modelu. Tohle je přesně ten model pomalé módy, který nás baví a přejeme více spokojených zákazníků!

Wolfgang Store

Když vstoupíte do Wolfgang store, ať už v jejich kamenném obchodě v Praze nebo Brně, ocitnete se v říši minimalismu, neuvěřitelně příjemných materiálů a jedinečného stylu. Člověk samozřejmě musí mít trochu odvahu vstoupit do Vlčí smečky, protože už není cesty zpět. Jak si koupíte první věc, ať už tričko nebo šaty nebo třeba něco z jejich unisexových kousků, kterých je opravdu mnoho, už nikdy nebudete chtít chodit v ničem jiném. A navždy budete vybočovat z řady, protože na tomto oblečení je znát, že je dělané s láskou, pomalu, poctivě, a hlavně ve velkém stylu. A čeká na vás také mnoho doplňků, od atypických slunečních brýlí po kožená psaníčka. 

Dear Friends

Slovenská značka Dear Friends, to je jednoduše velká nádhera. Tahle vegansky zaměřená značka je vyprodaná dřív, než se vůbec dostanou první fotky nových kolekcí ven. Trička, mikiny, plátěné tašky, různé barvy, ale hlavně kvalitní materiál a dobře zpracovaný střih, to všechno pořádně označené logem. 

Od počátku své existence, která sahá do roku 2009, k Dear Friends neodmyslitelně patří alternativní pohled na svět a zaměření na ekologické aspekty. Vybírají si textil, který je certifikovaný jako fair trade, pracují s organickou bavlnou nebo recyklovanými materiály. Nepoužívají žádné látky, za kterým je utrpení zvířat, i proto má cílová skupina zákazníků společný znak, a to vegan-friendly smýšlení. Klasicky střižené oblečení, které je k dostání hlavně v černých a bílých variantách, je vyráběno ve velmi limitovaném množství.

Všem značkám a osobnostem, kteří se zabývají ekologickým dopadem oděvního průmyslu, držíme palce a co nejvíce spokojených zákazníků!

photo credit: DearFriends, Wolfgang, My Dear

Přidat na Seznam.cz
#moda MÓDNÍ NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MLADÍ NÁVRHÁŘI WOLFGANG MY DEAR CLOTHING DEAR FRIENDS NÁVRHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LOKÁLNÍ MÓDA

Související články

Erika Příhodová představila kolekci ART plnou elegance se špetkou punku

Kolekce nafocená v prostředí Národního divadla, které Erika Příhodová miluje, není vybrané náhodou. Samotné Národní divadlo bylo návrhářce velkou inspirací, která se odrazila nejenom v materiálech, ale také v elegantním zpracování.

Celý článek

Přehlídku značky Longchamp v New Yorku si nenechalo ujít spoustu známých osobností

Přehlídka, která byla plná známých osobností jako Kendall Jenner, Julianne Moore, Kate Moss, Lila Moss či Charlotte Lawrence, přinesla před pár dny v New Yorku myšlenku sluneční cesty od úsvitu do soumraku.

Celý článek
Karolína Kurková

Karolína Kurková byla hlavní hvězdou Cowanovy módní show v New Yorku

Extravaganci v podobě neonových barev, peří, šachovnice a metalického odlesku předvedl mladý návrhář na týdnu módy v New Yorku.

Celý článek

Tom Ford pozval diváky na módní jízdu do newyorské stanice metra

Kreativní ředitel Tom Ford vzal diváky do podzemí na Lower East Side, kde představil v rámci newyorského týdne módy nejnovější kolekci. Metalické odstíny barev jsou od nynějška naprostým must-have na nadcházející jarní a letní sezonu. 

Celý článek
Princezna Diana

NYFW: Kolekce Tory Burch se nesla v duchu princezny Diany

Americká půvabná návrhářka Tory Burch předvedla na Fashion Weeku v New Yorku nositelnou kolekci plnou ženskosti inspirovanou princeznou Dianou.

Celý článek

Malé černé v nové formě najdete v podzimní kolekci české značky TEG

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková s podzimní kolekcí rozhodně bodují. Třetí ze čtyř kolekcí v každém roce je opět plná minimalismu, který milujeme.

Celý článek

Tommy Hilfiger a Zendaya proměnili harlemské divadlo v sedmdesátkovou párty

New York Fashion Week má za sebou žhavou novinku. Na vytvoření úžasné přehlídky v harlemském divadle došlo k unikátnímu spojení dvou designérů - Tommyho Hilfigera a Zendaya. Výsledek? Jedna velká párty, na které nechyběly ani sestry Hadid.

Celý článek

Florální motivy na jaro? V nové kolekci návrháře Jasona Wu nechyběly

Mladý módní návrhář Jason Wu představil novou jarní a letní kolekci v prostorách newyorské budovy Pier 17. Romantická kolekce s florálními motivy a ženskými siluetami oživila newyorský týden módy.

Celý článek